Maratończycy na Mistrzostwach Europy

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Hejtujecie?

Pamiętam Twoją rozmowę z Szymaniakiem, nic nie powiem, tajemnica nic nie powiem.
I powiedział wszystko.
New Balance but biegowy
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 20 sie 2022, 13:00 Tak sobie myślę, szkoda, że inni trenerzy na przykład trener Jacek nie zdradza szczegółów, bo boi się, że go spotka to co Arka.
Zdumiewające, że przywitałeś trenera Mistrzyni Europy na forum słowami, żeby "szedł do lekarza leczyć się na głowę" , a teraz oczekujesz, że będzie strzelał treningiem Oli :niewiem:

To co Adam napisał, że jak się z trenerem porozmawia z szacunkiem, to właściwie każdy się otwiera to jest w 100% prawdą. Wielu chce się dzielić, sam z kilkoma osobami ze środowiska rozmawiałem i całkiem możliwe, że w najbliższej przyszłości ukażą się ciekawe rozmowy na portalu, w tym również z trenerem Jackiem Wośkiem.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 20 sie 2022, 17:30 Zdumiewające, że przywitałeś trenera Mistrzyni Europy na forum słowami, żeby "szedł do lekarza leczyć się na głowę" , a teraz oczekujesz, że będzie strzelał treningiem Oli :niewiem:
Ośmieszasz się.
Prześledź ostatnie wizyty Jacka tutaj i swoje wizyty i dopiero się wymądrzaj, a jak nie rozumiesz to Kuby Pawlaka podpytaj, on akurat łapie w mig.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Zapytam przewrotnie. Co byście zrobili z taką wiedzą? Oprócz konsumpcji świeżego mięska w loży szyderców? Pewnie środowisko trenerskie co nieco podpatrzy, ale przecież robi to nie od dziś różnymi kanałami. Jak miałoby to pchnąć biegi długodystansowe do przodu?

Domyślam się, że żadna z tych tajemnic, to nie żaden totalny system treningowy, tylko trening z autorskimi akcentami oparty o wartość długoletniej współpracy pary trener-zawodnik.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze: 20 sie 2022, 18:52 Zapytam przewrotnie. Co byście zrobili z taką wiedzą? Oprócz konsumpcji świeżego mięska w loży szyderców? Pewnie środowisko trenerskie co nieco podpatrzy, ale przecież robi to nie od dziś różnymi kanałami. Jak miałoby to pchnąć biegi długodystansowe do przodu?

Domyślam się, że żadna z tych tajemnic, to nie żaden totalny system treningowy, tylko trening z autorskimi akcentami oparty o wartość długoletniej współpracy pary trener-zawodnik.
Ciekawe pytanie, może ktoś mądrzejszy ode mnie odpowie, bo akurat owsiankę zalewam. Jak zjem to wrócę.
jacwos
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 18 mar 2011, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Kilka rzeczy tu zostało poruszonych, ale wybaczcie nie mam kiedy do wszystkich się ustosunkować. Na kilka wątków szybko odpowiem
Dla mnie dyskusja tutaj odbywa się poza Adamem, Jackiem, Gasperem i Arturem z anonimami.
Pawo trochę wyluzuj w tonie jakim się zwracasz tutaj do innych. Nie zawsze "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
jorge.martinez pisze: 20 sie 2022, 18:52 Zapytam przewrotnie. Co byście zrobili z taką wiedzą? Oprócz konsumpcji świeżego mięska w loży szyderców? Pewnie środowisko trenerskie co nieco podpatrzy, ale przecież robi to nie od dziś różnymi kanałami. Jak miałoby to pchnąć biegi długodystansowe do przodu?

Domyślam się, że żadna z tych tajemnic, to nie żaden totalny system treningowy, tylko trening z autorskimi akcentami oparty o wartość długoletniej współpracy pary trener-zawodnik.
Muszę się z tym zgodzić.
Dokładnie, nie jest to żaden nowatorki system treningowy tylko trening oparty na moich własnych doświadczeniach. Sam nigdy maratonu nie przebiegłem, ale potrafię wyłuskać z rozmów czy rzeczy dostępnych w internecie coś co dla mnie będzie przydatne, dlatego mój trening rożni się od tego który biegają np nasi maratończycy szczególnie krótszymi przerwami między odcinkami tempowymi oraz zdecydowanie większą objętością jednostek tempowych na prędkościach okołostartowych.
Jacek Wosiek
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 20 sie 2022, 17:45 Ośmieszasz się.
Prześledź ostatnie wizyty Jacka tutaj i swoje wizyty i dopiero się wymądrzaj, a jak nie rozumiesz to Kuby Pawlaka podpytaj, on akurat łapie w mig.
Ja nie jestem jedynym odbiorcą tego forum, co więcej większość odbiorców nawet nie jest tu zarejestrowanych. 99% z nich tak samo odebrało Twoje porady lekarskie jak ja. Abstahując od trenera Wośka niestety merytoryczni ludzie też się zniechęcili do udzielania się, a następni dzięki wysyłaniu do lekarza od głowy tylko utwierdzają się w swoim zdaniu.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo, po prostu wyluzuj. Jesteś mądrym gościem, dużo wniesiesz merytorycznego do dyskusji. Tylko dyskutuj, bez tekstów typu: ośmieszasz się , idź do lekarza, itp.

Panie Trenerze, prosimy o więcej :usmiech:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 20 sie 2022, 19:43 Dla mnie dyskusja tutaj odbywa się poza Adamem, Jackiem, Gasperem i Arturem z anonimami.
Z tymi anonimami, to nic nie zrobisz, ostatnio taki jeden próbował ale szef go zbanował. :hejhej:
jacwos pisze: 20 sie 2022, 19:43 Pawo trochę wyluzuj w tonie jakim się zwracasz tutaj do innych.
Tak jest, wyluzuję obiecuje, to znaczy wyluzujmy wszyscy.
No i jeszcze się odezwę, bo chciałem merytorycznie ale jak się z tą owsianką uporam.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13555
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 20 sie 2022, 19:43 szczególnie krótszymi przerwami między odcinkami tempowymi oraz zdecydowanie większą objętością jednostek tempowych na prędkościach okołostartowych.
To znaczy?
ponizej 90s?
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 20 sie 2022, 20:57
jacwos pisze: 20 sie 2022, 19:43 szczególnie krótszymi przerwami między odcinkami tempowymi oraz zdecydowanie większą objętością jednostek tempowych na prędkościach okołostartowych.
To znaczy?
ponizej 90s?
Jeżeli dobrze pamiętam, to sporo trener opowiadał w naszym podcaście:
https://bieganie.pl/audio/jak-wytrenowac-wytrzymalosc/
jacwos
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 18 mar 2011, 18:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

nawet 60" na odcinkach 1 czy 2km
Jacek Wosiek
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 20 sie 2022, 22:02 nawet 60" na odcinkach 1 czy 2km
:szok: Mądrość ja widzę w tym.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 20 sie 2022, 21:36
Jeżeli dobrze pamiętam, to sporo trener opowiadał w naszym podcaście:
https://bieganie.pl/audio/jak-wytrenowac-wytrzymalosc/
Oo, nie słuchałem tego, postaram się w wolnej chwili (chyba nawet nie wiedziałem, że było?).

Edit. Chyba jednak widziałem bo widzę, że odpowiadałem komuś w dyskusji pod materiałem, ale nie słuchałem.
PiotrSn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 15 sie 2022, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacwos pisze: 20 sie 2022, 19:43 mój trening rożni się od tego który biegają np nasi maratończycy szczególnie krótszymi przerwami między odcinkami tempowymi oraz zdecydowanie większą objętością jednostek tempowych na prędkościach okołostartowych.
To ja zapytam z czystej ciekawości:
Co trzeba zrobić, żeby z 2:26 zejść do 2:22, nie łapiąc przy tym kontuzji i nie nadwyrężając nadmiernie serca?
Stopniowo zwiększać 'prędkości okołostartowe' i 'objętość jednostek tempowych'? Czy to bardziej skomplikowane?
ODPOWIEDZ