[wątek wydzielony] Blokada i usunięcie użytkownika cichy70

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale polityka nie ma tu nic do rzeczy. To znaczy, mój post był oczywiście o zabarwieniu politycznym i potem był kulturalny post Sylwka i innych, nawet tych, którzy zarzucali mi małość.
Natomiast cichy jest (a raczej był) od lat tym użytkownikiem forum, który nadużywał gościnności, używając chamskich odzywek, nie reagując na zwracanie uwagi, a raczej reagując ale kolejnymi chamskimi odzywkami.

W marcu miałem na jego temat rozmowę, gdzie napisałem coś takiego:
kasowanie użytkowników to naprawdę ostateczność, (choć wiem, że on sie już dawno kwalifikuje).
Powinienem był to zrobić dawno, ale powstrzymywała mnie wiara w dobro. :)
Musicie zrozumieć, że przymykanie oczu na chamstwo jednego użytkownika rodzi takie konsekwencje, że wartościowi użytkownicy, którzy nie stosują agresywnego języka wycofują się całkowicie.

To jest taka sama sytuacja, jak w świecie realnym, gdzie chcąc być liberałami i demokratami nie reagujemy na oczywiste przejawy łamania reguł społecznych bo mamy "politykę miłości" a potem budzimy się w Świecie gdzie "Cichy i jemu podobni" (parafrazuję tylko jego stwierdzenie) mają nadreprezentację.
New Balance but biegowy
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 16 cze 2023, 09:44 Emocje wzięły górę i to po każdej stronie. Na pewno wpływ na to mają też zaszłości od wielu lat, ścieranie się poglądów i wyrobienie sobie opinii o drugiej stronie.
Mały punkt zapalny i leci ban i prośba o skasowanie konta.

[...]

W tym przypadku uważam, że @Adam Klein kierowałeś się za dużo emocjami. Zapewne od lat ścierasz się, z różnych powodów, z cichy70 i wystarczyła mała iskra, by poleciał ban.
Sam @pawo napisał, że nie widzi powodu, by banować @cichy70

Myślę, że wszystkim potrzebna jest chwila na uspokojenie.
Nie brałem dotychczas udziału w dyskusji, bo wątek jakoś mnie ominął, jednak mogę się chyba w konstruktywny sposób odnieść do Twojej wypowiedzi @keiw.

Proszę nie odbierać tego jako obrona decyzji @Adam Klein o banie, jednak fakt jest faktem, że Cichy już miał ostrzeżenia za łamanie regulaminu forum (chodziło o obrażanie innych użytkowników, i nie był to tylko Adam, mam tu na myśli bardzo konkretne przykłady), więc sugerowanie że banowanie go było jakąś osobistą vendettą jest nie do końca na miejscu. To nie jest kwestia ścierania się, tylko trzymania jakiegokolwiek poziomu dyskusji i uczestniczenia w niej w konstruktywny sposób. Jasne, można przy tym czasem przeklnąć, można się wzniecić, ale pisanie postów których główną (lub czasem jedyną) treścią jest obrażanie innych nie powinno być tolerowane. Jasne, można to temperować na różne sposoby i pewnie warto byłoby porozmawiać o przejrzystych kryteriach typu "3 ostrzeżenia = blokada na tydzień; 5 ostrzeżeń = ban; ostrzeżenia kasują się po roku od ich otrzymania" (to przykład, nie idealne rozwiązanie), ale to wątek na inną rozmowę (którą chętnie podejmę).

Jeszcze jedno - nikt nie pytał, ale ja również nie jestem fanem wykolejania wątków o podcastach/bieganiu/żywieniu na tematy polityczne. Nie jest to forum o polityce, w dodatku ewidentnie nie potrafimy o niej kulturalnie rozmawiać, więc lepiej w ogóle tego nie róbmy, albo przynajmniej róbmy to w dedykowanym wątku, który będzie łatwo pominąć.

Edit:
Jeszcze jedno dodam - zgaduję, że niektórzy myślą, że ja tu promuję jakiś wręcz sztucznie wysoki poziom kultury dyskusji, że tak długo jak dwie strony się dogadają to powinno być ok i nie ma co tutaj wjeżdżać z "forumową policją" pt. edytowanie postów, ostrzeżenia i inne blokady. Dla mnie jednak jest jeszcze aspekt tworzenia jakiejś społeczności, która jest zachęcająca dla potencjalnych nowych użytkowników - już nie raz był podnoszony wątek nieuchronnej śmierci forum i tego, że coraz mniej ludzi się na nim chce udzielać. Moim zdaniem jednym z "odstraszaczy", których najłatwiej się pozbyć jest właśnie takie pospolite chamstwo i brak kultury dialogu. Nie może być tak, że ludzie będą się obawiali dołączenia do dyskusji, bo jak napiszą coś co się nie spodoba Łysemu albo Głośnemu to zostaną zwyzywani.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12808
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

He, he. Cichy znowu ma okres. Muszę sprawdzić kiedy jest maksimum i przesilenie, żeby nie pokryło się z tym naszym biegiem na piątkę w Liverpoolu. Bo chyba pojadę, ale jeszcze nie wiem jak z kalendarzem i cyklami cichego. Także blokuj go na trzy dni. Tyle chyba wypada zjebanych dni w miesiącu, ale nie jestem ekspertem. Po trzech dniach kwiaty i buzi, i nie trzeba się z niczego tłumaczyć. :hahaha:
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tylko krótko napiszę, że tak, jak szanuję Adama Kleina za ogrom roboty, którą włożył w niniejsze forum (m.in. super materiały z biegów tatrzańskich), tak i również postrzegam decyzję o usunięciu cichego za żenującą.

Ja rozumiem, że mogłoby to być uzasadnione gdyby życzył komuś śmierci, albo obrażał rodzinę itp. Ale używał całkiem normalnych słów, nie ma co na siłę robić z forum Luwru czy różańcowego kółka dyskusyjnego.

Odnoszę wrażenie, że gdyby - hipotetycznie - został tutaj zamieszczony wywiad z tym drugim Pereirą i któryś z użytkowników skomentował, że jest to "robienie ścieku" z portalu bieganie.pl - to odbiór tych słów przez moderację byłby diametralnie inny i uznany za w pełni uzasadniony.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Tak patrzę, ze spoglądam i jednak jeden post Adam wywalił albo cichy sam go usunął, ten ostatni i "najbrzydszy".
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

Wieńczysław pisze: 16 cze 2023, 10:45 Ja rozumiem, że mogłoby to być uzasadnione gdyby życzył komuś śmierci, albo obrażał rodzinę itp. Ale używał całkiem normalnych słów, nie ma co na siłę robić z forum Luwru czy różańcowego kółka dyskusyjnego.
To właśnie o tym pisałem w swoim poście. Tak długo jak nie obrażamy komuś rodziny i nie życzymy mu śmierci - spoko, kulturka. A jak chcemy motywować do normalnego poziomu dyskusji bez postów/wiadomości, w których się wyzywamy i obrażamy to już jest Luwr i kółko różańcowe. Nie, to jest normalność, tak się da, to naprawdę nie boli. Jeszcze raz powtarzam - można się wzniecić, można sobie poprzeklinać bo czasem bez tego się nie da dobrze wyrazić mysli i emocji, ale pewnych negatywnych zachowań nie warto normalizować.
Wieńczysław pisze: 16 cze 2023, 10:45 Odnoszę wrażenie, że gdyby - hipotetycznie - został tutaj zamieszczony wywiad z tym drugim Pereirą i któryś z użytkowników skomentował, że jest to "robienie ścieku" z portalu bieganie.pl - to odbiór tych słów przez moderację byłby diametralnie inny i uznany za w pełni uzasadniony.
Po przeczytaniu wszystkiego co tu zostało napisane naprawdę myślisz, że ktoś tu ma problem ze słowami "robisz z forum ściek", to te słowa były motywacją Adama do zablokowania Cichego? Nie wrzucaj też proszę wszystkich osób z "moderacji" do jednego worka - my nie mamy ustalonej żadnej "oficjalnej linii światopoglądowej" jak zdajesz się sugerować.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Świeżak pisze: 16 cze 2023, 11:03 Po przeczytaniu wszystkiego co tu zostało napisane naprawdę myślisz, że ktoś tu ma problem ze słowami "robisz z forum ściek", to te słowa były motywacją Adama do zablokowania Cichego?
Serio Marcin? Nawoływanie do nierobienia ścieku to jest be, ale krzyczenie !@#$% konfederacje i nazioli to już okej jest?
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 16 cze 2023, 11:06
Świeżak pisze: 16 cze 2023, 11:03 Po przeczytaniu wszystkiego co tu zostało napisane naprawdę myślisz, że ktoś tu ma problem ze słowami "robisz z forum ściek", to te słowa były motywacją Adama do zablokowania Cichego?
Serio Marcin? Nawoływanie do nierobienia ścieku to jest be, ale krzyczenie !@#$% konfederacje i nazioli to już okej jest?
Serio, możesz spytać @pawo ile wiadomości z nim wtedy wymieniłem na temat jego tekstu po tym jak go wyedytowałem. Temat został wtedy przeze mnie przekazany do Adama.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

@Wieńczysław - Cichy był od lat, wielokrotnym "przestępcą" jeśli chodzi o łamanie zasad forum. To była ta przysłowiowa kropla, która przelała czarę. Patrzysz na to z punktu widzenia tej jednej dyskusji a ja na to patrzę z punktu widzenia całości.
Przepraszam użytkowników, że nie zrobiłem tego wcześniej, kiedy używał znacznie bardziej obelżywych słów i że pozwalałem na to, żeby regularnie obrażał innych, którzy odważyli się mieć inne zdanie niż on lub nie daj Boże zwrócić mu uwagę, za co spotykało ich obrzucanie stekiem chamskich określeń.
Mea culpa - tak to się potem kończy, że wydaje się, że użytkownik został usunięty za pozornie mało szkodliwy wtręt a nikt nie widzi tego całego bagażu jaki za sobą miał.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 16 cze 2023, 11:06 Serio Marcin? Nawoływanie do nierobienia ścieku to jest be, ale krzyczenie !@#$% konfederacje i nazioli to już okej jest?
Ale każdy ma jakiś osobisty bufor, bagaż, który ze sobą wiezie. Nawet jeśli pawo napisał "!@#$% nazioli" to po pierwsze obrażał nazioli a nie kogoś tutaj na forum (chyba, że mówił w trzeciej osobie do jakiejś grupki nazioli obecnej na forum) a po drugie, bufor Cichego był już napełniony do granic, a bufor pawo jest zupełnie luźny. Więc Cichego pożegnaliśmy za przepełnienie się jego buforu a nie za to konkretne określenie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Świeżak pisze: 16 cze 2023, 11:11 Serio, możesz spytać @pawo ile wiadomości z nim wtedy wymieniłem
Jedną, wyraziłeś w niej swoje poglądy, bo chyba obawiałeś się zrobić tego publicznie. Napisałem Ci wtedy, że od rozmowy jest forum, teraz się tłumacz, że się starałeś ale robiłeś to po kryjomu.
Adam Ty widziałeś ten ostatni post cichego z wczoraj?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 16 cze 2023, 11:16
Przemkurius pisze: 16 cze 2023, 11:06 Serio Marcin? Nawoływanie do nierobienia ścieku to jest be, ale krzyczenie !@#$% konfederacje i nazioli to już okej jest?
Ale każdy ma jakiś osobisty bufor, bagaż, który ze sobą wiezie. Nawet jeśli pawo napisał "!@#$% nazioli" to po pierwsze obrażał nazioli a nie kogoś tutaj na forum (chyba, że mówił w trzeciej osobie do jakiejś grupki nazioli obecnej na forum) a po drugie, bufor Cichego był już napełniony do granic, a bufor pawo jest zupełnie luźny. Więc Cichego pożegnaliśmy za przepełnienie się jego buforu a nie za to konkretne określenie.
To już jest jakiś bełkot. Adam pogrążasz się. Mam nadzieję, że ktoś zabierze ci możliwości banowania. Msz nie podrodze z Cichym i go zbanowałeś za normalny "męski" wpis. Jeszcze raz powtarzam: nikogo od chujów nie wyzwał.
Skoro kiedyś był taki niegrzeczny to trzeba go było zbanować dawno temu.
P.S. Przegladnij wielostronnicowy wątek o Covidzie. tam się tak napierdalali, że połowa forum powinna być zbanowana idąc twoim tokiem myślenia
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 16 cze 2023, 11:22
To już jest jakiś bełkot. Adam pogrążasz się. Mam nadzieję, że ktoś zabierze ci możliwości banowania. Msz nie podrodze z Cichym i go zbanowałeś za normalny "męski" wpis. Jeszcze raz powtarzam: nikogo od chujów nie wyzwał.
Skoro kiedyś był taki niegrzeczny to trzeba go było zbanować dawno temu.
P.S. Przegladnij wielostronnicowy wątek o Covidzie. tam się tak napierdalali, że połowa forum powinna być zbanowana idąc twoim tokiem myślenia
+1.
Cichy głośno powiedział co mu nie pasuje.
W życiu albo by się pokłócili albo dali po razie i rozeszli.
A tu piaskownica.
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 16 cze 2023, 11:19
Świeżak pisze: 16 cze 2023, 11:11 Serio, możesz spytać @pawo ile wiadomości z nim wtedy wymieniłem
Jedną, wyraziłeś w niej swoje poglądy, bo chyba obawiałeś się zrobić tego publicznie. Napisałem Ci wtedy, że od rozmowy jest forum, teraz się tłumacz, że się starałeś ale robiłeś to po kryjomu.
Naprawdę mam się tłumaczyć z tego, że zwróciłem Ci uwagę w wiadomości prywatnej, zamiast w wątku o odcinku podcaście? :) Proszę bardzo, moja motywacja: zwróciłem Ci uwagę w PW, ponieważ nie chciałem edytować posta "za Twoimi plecami", było to zaraz po tym jak w taki sposób (bez zwrócenia uwagi w PW) wyedytowałem post Cichego, za co mnie zbluzgał, więc byłem trochę wyczulony. Poza tym - jak napisałem wyżej - nie jestem fanem dyskusji politycznych na tym forum, więc nie chciałem się w tamtym wątku udzielać.

Jeszcze coś mam wytłumaczyć? Dlaczego tylko jedna wiadomość? Fakt, źle to pamiętałem - kilka wymieniłem z Adamem.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 16 cze 2023, 11:19
Adam Ty widziałeś ten ostatni post cichego z wczoraj?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
ODPOWIEDZ