Stryd Next Gen 2022

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

jest i on.

Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ok, to czekam na testy.
Moj chyba przez Australię idzie, bo razem kupowaliśmy a ja nie mam żadnych informacji 😁
Cały Stryd ze swoim pre-order.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

jako, że niekażdy lubi czytać kocopały co tam na swoim blogu wypisuję więc tu wrzucam co jest tam dziś w temacie nowego stryda po dwóch dniach biegania.
obydwa treningi były robione jako LT
sobotni 6x4min niedzielny 3x10min
linki do powercenter poniżej

sobota:
niedziela:

słów parę w temacie stryda, czy warto wymienić na nowego.

nie wiem, ja osobiście uważam, że zależy. zależy jak ktoś to tego podchodzi.

stryd zdecydowanie poprawił responsywność i nie wiem czy reaguje te 5 x szybciej na zmiany tempa, mocy, ale na pewno reaguje zdecydowanie szybciej i lepiej. czy to pomoże w szybszym bieganiu? przypuszczam, że watpię, ale jak ktoś mieć tempa do analizy dużo bardziej realne, to na pewno to teraz dostanie. i to tylko do analizy jeżeli chodzi o np 10 sekundowe sprinty, bo kto to biega na założona moc? powiedzmy sobie szczerze, nie da się. ale do analizy i porównań po, zdecydowanie lepiej to już wygląda.

tak samo dokładność, jest bardzo dobrze, przynajmniej u mnie. faktor 100 dla dystansu, sobotni trening zrobiony na adidasach pro 2, nie wiem czemu ale te buty zawsze były trudne dla stryda, tak wiatrowego jak i zwykłego, zawsze się w nich rozjeżdzał i to o duże wartości. dodatkowo stryd wind miał tendencję przy wietrze do pokazywania cudów na kiju przy , tak nowy spisał się rewelacyjnie.

tam gdzie biegałem wczoraj mam zmierzoną pętle i to parę razy kółkiem pomiarowym ma ona dokładnie 1550m zrobiłem 8 kółek więc powinno mi to dać 12400 przy idealnym przebiegu, ale jak to w parku, czasem trzeba było ludzi minąć czasem lekko w bok, nie zmienia to faktu, że przy zmiennym tempie całość wyszła 12450 więc biorąc też pod uwagę, że raz trudne buty, dwa wiatr ( momentami 10% pokazywało na wykresie) trzy szarpane tempo, cztery nie zawsze bieg po optymalnie mierzonej lini, uważam wynik za rewelacyjny.

niedzielny trening, już w saucony Pro2, też pokazywał w tych samych punktach co zawsze, chociaż nigdy nie były mierzone, ale biegając non stop 6 lat po tej samej trasie z różnymi zegarkami i strydami, jestem w stanie już z dokładnością do metra powiedzieć gdzie wypadają kolejne kilometry. co najważniejsze jednak jest bardzo stabilny w pomiarach bo trening był robiony na wahadle, a pokazywał km z powrotem dokładnie w tych samych miejscach w których pokazywał naprzód.

kolejna sprawa to starsze strydy, szczególnie przy pierwszym kilometrze, dość długo nadrabiały początkowego laga i czasem dobrze po 500-700 metrach było widać dopiero dobre tempo początkowego kilometra a tutaj od początku mamy raczej realistyczne tempa, piszę raczej bo pierwsze 5 min treningu biegam bardzo powoli cos koło 5:20/40 więc w sumie za bardzo mam na czym tracić niemniej, stare pokazywały od 6;30 np a ten od razu wskakuje na te 5;20/30 i tak trzyma.

nie wiem jak sprinty jeszcze i podbiegi, ale wtorek mam 30 sekundówki do biegania, nie na maksa bo całe stado tego, niemniej już będzie coś więcej wiadomo.

osobieście uważam, że jeżeli ktoś się zastanawia czy zmienić a nie biega na moc, to jak nie czuje potrzeby wydania paru złotych, to kompletnie nie warto.

natomiast jeżeli ktoś inny, biega na moc jak ja-zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
Pablope
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 13 maja 2017, 23:04

Nieprzeczytany post

Robert powinieneś zostać ambasadorką stryda :-)
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1849
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze: 27 lis 2022, 12:39 jako, że niekażdy lubi czytać kocopały co tam na swoim blogu wypisuję
Odkąd go odkryłem, to baaardzo lubię. Tylko kawałki o treningu akurat opuszczam.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 27 lis 2022, 21:43
cichy70 pisze: 27 lis 2022, 12:39 jako, że niekażdy lubi czytać kocopały co tam na swoim blogu wypisuję
Odkąd go odkryłem, to baaardzo lubię. Tylko kawałki o treningu akurat opuszczam.
Ja to mam serwowany za każdym razem pisemny kabaret, dziś w tramwaju wybuchałam kilka razy gromkim śmiechem, mimo że nastrój mam raczej z tych dolinowatych. Nie dość że za free to jeszcze nie szkodzi wątrobie czy innym organom no i kieszeni także nie :spoczko: .
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3493
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Pablope pisze: 27 lis 2022, 21:38 Robert powinieneś zostać ambasadorką stryda :-)
ani cycka, ani formy. odpada.
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wczoraj w końcu dotarł i do mnie.
Obrazek

Kolejny raz Stryd pre-order z przebojami.

Wczoraj zrobiłem kalibrację na żużlowym stadionie, gdzie kiedyś okrążenie zmierzyłem kołem.
Biegłem 10 okrążeń zmiennym tempem.
Wyliczyłem współczynnik i już z ustawionym ręcznie współczynnikiem zrobiłem kolejne 10 okrążeń i dystans wyszedł idealnie.
Zobaczę jak będzie z innymi butami na Parkrun.

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3493
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

na pewno in plus jest dołożenie wkładki gumowej do klipsa i pod sam stryd. trzyma się o wiele lepiej przy rzadszym wiązaniu niż wersja wind.
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

O nowych wskaźnikach Stryd: Impact Loading Rate & Lower Body Stress Score:
https://blog.stryd.com/2022/12/09/impac ... ess-score/

These new metrics are:
- Impact Loading Rate - how quickly your body is absorbing vertical force when your foot first hits the ground, reported in the units of body weight per second (bw/sec).

- Lower Body Stress Score - a single number to help runners understand the impact of the mechanical load experienced between a runner’s center of mass and the ground that they accumulate over their day-by-day training.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Panzer_General
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:09
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze: 27 lis 2022, 12:39 jako, że niekażdy lubi czytać kocopały co tam na swoim blogu wypisuję więc tu wrzucam co jest tam dziś w temacie nowego stryda po dwóch dniach biegania.
obydwa treningi były robione jako LT
sobotni 6x4min niedzielny 3x10min
linki do powercenter poniżej

sobota:
niedziela:

słów parę w temacie stryda, czy warto wymienić na nowego.

nie wiem, ja osobiście uważam, że zależy. zależy jak ktoś to tego podchodzi.

stryd zdecydowanie poprawił responsywność i nie wiem czy reaguje te 5 x szybciej na zmiany tempa, mocy, ale na pewno reaguje zdecydowanie szybciej i lepiej. czy to pomoże w szybszym bieganiu? przypuszczam, że watpię, ale jak ktoś mieć tempa do analizy dużo bardziej realne, to na pewno to teraz dostanie. i to tylko do analizy jeżeli chodzi o np 10 sekundowe sprinty, bo kto to biega na założona moc? powiedzmy sobie szczerze, nie da się. ale do analizy i porównań po, zdecydowanie lepiej to już wygląda.

tak samo dokładność, jest bardzo dobrze, przynajmniej u mnie. faktor 100 dla dystansu, sobotni trening zrobiony na adidasach pro 2, nie wiem czemu ale te buty zawsze były trudne dla stryda, tak wiatrowego jak i zwykłego, zawsze się w nich rozjeżdzał i to o duże wartości. dodatkowo stryd wind miał tendencję przy wietrze do pokazywania cudów na kiju przy , tak nowy spisał się rewelacyjnie.

tam gdzie biegałem wczoraj mam zmierzoną pętle i to parę razy kółkiem pomiarowym ma ona dokładnie 1550m zrobiłem 8 kółek więc powinno mi to dać 12400 przy idealnym przebiegu, ale jak to w parku, czasem trzeba było ludzi minąć czasem lekko w bok, nie zmienia to faktu, że przy zmiennym tempie całość wyszła 12450 więc biorąc też pod uwagę, że raz trudne buty, dwa wiatr ( momentami 10% pokazywało na wykresie) trzy szarpane tempo, cztery nie zawsze bieg po optymalnie mierzonej lini, uważam wynik za rewelacyjny.

niedzielny trening, już w saucony Pro2, też pokazywał w tych samych punktach co zawsze, chociaż nigdy nie były mierzone, ale biegając non stop 6 lat po tej samej trasie z różnymi zegarkami i strydami, jestem w stanie już z dokładnością do metra powiedzieć gdzie wypadają kolejne kilometry. co najważniejsze jednak jest bardzo stabilny w pomiarach bo trening był robiony na wahadle, a pokazywał km z powrotem dokładnie w tych samych miejscach w których pokazywał naprzód.

kolejna sprawa to starsze strydy, szczególnie przy pierwszym kilometrze, dość długo nadrabiały początkowego laga i czasem dobrze po 500-700 metrach było widać dopiero dobre tempo początkowego kilometra a tutaj od początku mamy raczej realistyczne tempa, piszę raczej bo pierwsze 5 min treningu biegam bardzo powoli cos koło 5:20/40 więc w sumie za bardzo mam na czym tracić niemniej, stare pokazywały od 6;30 np a ten od razu wskakuje na te 5;20/30 i tak trzyma.

nie wiem jak sprinty jeszcze i podbiegi, ale wtorek mam 30 sekundówki do biegania, nie na maksa bo całe stado tego, niemniej już będzie coś więcej wiadomo.

osobieście uważam, że jeżeli ktoś się zastanawia czy zmienić a nie biega na moc, to jak nie czuje potrzeby wydania paru złotych, to kompletnie nie warto.

natomiast jeżeli ktoś inny, biega na moc jak ja-zdecydowanie polecam.
co ty chcesz od mocy 10 sekundowej w kolarstwie też nikt nie robi takich krótkich interwałów na moc tylko patrzy sie po wszystkim na profil mocy ,
Tompoz
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1849
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Tyle akapitów zacytował, a sam pół zdania napisał. Co za maniery...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Panzer_General pisze: 25 gru 2022, 19:34
co ty chcesz od mocy 10 sekundowej w kolarstwie też nikt nie robi takich krótkich interwałów na moc tylko patrzy sie po wszystkim na profil mocy ,
przecież to oczywiste, problemem jest tylko to, że stary stryd pokazywał cuda i nic nie można było wywnioskować po tych 10 sekundach bo z nich może ostatnie 2 pokazywał dobrze.
a mierniki mocy w kolarstwie są prawilne od samego początku.
tutaj widzę, poprawę, chociaż nie taką jak zapowiadali.
Panzer_General
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:09
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze: 28 gru 2022, 13:40
Panzer_General pisze: 25 gru 2022, 19:34
co ty chcesz od mocy 10 sekundowej w kolarstwie też nikt nie robi takich krótkich interwałów na moc tylko patrzy sie po wszystkim na profil mocy ,
przecież to oczywiste, problemem jest tylko to, że stary stryd pokazywał cuda i nic nie można było wywnioskować po tych 10 sekundach bo z nich może ostatnie 2 pokazywał dobrze.
a mierniki mocy w kolarstwie są prawilne od samego początku.
tutaj widzę, poprawę, chociaż nie taką jak zapowiadali.
ok
Tompoz
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wczoraj wyszło nowe firmware 2.1.30
Obrazek

https://www.facebook.com/teamstryd/phot ... 5618549144
- This firmware update brings further stability and consistency to Air Power in low air resistance conditions. Next Gen Stryd owners should expect that Air Power values will be lower in low air resistance environments, such as when running in low wind speed conditions, compared to firmware version 2.1.29.

- Improved support for when Stryd is placed in a reverse orientation position. (i.e. when the narrow end of Stryd is placed pointing towards the ankle instead of the toes)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ