Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Sporo rzeczy może mieć wpływ, więcej danych trzeba i porównań tak jak mówisz.
Jedno pewne, że jak asicsy to metaspeed sky, broń boże metaspeed edge.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W każdym razie dzięki za pociągnięcie wątku, bo to pokazuje ile rzeczy pozornie nieistotnych może mieć wpływ na przebieg treningu.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A co to za buty, wyglądają jak saucony?
Bo jak tak to i ja zacznę biegać po 2:30, bo ostatnio nabyłem drogą kupna endorphin Speed 2. :spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Endorphin pro 2.
Czekamy na nowy model pro3 i jakieś jeszcze inne. Nie pamiętam nazwy.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Zazdraszczam
Pro 3 mają być 21 czerwca i ważą 204 gramy i wyższe są o 4 mm.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A może było inaczej? :niewiem: Przez to ciągnięcie krok się skrócił, a organizm przyzwyczajony do dłuższego zaczął ten krok wydłużać, tak jakby naturalnie i wtedy zepsuła się ekonomia, wzrósł pobór tlenu tętno skoczyło i nie było wyjścia jak poddać się i znów zacząć drobić. Ciekawe bardzo. No i dlaczego to skrócenie okazało się ekonomiczniejsze? Może linka powinna być wyżej przy rowerze?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trochę czasu mi zajęło na rozkminach jak przyczepić tę linkę do roweru.

Obrazek

Potem zrobię jakiś filmik z tego biegu i wrzucę animację z wykresem hr i kadencji z dokładnymi danymi. Ale to później, bo teraz mam inny problem. Jeden taki kretyn zaproponował mi spotkanie w sprawie rozwoju LA, hali sportowej i takich tam rzeczy, wiecie. A ja głupi pomyślałem, że to na Krecie. No i poleciałem. Teraz jestem udupiony na wyspie, bo mi loty pokasowali. Może jakoś wykorzystam ten czas i poszukam jakichś lokalnych działaczy sportowych. Może zapytam ich jak organizują tu treningi zimowe dla biegaczy. Tymczasem.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Skoro określasz mnie jako kretyn to faktycznie nie ma już co rozmawiać. Ja natomiast miło spędziłem czas z ludźmi z PZLA, z Miasta i ogólnie z polskim środowiskiem lekkiej.
Żenująca twoja wypowiedź ale czego można było w zasadzie oczekiwać. No cóż, życzę kolejnych bezproduktywnych i żenujących postów ujadających, które nigdzie Cię nie zaprowadzą jak to pokazało przynajmniej ostatnie 10 lat.

W sumie to smutne ale każdy jest kowalem swojego losu.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Znowu kilka fajnych wyników padło. Przez kreatywnego działacza nie mogłem niestety obejrzeć, ale dziękuję kolegom za relacje.
W tej chwili mam do wyboru dwie opcje. Podkręcić manetkę w rowerze i robić Sebie ciągłe po 2:30, albo zainteresować go biegami na 5 i 10k. Bo podobno nikt w Polsce się nimi nie interesuje. :hahaha:
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Piekne oderwanie od rzeczywistości. Od miesięcy wałkujemy o dystansie 5000 na bieżni a ten swoje o 5km i 10km gdzie szczególnie na 10km wśród kobiet jest zainteresowanie wszak padły już dwa razy rekordy Polski (jeden nie zostal ratyfikowany ze wzgl. formalnych).
Tak to jest jak żółć i ironia zalewają trzezwe myślenie. Jak można pisać, że nie ma zainteresowania na 10km. Kiedy ten chłop wydorośleje bo ironia to nie mądrość a objaw głupoty o czym świadczy ostatni post.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2022, 12:00 przez Arti, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 29 maja 2022, 07:43 albo zainteresować go biegami na 5 i 10k. Bo podobno nikt w Polsce się nimi nie interesuje. :hahaha:
Aż musiałem zacytować bo dawno nie widziałem takiego dyletanctwa by nie odróżniać konkurencji biegowej 5000m od 5 kilometrów.
Ale cóż..... nie każdy musi się w końcu znać.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki. Dużo się nauczyłem z tego, bo nie wiedziałem, że to jest to, a tamto, to co innego. Widzę że ty tęgi spec jesteś.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Faktycznie imponująca wiedza, a ja dzisiaj wystartowałem w biegu na 10 km który miał 9320 m, tfu to znaczy 9,32 km.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skrócenie kroku może być sygnałem, że pomimo komfortowego biegu, jednak pojawia się przeciążenie ponad aktualne możliwości tkanek do skutecznej amortyzacji. Byłaby to jakaś forma ucieczki od załadowania jakie możnaby zrealizować przy dłuższym kroku. Jednak Seba sygnalizuje, że gubi się z oddechem przy wyższej kadencji i krótszym kroku, czyli pomimo spadku tętna, czuje większy dyskomfort. Preferuje dłuższy krok i niższą kadencję nawet jeśli wtedy rośnie tętno.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Obrazek mi się nie wyświetlał wcześniej. Patrząc na ten rower, to bym przy tym drzewie za długo nie siedział.
ODPOWIEDZ