Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
antelope
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2015, 06:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mimi pisze: 28 cze 2023, 01:10 Był z nim jakiś wywiad po biegu? Ja nie słyszałem.
Po biegu redaktor pytał Gosa o plany, a ten zdradził, że ma już w myślach bieganie maratonów, a jako główny powód podał, że jest wytrzymałościowcem. Trochę to smutne, że nie chce popracować więcej nad szybkością i skupić się na 5000 m
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8955
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 26 cze 2023, 11:00 Niektórych jutuberów lubię, co nie znaczy, że się z nimi zgadzam. Na przykład ten film dobitnie pokazuje, że doświadczenia fizjoterapeutów nie wykraczają poza nasz świat, czyli świat ludzi zachodu. ...
Wytrążka kanał subskrybuję, a na chód zwracam już większą uwagę, odkąd swego czasu pisałeś o "spacerze menela":
https://youtu.be/mvPzPqSGx1g
To jeszcze aktualne? :-)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

antelope pisze: 28 cze 2023, 14:08 a ten zdradził, że ma już w myślach bieganie maratonów, a jako główny powód podał, że jest wytrzymałościowcem
Może na realizacje tych myśli, jeszcze chwilę poczeka z trenerem... Natomiast miło byłoby usłyszeć, że chciałby spróbować powalczyć jeszcze w kategorii U23 o pobicie rekordu Polski Michała Bartoszaka 13:29.72 ;-)
Co ważne: myśleć jedno, a robić to drugie. Cel może być słuszny, byle droga do celu była jak najlepsza. Na razie biega już 3. raz w sezonie mocną piątkę 👏
A nie wspominał nic na jakim dystansie wystartuje w Espoo na ME U23? Też 5000m? Bo na 10 000m teoretycznie też ma minimum....
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To co pokazuje Wytrążek jest najlepszym przybliżeniem jakie jesteśmy w stanie zrobić bez zmobilizowanych bioder. Niestety wszystko to jest cholernie daleko od Afryki. Nawet to moje określenie "spacer menela" nie oddaje rzeczywistego chodu Kenijczyka jaki próbuję opisać. Proksymalność jego ruchu jest zastępowana dystalną paniką. Stąd też moje kontestowanie wszystkich ćwiczeń jakie biali trenerzy aplikują czarnym. Kor, sztanga, hantle, plyometria, to wszystko pobudza dystalnie i psuje ruch proksymalny. Takie jest moje zdanie, po wielu latach obserwacji kenijskich zawodników.

Ruchomość w stawie biodrowym definiuje zachowanie całej reszty ciała. Słyszałem takie określenie na stawy biodrowe, że to są stawy globalne. No i chyba właśnie tak to jest manifestowane w praktyce. Niektórzy Keniole bardziej przypominają przemieszczające się duchy niż meneli. Wytrążek skupia uwagę na rotacjach tułowia, przemieszczających się organach, machających ramionach. U niego wszystko jest w ruchu rotacyjnym oprócz bioder. Tam jest beton.

Uruchomienie bioder zatrzymuje całą resztę. Sylwetka wycisza się, bo ma cały czas podparcie dynamicznie stabilizujące środek masy. I to wystarczy, żeby stać się innym człowiekiem. Wyciszonym, naturalnie spionizowanym, jakby kompletnie wyjałowionym z emocji. Być może Feldenkrais był najbliżej opisu takiego właśnie człowieka. Taki stan ciała jest poza naszą percepcją, bo my jesteśmy przeładowani i przebodźcowani sygnałami wszelakimi.

Dlatego to jest takie trudne, żeby się wyciszyć, zrelaksować, rozluźnić. Gdy na warsztatach mówię, aby ktoś się rozluźnił, to on zaczyna wtedy potrząsać barkami, próbując jakby strząsnąć nadmiar tonusu. Każdy z nas tak właśnie próbuje się rozluźnić, ale to nie działa. Nie da się zrzucić z siebie tonusu, gdy jest beton w dupie.
antelope
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2015, 06:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mimi pisze: 29 cze 2023, 03:01 Może na realizacje tych myśli, jeszcze chwilę poczeka z trenerem...
Maratony ma w kilkuletniej perspektywie. Wywiad jest od 2:52
https://sport.tvp.pl/70392312/igrzyska- ... ive-stream
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za kilka lat może już wreszcie nie będziemy mieli maratończyków, bo pójdą na emeryturę, więc jest szansa odwrócić ten trend u młodszych zawodników i zachęcić ich do pozostania na krótszych dystansach. Jebač maraton.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2023, 12:02 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Radość z biegania
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niby tak,ale Karaś i magiczne słowo,,Ultra " działa na wyobraźnię,no bo czym się można pochwalić w pracy??? 16-17 minut na piątkę?🤭🤭🤭🤭
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moja misja odczarowywania maratonu jest kierowana w stronę wyczynu bardziej. Amatorzy będą biegać maratony, bo to biznes, turystyka i przygoda. To co innego jest. W wyczynie natomiast jest cały czas tak, że trzeba biegać mocną piątkę, żeby dobrze pobiec maraton. Ja mówię, by biegać mocną piątkę, po to żeby nie trzeba było biegać maratonu. Bo po chúj?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jak to po co? Po wywiady i wizyty w zakładach pracy!!!
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 29 cze 2023, 13:47 Moja misja odczarowywania maratonu jest kierowana w stronę wyczynu bardziej. Amatorzy będą biegać maratony, bo to biznes, turystyka i przygoda. To co innego jest. W wyczynie natomiast jest cały czas tak, że trzeba biegać mocną piątkę, żeby dobrze pobiec maraton. Ja mówię, by biegać mocną piątkę, po to żeby nie trzeba było biegać maratonu. Bo po chúj?
Wydaje mi się, że chyba tylko dlatego, że za 10 miejsce na dużym maratonie organizator coś tam zapłaci (lub za sam przyjazd) a na 5km to nie bardzo
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To są typowe racjonalizacje ludzi przygniecionych potęga maratonu. Taką nam stworzono rzeczywistość i to nam się podoba, bo nie ma innej opcji. Tysiak w bonusie za 13:45 na razie onieśmiela, a może nawet zniechęca, ale tysiak za 13:59 już jest bliżej możliwości. To jak z lampkami na stadionie. Jak ustawisz na 2:40, to każdemu się odechciewa, ale jak dasz opcję na 2:48, to się goni za światłem, bo jest nadzieja. Rośnie morale i robi się fejm na maraton na 5Km.
Kocur123
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2022, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool jesli podczas biegu moge w kazdej chwili trzeć łokciami o tułów to jest to powiazane z praca miednicy?
viewtopic.php?f=28&t=64562 -komentarze :hejhej:
viewtopic.php?f=27&t=64561 -blog
800m-2:38
1000m-3:18
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja tu Kocur o wzniosłych rzeczach teraz prawię. Fajf ka maraton. No przecież to brzmi zajebišcie.
Nie wiem co z tymi łokciami. Muszę się zastanowić.
Ale jak? Nadwagę masz?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2023, 12:03 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocur123
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2022, 17:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie mam nadwagi 181/78 było tu wspomniane kiedys o zapinaniu agrafki przez katira wiec zwrocilem uwage na prace rąk podczas mojego biegania
viewtopic.php?f=28&t=64562 -komentarze :hejhej:
viewtopic.php?f=27&t=64561 -blog
800m-2:38
1000m-3:18
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No tak, Katir to wirtuoz, ale czy on trze łokciami o tułów? Myślę jakby tu skierować tę rozkminę o łokciach na inne tory, bo za bardzo nie wiem jak to ruszyć. Łokciami da się nadawać sobie rytm, ale nie jest to jakoś ściśle powiązane z trajektorią ich pracy.
ODPOWIEDZ