Czujnik do piersiowego pomiaru tętna jaki?

Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę, że najtańsze czujniki Polara czy Garmina nie są znacząco droższe od przedmiotowego czujnika z dec więc warto chyba dopłacić i mieć lepszą jakość.
New Balance but biegowy
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Waham się między Polar H9, a Garmin HRM-Dual.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1485
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:46:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak nie ma ciśnienia to chciałbym zauważyć, że za miesiąc będzie czarny piątek.
Bywało, że najtaniej było na tydzień przed czarnym piątkiem.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:46:06
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

banama pisze: 25 paź 2022, 08:27
Rapero7000 pisze: 24 paź 2022, 15:14 Wymienili Ci na nowy w ramach gwarancji?
Nie chciało mi się tego załatwiać. Poza tym uważałem, że to było głównie moje zaniedbanie.
Na czym polegało to zaniedbanie? Uszkodziłeś go przypadkowo?
Mój po prostu zaczął świrować z odczytami, Deca mam pod domem, więc szybko wymieniłem.
Ale potrzebne były 2 wizyty, bo na początku w ramach reklamacji wzięli do naprawy. Po 2 tygodniach proponowali zwrot gotówki i kupno nowego, bo nowy kosztował 20 zł drożej , w końcu kupiłem z upustem 20 zł, czyli praktycznie nastąpiła wymiana na nowy.
Pierwszy wytrwał 11 miesięcy, około 155 godzin biegowych + dojazdy na treningi, bo zakładałem i zdejmowałem go w domu, a często biegam w lesie, dojazd około 15 minut.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 25 paź 2022, 19:57 Jak nie ma ciśnienia to chciałbym zauważyć, że za miesiąc będzie czarny piątek.
Bywało, że najtaniej było na tydzień przed czarnym piątkiem.
Niestety nie mogę tyle czekać
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bierz H9 będziesz zadowolony. Ostatnio też go Tomek @Siedlak kupił.

Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 25 paź 2022, 23:03 Bierz H9 będziesz zadowolony. Ostatnio też go Tomek @Siedlak kupił.

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Można nim mierzyć inne parametry poza tętnem tak jak ma to miejsce w przypadku pasów Garmin?
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz to przecież wyszczególnione w specyfikacji produktu w (niemal) każdym sklepie.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 26 paź 2022, 07:57 Masz to przecież wyszczególnione w specyfikacji produktu w (niemal) każdym sklepie.
Czytałem i jest mowa tylko o tętnie.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1485
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:46:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rapero7000 pisze: 26 paź 2022, 07:44 Można nim mierzyć inne parametry poza tętnem tak jak ma to miejsce w przypadku pasów Garmin?
A jakie inne parametry wysyła Garmin HRM-Dual który rozważasz?

Nad przydatnością tych innych parametrów nie chce mi się pastwić.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:46:06
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 26 paź 2022, 08:53
Rapero7000 pisze: 26 paź 2022, 07:44 Można nim mierzyć inne parametry poza tętnem tak jak ma to miejsce w przypadku pasów Garmin?
A jakie inne parametry wysyła Garmin HRM-Dual który rozważasz?

Nad przydatnością tych innych parametrów nie chce mi się pastwić.
Nie miałem na myśli HRM-Dual, bo to najprostszy czujnik Garmina, który pokazuje tylko tętno. Miałem bardziej na myśli HRM-RUN lub inne, które mogą dodatkowo pokazywać dynamikę biegu, oscylację pionową, próg mleczanowy itd.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1485
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:46:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam dziś wolne to trochę skrobnę o swoich doświadczeniach.

Zestaw wzorcowy na dziś
Polar H10 + Polar Verity Sense, to bym kupił dziś.

Jak za drogo kupiłbym sam Polar Verity Sense rezygnując z H10.

Swego czasu robiłem porównania
Polar H10
Polar H7
Polar OH1
Suunto Smart Sensor

Zdarzało się że nawet wszystkie jednocześnie. Garmina niestety nie miałem.

Dochodzimy do pytania jaki jest najlepszy. Ale co to znaczy najlepszy? Bo zagłębiając się w szczegóły będą różne odpowiedzi. Np. szybkości reakcji na zmiany tętna, czyli pas stosuje jak najmniejsze uśrednianie wyników. I tu według moich doświadczeń wyglądało to tak
Suunto Smart reagował najszybciej
H7
H10
OH1
Ale wszyscy wiem że po roku dwóch pasek szlak trafi i zaczynają się anomalie. Więc rodzi to konsekwencje że paski z najszybszą reakcję będą nam pokazywały głupoty typu 200 uderzeń na BS.
Inne pytanie czy są zamienniki pasków. Np. Suunto ma nietypową kostkę i chińczyki nie robią. To było powodem że pozbyłem się tego pasa. Suunto miało jeszcze inny plus. Potrafiło synchronizować pomiary tętna po treningu pływacki. Oczywiście tylko z zegarkami Suunto. Ale do dziś chyba tylko oni to robią. Pewnie mają na to patent.

Czy pas potrafi wysyłać tętno do dwóch urządzeń BLE jednocześnie. H7 tego nie potrafi a czasem mi to potrzebne i dlatego sprzedałem H7 pomimo tego że uważam go za świetny pas a opaski miały taką trwałość że dzisiejsze mogą tylko pomarzyć. Obstawiam na celowe działanie Polara, bo paski pro padają dosyć szybko.

No i wygoda ale o tym już było.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:46:06
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Rapero7000 pisze: 23 paź 2022, 10:43 Ja potrzebuję pas tylko do w miarę dokładnego pomiaru tętna w czasie biegu, gdyż pomiar z nadgarstka jest bardzo niedokładny. Wiem, że czujniki Garmin mogą mierzyć inny parametry nie tylko tętno, ale mi specjalnie na tym nie zależy. ..
Może byś się w końcu zdecydował?

Pasy Polara nie mierzą innych parametrów.
Sam posiadałem HRM-PRO i się go pozbyłem chyba po trzeciej reklamacji. Pas Polar H10 jest, jak dla mnie, bardziej wygodny, nigdy mnie nie obcierał, jak miało to miejsce w miejscu zapinania z HRM-Pro.
Elektrody w Polar jak się zużyją to szybko zmieniasz i po kłopocie a jak padną po gwarancji w pasie HRM-Pro, to musisz kupić nowy pas.
Dodatkowe dane z pasa Garmina w porównaniu ze Stryd mocno odstawały i tym samym miałem wątpliwości co do dokładności pomiarów.
Z czasem kupiłem RD Pod, gdzie te dane już lepiej wyglądają. Kupiłem poda, bo zależało mi na "Bilans czasu kontaktu z podłożem" a tego w Stryd nie mam.

Jak komuś zależy również na pomiarach HRV, to tu pomocne info:
https://elitehrv.com/heart-variability- ... e-monitors
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za te ~150 zł jest dynamika biegu, pomiar mleczanu, HRV, odpinany pasek (zamiennik za ~40 zł, pasują te do czujników Polar), który można nawet prać (jeśli ktoś jest ultrahigienistą). A wszystko to w używanym HRM-RUN, takim:

[img]https://tinyurl.com/4hjcxb38[/img

Nie widzę lepszego wyboru. Przez blisko 900 km nie miałem z nim żadnego problemu, a kupiłem używany. I nie kończy żywota po zmianie baterii, jak wiele tych późniejszych, nieodpinanych modeli. Ten postęp w pasach Garmina to dla mnie funkcjonalna regresja (mam taki martwy niebieski Tri).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Rapero7000
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 26 wrz 2020, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 26 paź 2022, 09:47 Za te ~150 zł jest dynamika biegu, pomiar mleczanu, HRV, odpinany pasek (zamiennik za ~40 zł, pasują te do czujników Polar), który można nawet prać (jeśli ktoś jest ultrahigienistą). A wszystko to w używanym HRM-RUN, takim:

[img]https://tinyurl.com/4hjcxb38[/img

Nie widzę lepszego wyboru. Przez blisko 900 km nie miałem z nim żadnego problemu, a kupiłem używany. I nie kończy żywota po zmianie baterii, jak wiele tych późniejszych, nieodpinanych modeli. Ten postęp w pasach Garmina to dla mnie funkcjonalna regresja (mam taki martwy niebieski Tri).
Ciężko go znaleźć, wszędzie jest nowa wersja z czerwoną obwódką.
ODPOWIEDZ