Wykluczenie rosyjskich i białoruskich sportowców

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 28 kwie 2022, 21:21 Ależ oczywiście, że wolę kupować ropę u bandziora z Wenezueli i go w ten sposób wspierać, niż u bandziora z Rosji, bo ten pierwszy raczej nie zamorduje mojej rodziny, a ten drugi może to zrobić. Czy to hipokryzja, no nie wiem. A argument, że jak na Etiopczyków nie nakładamy jakiś sankcji, to nie mamy prawa nakładać no Rosjan to jest bardzo karkołomna teza. Moim zdaniem mamy takie prawo, a nawet obowiązek, a jeednocześnie powinniśmy się poważnie zastanowić nad sprawą Etiopii.
Pamiętasz pisałeś kiedyś o sprawie Christine Mbomy, tu jest podobna sytuacja. Tak, że pretensje do pana Coe a nie do mnie.
Tylko z tego zastanawiania się nad sprawą Etiopii nic nie może wyjść ze strony World Athletics itp. oprócz symbolicznych sankcji* (zawieszenie sportowców), które nie zmieni w żadnym stopniu tamtejszej sytuacji. To właśnie próbuję cały czas przekazać. Te działania są dla World Athletics (czy innych organizacji) tylko wirtualnym wyrażeniem sprzeciwu, w którym realnie kara się tych, którzy nie są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy. Nie widzicie tego?

*Przy zachowaniu podobnego podejścia, o którym ciagle jest tu mowa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 28 kwie 2022, 21:41 A wierzysz w to, ze jak nie kupisz gazu i ropy od Rosji, to twoja rodzina jest bezpieczniejsza?

Jak myślisz, kto jest niebezpieczniejszy: bandzior trzymany w szachu od bandziora duszonego przez ciebie przy murze ale trzymającego granat w ręce?
Myślę,że najmniej groźny jest zagłodzony bandzior.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 28 kwie 2022, 21:47
Tylko z tego zastanawiania się nad sprawą Etiopii nic nie może wyjść ze strony World Athletics itp. oprócz symbolicznych sankcji
No i o to chodzi, o zajęcie stanowiska.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 28 kwie 2022, 21:47 ...kara się tych, którzy nie są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy.
będziesz jeszcze bardziej niepocieszony jak się okaże, że nie da się ukarać odpowiedzialnych.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 28 kwie 2022, 22:13
Ricardo pisze: 28 kwie 2022, 21:47 ...kara się tych, którzy nie są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy.
będziesz jeszcze bardziej niepocieszony jak się okaże, że nie da się ukarać odpowiedzialnych.
Może tak być. To znaczy, że trzeba znaleźć kozła ofiarnego i publicznie wymierzyć karę, żeby "zająć stanowisko"?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak.
Masz prawo się z tym nie zgadzać i nikt nie wlepi Ci za to 15 lat paki.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Jeżeli niemożliwość reprezentowanie zbrodniczego systemu prowadzącego aktualnie napaść i mordowanie, to kara., no to ok współczuję tym sportowcom.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 28 kwie 2022, 18:02 Rolli pogubiłeś się chyba, nikt nie mówi o szykanowaniu ludzi. Czym innym jest pochodzenie czy narodowość a czym innym reprezentowanie zbrodniczego reżimu.
pawo pisze: 28 kwie 2022, 22:25 Jeżeli niemożliwość reprezentowanie zbrodniczego systemu prowadzącego aktualnie napaść i mordowanie, to kara., no to ok współczuję tym sportowcom.
Które zawody reprezentują zbrodniczy reżim, a które nie? Co to za różnica czy Rosjanin/Białorusin zarabia na życie startując w średniej wielkości biegi ulicznych czy grą na fortepianie albo pisząc książki?

Nie jestem w stanie pojąć tego braku logiki i konsekwencji w działaniach i chyba już tak zostanie...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jest jakiś odpowiednik WA dla tych co grają na fortepianie? Jeżeli tak, to może taka organizacja powinna zająć stanowisko i zbanować pianistów z Rosji?
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Świetne rozwiązanie. Tak, to komuś na pewno pomoże...

Ps. W sumie to też się dzieje. https://www.classicfm.com/discover-musi ... petitions/

Tylko teraz kolejna rzecz. Jeśli w taki sposób pokazujemy sprzeciw wobec reżimowi to zostawiając w danej dyscyplinie Rosjan wspiera się rosyjski reżim? Bo np w polskiej lidze hokejowej jest tylu zawodników z Rosji, że nic się za bardzo nie zmieniło.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 28 kwie 2022, 23:18 Świetne rozwiązanie. Tak, to komuś na pewno pomoże...
Moim zdaniem pomogłoby ale mogę się mylić.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 28 kwie 2022, 23:29
Ricardo pisze: 28 kwie 2022, 23:18 Świetne rozwiązanie. Tak, to komuś na pewno pomoże...
Moim zdaniem pomogłoby ale mogę się mylić.
Mógłbyś rozwinąć? Komu i w czym?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Mam problem, bo czuję, że ciężko będzie nam się w tych sprawach dogadać, choć bardzo bym chciał.
Jesteśmy z różnych pokoleń, mamy różne doświadczenia, nie wiem czy powinienem o tym wspominać, bo to niepotrzebna martyrologia ale trochę gazem po oczach i pałą po plecach oberwałem, może to mnie wypaczyło. :ojoj: ale też czegoś nauczyło. Uważam, że reagować trzeba z całą stanowczością, nawet jeśli ktoś oberwie rykoszetem. I jeszcze raz powtórzę, to jest wojna, wojna cywilizacji, a na wojnie są ofiary.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba w tym wątku nie znajdziemy wspólnego punktu widzenia, ale dzięki za dyskusję.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12809
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Rosji albo w Chinach z pewnością znaleziono by nam wspólny punkt widzenia.
ODPOWIEDZ