Buty trailowe pod ultra

Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1831
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

I to wam wygląda na wygodnego buta na ultra (wersja wide):
Obrazek
W tym palce nie mogą swobodnie pracować, muszą być ściśnięte. To jest krój buta do garnituru, czyli do siedzenia.

Dla porównania:
Obrazek
Obrazek
duzymis pisze: 17 kwie 2023, 07:59 speedgoaty nie mają rock plate - niemniej zbierają bardzo dobre opinie i ta ilość "mięcha" jaką oferują też ma niby załatwiać sprawę.
33/29 to dzisiaj nic szczególnego, zwłaszcza, że pianka jest oldskulowa i się szybko ubija. W UV3 jest 35/30 (a dodatkowo gumy pod pianką znacznie więcej). Takie Trabuco Max 2 ma 43/38-to cały centymetr więcej niż SG 5! To "mięcho" w SG to zostało wypromowane w popkulturze ładnych parę lat temu i zostało w tej popkulturowej świadomości, chociaż dzisiaj wygląda już raczej cienko. No ale mało kto jest skłonny sam dochodzić do wniosków, polega się na gotowcach.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
New Balance but biegowy
duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

Ok, ale czemu:

1. Pomijasz wady Topo? Bo w opiniach o nich, też tego nie brakuje (choćby słaba oddychalność, co latem będzie dla stóp wcale nie lepsze, niż ściśnięcie)

2. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę, że każdy ma inną stopę?

3. Dlaczego nie uwzględniasz szerokości innych częsci stopy, a tylko kwestie palców?


Patrząc na posty, aż się prosi zacytować Ciebie samego z pierwszej strony tematu:
weuek pisze: 15 gru 2022, 10:03 Znam ten schemat - niektórym marka siedzi w głowie całe życie.
I serio, to wygląda analogicznie. Z tą różnicą, że nie poleciałem z Mizuno Mujin "na pałę", tylko szukam czegoś innego. Dopóki nie spróbuję, nie będę wiedział. Topo u mnie jest na odległej pozycji "do wypróbowania", bo w sumie nie są u nas dostępne. Dam analogię ze świata elektroniki - nie kupuję i nie kupię Google Pixela, dopóki producent leje na klientów z Polski i nie ma tu normalnej dystrybucji
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1831
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Nikt nie ma takiej stopy, żeby nie potrzebował prawidłowej pracy palców, zwłaszcza w warunkach terenowych, czyli w krzywym terenie. A w SG taka praca jest niemożliwa, bo nie ma na to miejsca. To bardzo trudno wytłumaczyć komuś, kto całe życie nosi buty zwężane.

Oddychalność UV3 jest doskonała-całe mokre błoto szybko wpada do środka, a siatka szybko schnie. To nie jest z recenzji, tylko z własnego doświadczenia. Jedyna wada tych butów to cena.

A wielu innych marek nie polecę, bo... ich po prostu nie ma. Altra przygrywa w kategorii jakość materiałów i wykonania/trwałość...

I tak się typowy klient rzuci na coś koszmarnego typu Speedcross/Speedcross, bo to przeca Salomon-to musi być wypas!

Obrazek

Dystrybucja Topo na Polskę była, ale kto to kupi bez kampanii medialnych? Tak, żeby właśnie coś typu to przestarzałe "mięcho" w SG wypromować. Albo jakiegoś nośnego słupa typu Kipchoge wykorzystać. Przecież sam produkt i jego cechy nie mają komercyjnego znaczenia, tylko jego promocja (patrz Red Bull).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

Nie jestem w tanie kupić takich argumentów

Gdybym nie słyszał w ten weekend wielu zadowolonych z SG (różne wersje) - wtedy ok
Gdybym nie widział wyniku wspomnianego Kipchoge albo gdybym sam był w stanie tak latać - wtedy ok

No ale ani jedno, ani drugie nie ma zastosowania. Masa ludzi lata większe dystanse (200+) w różnych butach i sobie chwali. Dopóki człowiek sam nie weźmie, to się nie dowie na pewno, można jednak patrzeć przez jakiś przekrój ocen: oglądam np. recenzję na YT, patrzę też na komentarze (w nich jest np. właśnie dużo złego na słabą oddychalność Topo i bardzo długie schnięcie), patrzę na reddity. Nie da to pełnego obrazu, ale jakieś decyzje można podjąć. Potem wchodzą kolejne czynniki jak dostępność w ogóle, dostępność rozmiaru itd.

A jeśli chodzi o marketing - Mizuno też u nas pod tym względem nie istnieje (co najwyżej w siatkówce), a jednak można ich buty dostać
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1831
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

To w czym Kipchoge poleciał to dla nas nie ma najmniejszego znaczenia. I tak byłby od nas szybszy nawet w gumofilcach.
duzymis pisze: 17 kwie 2023, 11:11 Dopóki człowiek sam nie weźmie, to się nie dowie na pewno
Z tym się w pełni zgodzę. Recenzje to tylko takie, dla których recenzent sam buty za swoje kupił. Inaczej sterta "słodkich pierdów" gwarantowana.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

[/quote]
Z tym się w pełni zgodzę. Recenzje to tylko takie, dla których recenzent sam buty za swoje kupił. Inaczej sterta "słodkich pierdów" gwarantowana.
[/quote]
Dokładnie tak. A i tak to co jednemu smakuje to drugi wypluje.
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 17 kwie 2023, 08:12
33/29 to dzisiaj nic szczególnego, zwłaszcza, że pianka jest oldskulowa i się szybko ubija.
To liczby znacznie zawyżone, w rzeczywistości jest 27,5/23,7.

https://runrepeat.com/hoka-speedgoat-5
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1831
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Ano życzyć sobie można to czy siamto a, a co konkretnie Chińczycy/Wietnamczycy wyprodukują to inna sprawa. Coraz częściej mam wrażenie, że znane marki kupują cały gotowy produkt (wraz z projektem).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

Po ekspresowej wysyłce dzisiaj z rana przyszły Speedgoat 5 Wide
Tym razem postanowiłem od razu porównać wkładki z Mizuno, aby nie powtarzać błedu z Brooks Caldera

No cóż... jestem "nieco" zdziwiony. Wersja wide, a jest tak samo szeroka jak typowy but z Mizuno, do tego nieco krótszy przy tym samym rozmiarze 44 - aczkolwiek pod względem długości zapas na długie biegi jest. Nie chcę wiedzieć, jak pod względem szerokości wypadałaby wersja klasyczna: na moją nogę byłaby na pewno zdecydowanie za wąska i od razu bym to czuł. Oczywiście wiem, że to tylko wkładka, sam but w środku to jeszcze kwestia objętości ogólnej (wysokość, jak góra się układa itd.), ale uważam, że wkładka jako taka już daje sporo do myślenia. Notabene wychodzi na to, że Mizuno robi dosyć szerokie buty

Wydaje się, że jest "na styk", więc na razie zostawiam je w kartonie aby móc zwrócić, muszę zerknąć na coś jeszcze innego.

@weuek podrzuciłeś te ciekawie wyglądające Trabuco Max 2 - masz coś jeszcze do polecenia, co jest u nas dostępne? Przejrzałem już sporo różnych testów, tabelek itd. ale czasami i tak człowiek zwyczajnie nie dociera do info, że jakiś but w ogóle istnieje, a nie mam u siebie w miejscowości (ani nigdzie blisko) żadnego sklepu typowo biegowego z jakimś szerszym wyborem


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8955
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wkładki w Hoka wide i regular będą takie same. Różnice są w cholewce.
Przeprojektowanie całego buta jest kosztowne i w sumie byłby to inny model.
W New Balance wkładki były różne, więc oni chyba kompleksowo zmieniają wersję wide.

Kiedyś się w ten temat zagłębiłem i wyszło, że mało firm robi jak NB. Wybierają łatwiejszą drogę ;-)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1831
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Wkładkami się nie da porównać butów, to typowy błąd niedociekliwych. ;-)

Na przykład, to są wkładki w rozmiarach 43 (US 9,5) i 44 (US 10):
Obrazek

Która jest która?
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8955
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dłuższa na dole :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 721
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Jarek nie masz racji, bo krótsza na górze
duzymis
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 02 lis 2021, 12:44
Życiówka na 10k: 46m 35s
Życiówka w maratonie: 4h 13m

Nieprzeczytany post

Nie chodzi mi już o długość, ale o szerokość. Jak pisałem, wiem, że to nie oddaje całości buta, ale pewne różnice można zobaczyć od razu. Gdybym wrzucił zdjęcie wkładki z Caldery 6, zobaczylibyście, że była widocznie węższa.
Z drugiej strony Rubato: krótszy (43,5), ale duuużo szerszy

Przy takim Trubato Max 2 mam obawy o co innego, stabilność: będą pewnie wygodne, ale jeśli trasa będzie nieco bardziej techniczna, to przy aż takim balonie rośnie ryzyko błędu i w efekcie np. skręcenia kostki.
I tak, wiem, że nie da się mieć wszystkiego ani buta na dosłownie każde warunki ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8955
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zobacz spody tych Trubato Max 2. Nie widzę ich za bardzo na mokrych kamieniach, czy w ogóle na skałach.
Może być dobry but na odcinki mało techniczne.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ