FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak bateria słabo trzyma? 2 tygodnie (ponad 12 h aktywności z GPS + hrm + stryd), do tego codzienne używanie, nierzadko z włączonym bluetooth. Poza tym, nie mam parcia do zmiany sprzętu na nowszy, bo coś się pojawiło. Ten spełnia swoje zadania i tyle. Jak bateria zacznie padać lub pojawi się nowy model z funkcją, którą uznam za niezbędną, wtedy pomyślę o zmianie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Aktualizacja firmware'u do wersji 5.00. Z mojego podstawowego profilu (Bieg, ale to był jeden z profili będących od razu na pokładzie zegarka) wywaliło mi ekran ze Stryd Zones, w jego miejsce pojawił się stoper. Zorientowałem się dopiero po jakimś czasie, już w trakcie biegu, kiedy zobaczyłem na ekranie dziwne skoki tempa odcinka. Przed aktywnością zegarek normalnie znalazł stryda, w GC widzę też moc z tej aktywności, tylko tempo okrążeń (i trochę końcowy dystans) się nie do końca zgadzały.
Przy okazji odświeżyli wygląd niektórych ekranów. Nie wiem, stary mi się bardziej podobał.

Aha, przy którejś wcześniejszej aktualizacji "zepsuli" mi stryda. Wywalili mój ręcznie ustawiony współczynnik kalibracji i włączyli autokalibrację. Jak się zorientowałem, to wklepałem 100 i błąd jest akceptowalny - na znanej mi pętli różnica raczej nie przekracza 10-20 m na 2 km. Jakoś nie po drodze mi, żeby wybrać się na stadion, może we wrześniu?
Krzysiek - to samo było po wgraniu nowego firmware w F6X Pro. Nie wiem czy nie trzeba full resetu robić z powodu zaktualizowanej struktury pół danych? Nie powinno tak być ale pola IQ są zamieniane polem stopera.
Ja dałem edytuj i zmieniałem stoper na właściwe pole IQ.
Używam też pola Datarun i mam też kopię tego pola na inne aktywności gdzie zamiast tempa mam prędkość i też miałem taki przypadek, że mi podmienił pole z tempem, czyli standardowe Daratun, na to z prędkością czyli na wersję "copy".
Stryda z czujniki mi nie wywalił i współczynnik kalibracji też jest jaki był.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie było też moje rozwiązanie, dodanie pola na nowo do widoku, nie chciało mi się resetować zegarka. Może jak już w końcu wybiorę się na ten stadion do ponownej kalibracji, to przed całą operacją ustawię fabrykę i dodam Stryda od nowa i skonfiguruję profile aktywności/ekrany od zera?

O resecie ustawień Stryda wspomniałem przy okazji, żeby raz na jakiś czas rzucić okiem na ustawienia, żeby się na jakiś zawodach nie zdziwić, bo aktualizacja zrobiła psikusa.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Czasami pojawia się też taki błąd, że mam tylko dodane jedno pole IQ w danej aktywności i nie mogę dodać drugiego bo zegarek twierdzi, że są dwa. Doczytałem, że gdzieś błędnie zapisuje info o przypisaniu dwóch pól do aktywności i tak się dzieje.
Jedyne wyjście to w danej aktywności wybrać opcję "Przywróć domyślne" i ustawić od nowa ekrany danych.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
krzewi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:24
Życiówka na 10k: 00:40:32

Nieprzeczytany post

Cześć!:)

Mam pytanie do użytkowników FR945 + Stryd - czy po ostatniej aktualizacji pojawiły się u Was problemy z zegarkiem? Bo u mnie tak (po wybraniu Bieg, Menu, zawiesza się, brak reakcji). Zrobiłem reset, nic nie dało. Odesłałem do Garmina. I dzisiaj dostałem info, że mieli jeden taki przypadek i rozwiązaniem było usunięcie aplikacji Stryd z Connect IQ. Zastanawiam się delikatnie, czy nie będzie kłopotów z połączeniem ze Strydem, i czy coś nie wypaliło z aktualizacjami..? :niewiem:

Pozdrawiam!
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie widziałem. Jaka wersja w 945? Ja mam 5.0.0. I która wersja Stryda dokładnie? Może być problem z konkretną wersja Stryda.
krzewi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:24
Życiówka na 10k: 00:40:32

Nieprzeczytany post

Wszystko aktualne - w FR945 5.0.0, Stryd Wind 2.1.2.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ogólnie jak się wgra nowe firmware to czasami trzeba odinstalować pola IQ i dodać je ponownie już na tym nowym firmware.
Zmieniają struktury pół danych i potrafi to kuleć. Niekiedy i z dodatkowymi tarczami czy widgetami też tak bywa.
Jak Garmin pozmienia za dużo, to deweloper musi wydać nową wersję apki.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
krzewi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:24
Życiówka na 10k: 00:40:32

Nieprzeczytany post

Po resecie zegarka (nieświadomie) tak zrobiłem, widzę że jest kilka aplikacji od Stryda, wszystkie zgodne, chyba wgrałem najnowszą, może tu coś nie zagrało..? Zastanawiam się, może problem chwilowy...
Dzięki za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

6xPro to mój pierwszy Garmin. Też się uczę i czasami rozgryzam różne dziwne sytuacje. Zapewne też sam jestem sobie winien bo wgrywam bety i różnie może być :bum:


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nowa beta:
Change History
Changes made from version 5.00 to 5.09:
Added support for Daily Suggested Workouts, which are recommended based on previous activities. You can disable this from activity settings. (Run/Bike > Menu > Training > Workouts > Today's Suggestion.)
Added support for the Track Run activity, which allows you to record outdoor track data, including lap splits and distance in meters, on a standard shape 400m track.
Added support for Improved Recovery Time, which takes your stress, sleep, relaxation, and physical activity into consideration.
Added support for Bouldering and Indoor Climb activity profiles.
Added support for Grit and Flow features for mountain biking activities. Grit measures the overall difficulty of a ride, and Flow measures how well you maintain your speed throughout the ride.
Improved optical heart rate performance.
Updated the look of the Alarm screen.
Updated the main workout data screen to indicate High, Low, or In Range for the current target.
Various other improvements and bug fixes.
Właściwie nie lubię instalować wersji beta (nie lubię być tym, co odkrywa bugi w nie do końca stabilnym oprogramowaniu), ale teraz może się skuszę ze względu na track mode, żeby zobaczyć jak działa. Interesuje mnie, czy da się tam ustawić na przykład inny niż pierwszy tor (na mojej bieżni najczęściej "I i II tor wyłączone z treningu")?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Testowałem tą funkcję na F6.
Możesz ustawiać tory od 1 do 9.
Pierwsze dwa okrążenia zegarek się kalibruje na daną bieżnię.
Wejdź na instrukcję do 745, to nowy zegarek i tam jest opisane działanie tej funkcji.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3419
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Testowałem tą funkcję na F6.
Możesz ustawiać tory od 1 do 9.
Pierwsze dwa okrążenia zegarek się kalibruje na daną bieżnię.
Wejdź na instrukcję do 745, to nowy zegarek i tam jest opisane działanie tej funkcji.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Stryd się nie buntuje?
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Robiłem test ze Stryd i bez niego, oczywiście tylko chodząc.
Dystans liczy dobrze, profil wysokości idealna płaska linia, trak idealny po tych dwóch okrążeniach.
To na pewno jest dobre do biegania na sam GPS ale Stryd nie koliduje.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zrobiłem przed chwilą kolejny test ze Stryd.
Mam wyliczony współczynnik na 103.
Zmieniłem go na 100 i chodziłem po bieżni 6km.
Robiłem lapy co 5 okrążeń.
Wybrałem line2 bo tor, który kiedyś zmierzyłem kołem pomiarowym, ma 405m.
I widać, że ze Stryd i zapewne innym footpod, zegarek dystans i tempo bierze z czujnika.
Okrążenia, które mają 2025m liczył każde około 1988m więc zaniżał, bo mu współczynnik zmieniłem.
W sumie to logiczne skoro mam ustawione by dystans i tempo brał zawsze ze Stryd.
Podaję tylko informacyjnie.
Profil wysokości to oczywiście płaska linia.
Dwa pierwsze kółka widać, że są po GPS a kolejne już załatwił programowo i są idealne, ale w sumie to trochę dziwne.
Idealne powinny być już od początku bo kalibrację robiłem tam już wcześniej.
To działało jakby od nowa.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ