Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Profil jafu niewiele mówi o Robinsonie. Więcej można wyczytać z tego zestawienia.
2004 do 2013, bez jakichś rewelacji. Ot szczupły chłopak, to biega piątkę poniżej 16 minut. Przyzwoity poziom amatorski. W 2014 zaczyna się jego przygoda z canicrossem. Przynajmniej, bo po wynikach parkruna tak wnioskuję. W zestawieniach taki bieg oznaczony jest dodatkowo skrótem CX.
Tak więc pojawia się tam wynik 15:12CX. Rok później w 2015 - 14:24CX. W tym czasie schodzi na piątkę do poziomu 15:14. Saute rzecz jasna. Czyli zaczyna robić się obiecująco. Czyżby to była zasługa uprawiania canicrossu? W 2016 po raz pierwszy schodzi poniżej 14 minut w CX. W 2017 chyba zmienił psa, bo wyniki skoczyły znacznie, aż do 12:24CX, co jest aktualnym rekordem świata w tej dyscyplinie. W kolejnych latach notuje jeszcze dwa wyniki poniżej 13 minut w CX. W tym czasie łamie 15 minut - 14:47 (2018). Czyli zaczyna robić się mniej obiecująco. Aktualnie jego życiówka z 2021 to 14:29, czyli mega rozczarowująco. Oczywiście w kontekście ewentualnego przełożenia canicrossu na bieganie. Zatem co jest nie tak?
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4827
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Taki dajmy na to wyżeł ma zajebistą moc. Prawie koń pociągowy. To tak jak turbo w samochodzie. Zabierasz i już nie jedziesz/nie biegniesz tylko człapiesz.
Jacek może jednak nie w tym kierunku trzeba iść a odwrotnie czyli treningi Kowalczyk z przywiązaną oponą???
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O tym, że właśnie tak należy trenować wie każdy. Nawet Rexona. Tyle, że nic z tego nie wynika. A do tego złośliwe trolle podkręcają nam minimum do 2:09 w maratonie. Nosz @#$%^ mać. Jak mogli? Przecież wiedzą jakie mamy problemy z węglem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 25 lip 2022, 13:55 Taki dajmy na to wyżeł ma zajebistą moc.
A może tu jest problem? Nie chodzi mi o nadwyżkę mocy, bo w ebajku mam teoretycznie prawie 3000W, ale o jej równomierną dystrybucję?
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4827
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 14:35
Siedlak1975 pisze: 25 lip 2022, 13:55 Taki dajmy na to wyżeł ma zajebistą moc.
A może tu jest problem? Nie chodzi mi o nadwyżkę mocy, bo w ebajku mam teoretycznie prawie 3000W, ale o jej równomierną dystrybucję?
OK ale tą moc ma pies, ebajk lub grawitacja. Wyłączasz wspomaganie i po zabawie.
No chyba, że każesz Sebie biec z zamkniętymi oczami to może się nie połapie, że zamiast 6 to ma tylko 2 nogi albo, że mu 3000W zabrałeś
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Łooo, grubo. Do zamykania oczu przy tempie 2:13 jeszcze nie doszliśmy. Muszę pogadać z Sebą o tym pomyśle, ale to w środę dopiero. Na razie wykorzystałem max 500 watów, choć muszę zmienić watomierz, bo ten chiński jakiś niestabilny jest. Za to tempo nadaje niczym światełka na DL. To akurat im się udało.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4827
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 14:47 Łooo, grubo. Do zamykania oczu przy tempie 2:13 jeszcze nie doszliśmy. Muszę pogadać z Sebą o tym pomyśle, ale to w środę dopiero. Na razie wykorzystałem max 500 watów, choć muszę zmienić watomierz, bo ten chiński jakiś niestabilny jest. Za to tempo nadaje niczym światełka na DL. To akurat im się udało.
Na dobry początek może niech zamknie tylko jedne :hejhej:
Ale że jest niebezpieczeństwo, że zacznie skręcać :bum:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrze, że fazy lotu nie trzeba pilnować, bo inaczej cztery upomnienia po czterech krokach i do domu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zaczyna mi się coraz bardziej podobać ten pomysł z zamkniętymi oczami. Taki myk. Wyłączam zasilanie i zawodnik nawet nie widzi jak robi rekord świata. Jak w tvp.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 14:06 O tym, że właśnie tak należy trenować wie każdy. Nawet Rexona. Tyle, że nic z tego nie wynika. A do tego złośliwe trolle podkręcają nam minimum do 2:09 w maratonie. Nosz @#$%^ mać. Jak mogli? Przecież wiedzą jakie mamy problemy z węglem.
Fajna patola adminie prawda ?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Za to kretynów mamy pod dostatkiem. Paliwa do pieca nie zabraknie. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 15:25 Za to kretynów mamy pod dostatkiem. Paliwa do pieca nie zabraknie. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
A pisał ,że zalozył filtr....A może podwójny agent z dwoma profilami...admin może to potwierdzić? ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 15:25 Za to kretynów mamy pod dostatkiem. Paliwa do pieca nie zabraknie. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
A tak poza tym miło widzieć jak śmiejesz się z własnej głupoty...
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12744
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kurde, nie jest dobrze. Sebastian działa na szkodę zespołu.
Seba wysłał oświadczenie, że nie będzie zamykał oczu na treningach. Zachęcałem go do takiej zmiany planu, i że w końcu jesteśmy zespołem i też mogę zamknąć oczy w trakcie treningu, ale się uparł, że nie. Nie i koniec. Nie będzie biegał z zamkniętymi oczami.
Po raz pierwszy w mojej karierze trenerskiej spotkałem się z taką odmową. Jeszcze o tym nie rozmawiałem z zawodnikiem, bo wolę najpierw publicznie oświadczyć, że nie mam sobie nic do zarzucenia.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lip 2022, 15:39 Kurde, nie jest dobrze. Sebastian działa na szkodę zespołu.
Seba wysłał oświadczenie, że nie będzie zamykał oczu na treningach. Zachęcałem go do takiej zmiany planu, i że w końcu jesteśmy zespołem i też mogę zamknąć oczy w trakcie treningu, ale się uparł, że nie. Nie i koniec. Nie będzie biegał z zamkniętymi oczami.
Po raz pierwszy w mojej karierze trenerskiej spotkałem się z taką odmową. Jeszcze o tym nie rozmawiałem z zawodnikiem, bo wolę najpierw publicznie oświadczyć, że nie mam sobie nic do zarzucenia.
Ciekawe kogo ma to bawić...
Dawno nie czytałem takiej dziecinady.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2022, 15:45 przez Arti, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ