Zmiany na Portalu

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedna mała rzecz, fajnie żeby button do forum był cały klikalny a nie tylko napis :D
New Balance but biegowy
krass
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:02
Życiówka na 10k: 51:21
Życiówka w maratonie: 4:26:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Nieprzeczytany post

pawikr pisze: 04 sie 2021, 16:26 gdzie teraz są kalkulatory i plany treningowe?
No właśnie? Do planów treningowych chyba nie można dostać się z poziomu strony "Trening"?
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę, że plany wróciły na główną. Dzięki!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No nie, chciałbym jednak trochę bronić obecna ekipę.
Po pierwsze nastąpiła duża techniczna zmiana (portalu i forum) co bylo naprawdę dużym wyzwaniem.
Po drugie jest sporo nowych ciekawych chyba materiałów.
Oczywiście widzę, że nowa ekipa jest trochę oderwana od świata biegaczy do jakich wcześniej adresowane były treści, ale ja tez jestem oderwany wiec tez może nie powinienem sie mądrzyć.
Może powinniście śmiało wyartykułować wasze zarzuty w zakresie merytoryki.
Mi nie bardzo wypada.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

thomekh pisze: 06 wrz 2021, 10:09Dziś portal umiera.
Umiera z różnych względów, teraz taka forma dyskusji, jak forum, odchodzi powoli do lamusa i to jest fakt. Podobnie z mailami, teraz ci, którzy mają FB korzystają tylko z messengera. I nie mamy na to wpływu.
Inna sprawa, że ostatnie zmiany wyglądu forum - layout, czy jak to się nazywa - też nie wpłynęły wg mnie na plus, mnie zniechęcają - wg mnie teraz forum jest mało czytelne, a po co mam się męczyć, żeby coś przeczytać i jeszcze odpisać ...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Co do forum nie zgodzę się. W różnych branżach funkcjonują różne branżowe fora (Np na discordzie), facebook się do tego nie nadaje co widać choćby po zerowej liczbie komentarzy pod artykułami.
Forum nadal może być dobre tylko trzeba o nie dbać.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 09 wrz 2021, 10:07 Co do forum nie zgodzę się. W różnych branżach funkcjonują różne branżowe fora (Np na discordzie), facebook się do tego nie nadaje co widać choćby po zerowej liczbie komentarzy pod artykułami.
Ok, może i tak - nie wiem, może to zależy od branży, fora które jak obserwuję - górskie, wspinaczkowe są generalnie w zaniku, ale może to kwestia właśnie braku dbałości o nie ...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ci bardzo młodzi nie widzą już w fb ekscytującej dla siebie formy lecz kojarzą tę platformę ze swoimi rodzicami, czyli już trochę obciachowo tam się poruszać. Obecna ekipa u sterów portalu to panowie, którym wydaje się, że można sobie bez żadnych konsekwencji zmieniać wszystko wedle własnych wizji i bez jakichkolwiek konsultacji ze środowiskiem, które współtworzy biegnie.pl. To są naczynia powiązane. Tymczasem zabieganie o nowego użytkownika portalu może okazać się bardzo niewdzięczne, a powrót do konserwatywnej formy jest mało realny właśnie ze względu na tych panów, którzy postawili na technologię odcinając się jednocześnie od korzeni. To ma krótkie nogi.
Istnieją różnego rodzaju cykle o bardzo odmiennych niekiedy okresach trwania, po których następuje powrót do dawnych zwyczajów, tzw. odbicie wahadła. Rimejk portalu w nowej odsłonie, z innymi ludźmi, bez pogoni za społecznościowymi nowinkami i w związku z tym bez kompleksów. Dzisiaj normą jest odwoływanie się do emocji. To ma chyba nawet swoją nazwę. Komunikacja obrazkowa zastępuje słowa, a w związku z tym wszelka dyskusja i argumentacja odwołująca się do myślenia i wyciąganie wniosków po prostu zamiera. Tyle, że trzeba mieć na względzie właśnie to wahadło. W końcu nastąpi przesyt, gdyż nie da się sprawnie porozumiewać samymi łapkami, buźkami i serduszkami. Jestem dobrej myśli. Trzeba poczekać na ludzi z wizją i sercem, a nie selfikiem i serduszkiem.
beata pisze: 09 wrz 2021, 10:41 fora które jak obserwuję - górskie, wspinaczkowe są generalnie w zaniku, ale może to kwestia właśnie braku dbałości o nie ...
Dokładnie. Nie da się dopieścić funkcjonowania forum jeśli nie jest się jego realnym użytkownikiem. Jeżeli poruszasz się sprawnie w tym środowisku i po zmianie technicznej coś ci nie leży, to pracujesz nad tym z pasją tak długo, żeby to znowu hulało jak dawniej, ale już na nowym silniku. Im szybciej się z tym uporasz tym masz większą satysfakcję. Ale gdy twoje istnienie na forum ogranicza się do założenia tzw. konta pacynki, to robota idzie jak po grudzie, albo wcale nie idzie, bo zawsze jest coś innego do zrobienia.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 863
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Takie czasy, nie da się z tym walczyć, to się dzieje i będzie szło dalej, pomimo zrzędzenia dinozaurów. Kijem rzeki nie zawrócisz. Kto dzisiaj pamięta o IRC, czy mailowych grupach dyskusyjnych, ich era przeminęła, tak samo era forów teraz powoli dobiega końca. W innym moim hobby byłem adminem forum, które miało ruch jak A2 w godzinach szczytu, 10-15 moderatorów nie wyrabiało z robotą, jak szedł "flejm", to czasami odpowiadało się na post, a w międzyczasie 2 strony postów w wątku przybywało . Obecnie raz na tydzień pojawia się tam jakikolwiek post. Wymiana poglądów, dyskusja już nie jest w modzie.
Przyszła moda na wrzutki, selfie i wydawanie samych ochów i achów, jakiekolwiek krytyczne komentarze czy próba dyskusji to "hejt" i wywalenie z grona pochlebców. Dlatego fora się już nie sprawdzają.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Teraz to się nazywa wojna hybrydowa.
Forum wciąż jest batem na próbujących robić z portalu własny blog. Gdyby było inaczej, to już dawno podłączono by artykuły pod dyskusje, jako niewiele wnoszącą opcję. Tak jak teraz jest dla tej ekipy bezpiecznie i wygodnie. Można się promować bez obawy o łapkę w dół.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przeniosę posty do odpowiedniego tematu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jeszcze raz powiem, że "pilnowane" merytoryczne forum się broni. Sami się zastanówcie gdzie człowiek miałby zadać pytanie i uzyska odpowiedź?
To świetnie widać na forach programistycznych (chociaż tam się chyba wszystko skupia na forach angielkskojęzycznych ze względu na międzynarodowość tematyki i języki programowania wywodzące się z angielskiego), świetny przykład to stackoverflow, nie widzę powodu dla którego bieganie.pl nie miałoby być takim stackoverflow dla biegania w Polsce.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Szanowna redakcjo, kiedy będzie możliwość komentowania artykułów??
Nie jestem informatykiem więc nie mam pojęcia ile trwa "odpalenie" takiej funkcji która kiedyś była ale chyba można jakieś ramy czasowe określić?
Adam, jeśli zostaną udostępnione komentarze do artykułów to czytelnicy od razu napiszą co im merytorycznie nie pasuje
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O chyba coś się rusza bo pojawiają się wątki do nowych artykułów na forum.
proba1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:11

Nieprzeczytany post

Czy wróci na stronę podkategoria Plany Treningowe, tak jak było to kiedyś w jednym miejscu wszystkie plany z podziałem na stopień zaawansowania? Teraz żeby znaleźć plan, trzeba wertować setki stron.

Druga sprawa co z np. planem Pumy do którego załączników nie da się pobrać? https://bieganie.pl/sport/trening-z-pum ... tkujacych/ - na marginesie musiałem szukać tego planu przez google bo na stronie nie da się go znaleźć, także funkcjonalność strony jest mocno ograniczona.
ODPOWIEDZ