Sikor - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 06 paź 2021, 09:34
Te za trzysta to same biegają :hejhej:
No o to chodzi!!! Mógłbym już tylko piwsko chlać a tak trzeba się kilka razy w tygodniu zmęczyć :smutek:
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Makin pisze:Apropo dyskusji odnośnie butów, ktoś poleci coś na szybkie etapy biegowe - zazwyczaj wyścig? Moga być też jako treningowe.
W czym tam Wy biegacie?
Zależy od budżetu.
Saucony Type A - bardzo lekkie starówki, zero drop, prawie bez amortyzacji
Saucony Kinvara - treningowo startowe, 4 mam drop, trochę więcej amortyzacji
Saucony Freedom - uniwersalne buty ze sporą amortyzacją, bardzo wygodne, również jako startówki. 4 mam drop.
Saucony Endorphin Speed - powiedzmy, że odpowiednik Freedomow z płytką tekstylną. Najbardziej uniwersalny but, w jakim biegałem. 8 mm drop
Saucony Endorphin Pro - lżejszy brat Speedow, płytką karbonowa, startówki. 8 mm drop.
Nike Vaporfly Next% - startówki z płytką karbonową. Przez wielu uznawane za najlepszy obecnie bit startowy na ulicy. Niska waga mimo dużej amortyzacji. Drop też duży, chyba większy niż w Saucony.

Najtańsze będą Type A, później Kinvara. Buty z płytką trudno kupić za mniej niż 700 zł poza promocjami, a wtedy znikają ekspresowo. Jak szukasz takiego buta z ograniczonym budżetem, to zostaje regularne przeglądanie ofert sklepów i liczenie, że trafisz na promocję swojego rozmiaru. Czasem się udaje.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 06 paź 2021, 04:48 Od tempo % jeszcze lepsze za varporfly next%.
W rozmiarze 43 ważą 191g prawy but bodajże.
Wiem, rowniez sa swietne zapewne, ale w tej chwili jezeli mam czegos szukac od Nike, to tylko "the real deal" :oczko:
Cena na nike 1200 a ja złapałem na zalando za 300 :bum:
Za tyle ofc to tez by je wzial :hej:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 06 paź 2021, 09:10 Waga tych butów zabija. Ja mam jakąś blokadę psychiczną na 250g. I to już jest max maxów :bum:
Tempo to treningowki jakby nie patrzec.
Tez nie lubie ciezkich butow, ale jak juz tutaj napisano, sprezynuja tak mocno, ze ta waga gdzies znika...
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Makin pisze: 06 paź 2021, 09:32 Apropo dyskusji odnośnie butów, ktoś poleci coś na szybkie etapy biegowe - zazwyczaj wyścig? Moga być też jako treningowe.
To temat rzeka. Kazdy ma inne wymagania, inne oczekiwa, inne warunki. Trudno cos polecic jak nawet nie wiadomo do czego :niewiem:
W czym tam Wy biegacie?
Jesli o mnie, to ostatnie 2 lata w niczym, bo startow "na tempo" nie bylo w tym czasie :hejhej:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze: 06 paź 2021, 10:19 Saucony Freedom - uniwersalne buty ze sporą amortyzacją, bardzo wygodne, również jako startówki. 4 mam drop.
Saucony Endorphin Speed - powiedzmy, że odpowiednik Freedomow z płytką tekstylną. Najbardziej uniwersalny but, w jakim biegałem. 8 mm drop
Nie wiem w jakis sposos Speed-y maja jakiekolwiek powiazanie z Freedom-ami. No chyba, ze Cie zle zrozumialem, ale to sa buty rozne zupelnie :szok:
Freedom, maly drop, bardzo elestyczne, biega sie w nich stopą, a Speedy, to spory drop, grubasna, bardzo sztywna podeszwa z rockerem.
Speed, to odpowiednik Pro, ale wlasnie z plytka z tworzywa sztucznego, zamiast karbonu.
Nizej od Speed sa Shifty, ktore nie maja zadnej plytki.
A jeszcze nizej Axony, ktore sa Shiftami, ale z tansza/prostsza cholewka.
Nike Vaporfly Next% - startówki z płytką karbonową. Przez wielu uznawane za najlepszy obecnie bit startowy na ulicy. Niska waga mimo dużej amortyzacji. Drop też duży, chyba większy niż w Saucony.
Drop w Vaporfly, to 8mm (mierzony pokrywa sie z danymi producenta).
IMO the best na ulice to jednak aktualnie sa Alphafly, one nie maja konkurencji (chociazby konstrukcyjnie).
Vaporfly dorobily sie natomiast sporo konkurencji: Metaspeed Sky, RC Elite 2 czy nawet costam od Adidasa (:ble:).
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3487
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 06 paź 2021, 11:56 czy nawet costam od Adidasa (:ble:).
🍺🍺🍺😀
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Ogladałem relację maratonów z Berlina i Londynu. Głównie Vapory i potem trochę Adidasa.
Alfhafly nie widziałem. Chyba przekombinowali z tym butem
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
kkkrzysiek pisze: 06 paź 2021, 10:19 Saucony Freedom - uniwersalne buty ze sporą amortyzacją, bardzo wygodne, również jako startówki. 4 mam drop.
Saucony Endorphin Speed - powiedzmy, że odpowiednik Freedomow z płytką tekstylną. Najbardziej uniwersalny but, w jakim biegałem. 8 mm drop
Nie wiem w jakis sposos Speed-y maja jakiekolwiek powiazanie z Freedom-ami. No chyba, ze Cie zle zrozumialem, ale to sa buty rozne zupelnie :szok:
Freedom, maly drop, bardzo elestyczne, biega sie w nich stopą, a Speedy, to spory drop, grubasna, bardzo sztywna podeszwa z rockerem.
Speed, to odpowiednik Pro, ale wlasnie z plytka z tworzywa sztucznego, zamiast karbonu.
Nizej od Speed sa Shifty, ktore nie maja zadnej plytki.
A jeszcze nizej Axony, ktore sa Shiftami, ale z tansza/prostsza cholewka.
Nike Vaporfly Next% - startówki z płytką karbonową. Przez wielu uznawane za najlepszy obecnie bit startowy na ulicy. Niska waga mimo dużej amortyzacji. Drop też duży, chyba większy niż w Saucony.
Drop w Vaporfly, to 8mm (mierzony pokrywa sie z danymi producenta).
IMO the best na ulice to jednak aktualnie sa Alphafly, one nie maja konkurencji (chociazby konstrukcyjnie).
Vaporfly dorobily sie natomiast sporo konkurencji: Metaspeed Sky, RC Elite 2 czy nawet costam od Adidasa (:ble:).
Speedy i Freedomy są, moim zdaniem, najbardziej uniwersalnymi butami Saucony. Jeśli masz mieć tylko jedną parę butów do wszystkiego, to polecam jedną z nich.
Awatar użytkownika
Makin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 26 wrz 2021, 18:25
Życiówka na 10k: 45:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 06 paź 2021, 11:46
Makin pisze: 06 paź 2021, 09:32 Apropo dyskusji odnośnie butów, ktoś poleci coś na szybkie etapy biegowe - zazwyczaj wyścig? Moga być też jako treningowe.
To temat rzeka. Kazdy ma inne wymagania, inne oczekiwa, inne warunki. Trudno cos polecic jak nawet nie wiadomo do czego :niewiem:
W czym tam Wy biegacie?
Jesli o mnie, to ostatnie 2 lata w niczym, bo startow "na tempo" nie bylo w tym czasie :hejhej:
Ja mam od jakiś 400km Cloudflow od ON Running, totalnie z nimi nie trafiłem, klapa. Spodziewałem się fajnych butów, a nigdy tak koślawo i źle mi się nie biegało. Po prostu nie czuje flow biegowego w nich.
Młody amator, który całe życie zmagał się z nadwagą. :bum:
Z 107 do 69 kg - aktualnie 74/75.

:sss: Zobacz, co u mnie:
Komentarze
Blog
Strava
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 06 paź 2021, 12:11 Ogladałem relację maratonów z Berlina i Londynu. Głównie Vapory i potem trochę Adidasa.
Alfhafly nie widziałem. Chyba przekombinowali z tym butem
Nie wiem w czym biega elita, to mnie w sumie ryba. Z reszta oni czasem nie maja wyboru.
Mnie bardziej interesuje w czym biegaja mi podobni i wiecej pozytywnym opinii splywa na mnie nt. Alphafly-ow.

Vaporfly jakby super nie byly (bo wierze, ze sa), to jednak "ideowo" sa podobne do Fly 3, ktore zupelnie mi nie podeszly.
Natomiast Alphafly to raczej full option wersja modelu Tempo, ktory jak widac bardzo przypadl mi do gustu :taktak:
Zatem: sa duzo lzejsze niz Tempo, maja pody jak Tempo, a do tego wkladke karbonowa, ktora powinna jeszcze pomoc. Obiecuje sobie zatem po nich wiele.
Z tym, ze na tych obiecankach moze pozostac, bo 250EUR (juz po przecenie) za buty nie dam, sorry, ale no way.
Ewentualne lepsze oferty zdarzaja sie rzadko, bardzo rzadko niestety :smutek:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze: 06 paź 2021, 12:31 Speedy i Freedomy są, moim zdaniem, najbardziej uniwersalnymi butami Saucony. Jeśli masz mieć tylko jedną parę butów do wszystkiego, to polecam jedną z nich.
Speedy znam za malo, ale co do Freedomow, to pelna zgoda.
Z tym, ze te buty maja zupelnie odmienne podejscie do temu biegania.
Freedomy sa "old school", natomiast Speedy, to "new wave" :hejhej:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Makin pisze: 06 paź 2021, 14:24 Ja mam od jakiś 400km Cloudflow od ON Running, totalnie z nimi nie trafiłem, klapa. Spodziewałem się fajnych butów, a nigdy tak koślawo i źle mi się nie biegało. Po prostu nie czuje flow biegowego w nich.
Ogladalem i jakies tam modele On przymierzalem. Zupelnie nie moja bajka.
One nie leza zupelnie w kregu moich zainteresowan :ojnie:
Moje subiektywne wrazenie jest takie, ze maja swoich "wyznawcow", ktorzy sa zamknieci na inne firmy.
Awatar użytkownika
Makin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 26 wrz 2021, 18:25
Życiówka na 10k: 45:25
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 06 paź 2021, 15:34
Makin pisze: 06 paź 2021, 14:24 Ja mam od jakiś 400km Cloudflow od ON Running, totalnie z nimi nie trafiłem, klapa. Spodziewałem się fajnych butów, a nigdy tak koślawo i źle mi się nie biegało. Po prostu nie czuje flow biegowego w nich.
Ogladalem i jakies tam modele On przymierzalem. Zupelnie nie moja bajka.
One nie leza zupelnie w kregu moich zainteresowan :ojnie:
Moje subiektywne wrazenie jest takie, ze maja swoich "wyznawcow", ktorzy sa zamknieci na inne firmy.
Ja chciałem spróbować, niestety nie podpasowały mi jakoś. Nie czuję w nich tego biegowego vibe'u. Ale też dawno nie biegałem, moje ostatnie dobre bieganie jak pamiętam, to były okolice 20
Młody amator, który całe życie zmagał się z nadwagą. :bum:
Z 107 do 69 kg - aktualnie 74/75.

:sss: Zobacz, co u mnie:
Komentarze
Blog
Strava
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3487
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 06 paź 2021, 15:23
Vaporfly jakby super nie byly (bo wierze, ze sa), to jednak "ideowo" sa podobne do Fly 3, ktore zupelnie mi nie podeszly.
Przerabiam drugą parę zf3. Uwierz mi, varporfly to zupełnie inny but.
I mówię to po ponad 1,2k km w zf3 i nawet nie 30km w varporfly :oczko:
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
ODPOWIEDZ