Maratończycy na Mistrzostwach Europy

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 10:32
yacool pisze: 19 sie 2022, 10:01 Potem można już zastanawiać się dlaczego szybkość leży u nas odłogiem i czy to kwestia tradycji, czy trudności zagadnienia.
Wierz mi, że większość biegaczy/trenerów jest świadoma, że lepiej wyjść od szybkości, poprawiać krótkie dystanse, a potem się wydłużać. Niestety w naszym systemie nie jest to możliwe do zrealizowania. Z resztą trener Wosiek już wspomniał o pewnych aspektach, które ograniczają możliwość rozwoju. To, że staracie się to wytknąć i wykazać jako duży błąd wcale nie zmieni naszych możliwości jako kraju.
Ja tego też nie kupuję. Dla czego nie można??? Krystian Zalewski wydusił co mógł z 3000m z przeszkodami, wydłużył do HM zrobił rekord polski i teraz z maratonem próbuje. Z jakimi efektami to już inna sprawa.
Szkoda, że Lewandowski nie poszedł za ciosem. Kszczot też mógłby się wydłużyć. Ma dopiero 32 lata. Co jak co ale zapas szybkości chłopaki mają spory
New Balance but biegowy
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sie 2022, 11:05 Na pewno wiesz najlepiej.
Tego nie powiedziałem. Szkoda, że do faktów się nie odnosisz tylko od razu osobiste wycieczki.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 19 sie 2022, 11:19 Ja tego też nie kupuję. Dla czego nie można??? Krystian Zalewski wydusił co mógł z 3000m z przeszkodami, wydłużył do HM zrobił rekord polski i teraz z maratonem próbuje. Z jakimi efektami to już inna sprawa.
Żeby biegać trzeba się z czegoś utrzymywać. Nie ma możliwości utrzymać się w Polsce skupiając się na bieganiu 5000 i 10000 metrów, a tylko trening specjalistyczny pod kątem tych biegów daje wyniki.

Przypadek Krystiana jest inny, bo biegał przeszkody, a to też inna bajka bo był na poziomie medalisty ME. Dzięki temu miał stypendia/sponsorów, ale jednak nie uchroniło go to przed pójściem jedyną możliwą drogą pozostania przy bieganiu dzięki wojsku, które daje ale również wymaga.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze:tylko od razu osobiste wycieczki.
i vice versa.

--------------------------

Chyba jednak pomysł biegania za swoje pozostaje jedynym możliwym w naszym pięknym kraju, bo czytając Kozłowskiego, nie ma szans na nic.

edit: sklejam swoje posty. Nie wiem jak to mi wyjdzie. Jakby co to nie ma w nich przełomowych treści :hahaha:

edit2: nie no - jakoś do dupy to wyszło. Nie umiem tego skleić.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, 11:52 przez yacool, łącznie zmieniany 2 razy.
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sie 2022, 11:27 Chyba jednak pomysł biegania za swoje pozostaje jedynym możliwym w naszym pięknym kraju, bo czytając Kozłowskiego, nie ma szans na nic.
Jak widać jednak jest szansa na "coś", bo jednak mamy Mistrzynię Europy w maratonie. Chyba, że dla Ciebie to nic.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 08:52 No ciekawe czy kolega powiedziałby twarzą w twarz do trenera, żeby szedł do lekarza leczyć się na głowę.
Wiesz co to czytanie ze zrozumieniem?

edit: jeszcze, czy wiesz co to dowód anegdotyczny?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sie 2022, 11:27 Chyba jednak pomysł biegania za swoje pozostaje jedynym możliwym w naszym pięknym kraju, bo czytając Kozłowskiego, nie ma szans na nic.
Jacek, pozostaje nam czekać na talent, który będzie miał bardzo bogatego tatusia, który będzie płacił, za trenerów, fizjo, obozy i całą resztę. Nawet halę mu wybuduje jak trzeba będzie :hejhej:
Krótko mówiąc będzie miał w dupie cały zatwardziały układ PZLA/wojsko bo go będzie na to stać.
Nie wiem jak ty ale ja mogę nie doczekać
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Problemy, problemy i jeszcze raz problemy. A jak się okazuje to największe z czytaniem ze zrozumieniem. Chyba od tego trzeba by zacząć, bo inaczej w ogóle nie dojdziemy do sedna, czyli w czym tkwi problem, że nie potrafimy biegać szybko. Tymczasem każe mi się tu wierzyć, że się nie da, bo jest tylko jedna i jedynie słuszna droga. Nosz kurczę pieczone. A jak niedowierzam, to mi się mordę zapycha złotym medalem. Najbezpieczniej nie pytać.

[Świeżak: w odpowiedzi na zgłoszenie zmiękczam post w zaznaczonym miejscu]
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 10:32
yacool pisze: 19 sie 2022, 10:01 Potem można już zastanawiać się dlaczego szybkość leży u nas odłogiem i czy to kwestia tradycji, czy trudności zagadnienia.
Wierz mi, że większość biegaczy/trenerów jest świadoma, że lepiej wyjść od szybkości, poprawiać krótkie dystanse, a potem się wydłużać. Niestety w naszym systemie nie jest to możliwe do zrealizowania.
skoro większość wie, że lepiej wyjść z szybkości tylko nie da się tego zrobić w naszym systemie to może trzeba zmienić system? tak mnie tylko naszło - ale tam przecież siedzą mądrzejsi i pewnie też by do tego doszli jakby to było dobre
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 19 sie 2022, 11:35
yacool pisze: 19 sie 2022, 11:27 Chyba jednak pomysł biegania za swoje pozostaje jedynym możliwym w naszym pięknym kraju, bo czytając Kozłowskiego, nie ma szans na nic.
Jacek, pozostaje nam czekać na talent, który będzie miał bardzo bogatego tatusia, który będzie płacił, za trenerów, fizjo, obozy i całą resztę. Nawet halę mu wybuduje jak trzeba będzie :hejhej:
Krótko mówiąc będzie miał w dupie cały zatwardziały układ PZLA/wojsko bo go będzie na to stać.
Nie wiem jak ty ale ja mogę nie doczekać
albo talent, który będzie miał tatę pułkownika w wojsku :) bo to taka ironia losu, że wojsko utrzymuje naszych biegaczy jednocześnie ograniczając ich rozwój przez swoje wymagania dotyczące polityki startowej; a tak się składa, że na to idą nasze środki i ja osobiście chciałbym, żeby środki wydawane z moich podatków na obronność kraju były wydawane mądrzej
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gasper pisze: 19 sie 2022, 12:18
artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 10:32
yacool pisze: 19 sie 2022, 10:01 Potem można już zastanawiać się dlaczego szybkość leży u nas odłogiem i czy to kwestia tradycji, czy trudności zagadnienia.
Wierz mi, że większość biegaczy/trenerów jest świadoma, że lepiej wyjść od szybkości, poprawiać krótkie dystanse, a potem się wydłużać. Niestety w naszym systemie nie jest to możliwe do zrealizowania.
skoro większość wie, że lepiej wyjść z szybkości tylko nie da się tego zrobić w naszym systemie to może trzeba zmienić system? tak mnie tylko naszło - ale tam przecież siedzą mądrzejsi i pewnie też by do tego doszli jakby to było dobre
Zgadzam się z Tobą. Trzeba zmienić system.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to jak już mamy wyjaśnione, to o co nie pytałem, to można się już bez przeszkód zastanawiać dlaczego szybkie bieganie jest takie trudne.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 12:23
gasper pisze: 19 sie 2022, 12:18
artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 10:32

Wierz mi, że większość biegaczy/trenerów jest świadoma, że lepiej wyjść od szybkości, poprawiać krótkie dystanse, a potem się wydłużać. Niestety w naszym systemie nie jest to możliwe do zrealizowania.
skoro większość wie, że lepiej wyjść z szybkości tylko nie da się tego zrobić w naszym systemie to może trzeba zmienić system? tak mnie tylko naszło - ale tam przecież siedzą mądrzejsi i pewnie też by do tego doszli jakby to było dobre
Zgadzam się z Tobą. Trzeba zmienić system.
za 10 lat podejrzewam, że debatujący tu dlaczego nasi maratończycy przegrywają z kobietami też dojdą do tego wniosku :)
bo tworzącym ten system nie zależy na zmianach, zawodnicy siedzą cicho bo źle w wojsku nie mają no i ta wczesna emerytura z mon to też łakomy kąsek - raz po raz ktoś pokrzyczy, że miał wynik ale go do kadry nie wzięli, ktoś zdobędzie medal na potwierdzenie, że system działa doskonale i minie kolejne 10 lat
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13555
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 12:23
gasper pisze: 19 sie 2022, 12:18
artur_kozlowski pisze: 19 sie 2022, 10:32

Wierz mi, że większość biegaczy/trenerów jest świadoma, że lepiej wyjść od szybkości, poprawiać krótkie dystanse, a potem się wydłużać. Niestety w naszym systemie nie jest to możliwe do zrealizowania.
skoro większość wie, że lepiej wyjść z szybkości tylko nie da się tego zrobić w naszym systemie to może trzeba zmienić system? tak mnie tylko naszło - ale tam przecież siedzą mądrzejsi i pewnie też by do tego doszli jakby to było dobre
Zgadzam się z Tobą. Trzeba zmienić system.
No i juz zmieniony na... na jaki to miał być zmieniony? Bo nie doczytałem.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13555
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 19 sie 2022, 12:26 No to jak już mamy wyjaśnione, to o co nie pytałem, to można się już bez przeszkód zastanawiać dlaczego szybkie bieganie jest takie trudne.
Dawaj odpowiedz, bo jestem niecierpliwy!

Nawet lepiej, jak potwierdzę twoim pomysłem u jednego z moich 13:59/5000 to podeśle duzo kasy. Serio.
ODPOWIEDZ