Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry film o maskach: https://www.youtube.com/watch?v=2j-3jLEk0L8

Trening w masce nigdy nie będzie treningiem wysokogórskim, bo w górach jest mniej tlenu w powietrzu, a tego żadna maseczka nie zrobi.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
New Balance but biegowy
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:A linki czemu nie sprawdzisz czy dziala po napisaniu postu, nawet jak edytowales go?
Bo piwko było ważniejsze?

Link, to wyszukiwanie w google china+runners+in+masks: https://www.google.pl/search?q=china+runners+in+masks w sekcji grafika.
Chciałem wkleić bezpośredni i dla dochowania staranności kliknąłem na podgląd i stamtąd link działał. Tyle że, jak teraz widzę, po kliknięciu na podgląd, w okienku edytora pozostaje ucięty link i już taki pozostanie przy kolejnych kliknięciach.

Piłeczkę odesłałbym więc adminom forum, który uporczywie utrzymują archaiczną wersję phpBB z 2007 roku.

No to jeszcze raz ten sam link, tym razem bez poglądu:
https://www.google.pl/search?q=china+ru ... 01&bih=815

Klikam wyślij i sprawdzam.

[edit]
działa

[edit]
nie działa

Poprawiam:
https://www.google.pl/search?q=china+ru ... 01&bih=815

[już bez edit]
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze: Mam dwie takie maski i biegałem kilka lat w tych maskach, to wiem o co w tym chodzi.jedynie fajnie wyglada na twarzy.
O to fajnie że masz doświadczenie. A o co miało chodzić, według producenta, czy sprzedawcy?
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mclakiewicz pisze:bo w górach jest mniej tlenu w powietrzu,
Raczej inne ciśnienie.
Taka ciekawostka:
Wyższe wartości ciśnienia na Mount Everest wynikają z faktu, że ciśnienie ba-rometryczne na wysokości od 4 do 16 km nad poziomem morza jest wyraźnie zależne od szerokości geograficznej. Jest to spowodowane obecnością dużych mas chłodnego powietrza w stratosferze ponad równikiem, co z kolei wynika ze zjawisk konwekcji i promieniowania. Szczyt Mount Everest leży na 28° szerokości geograficznej i dlatego panuje tam wyższe ciśnienie. Wydaje się interesujące, że gdyby ciśnienie barometryczne na szczycie nie było podwyższone z powodu tego równikowego wybrzuszenia, osiągnięcie szczytu bez aparatów tlenowych nie byłoby możliwe.
http://www.portalgorski.pl/turystyka-go ... t-everestu
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bo w górach jest mniej tlenu w powietrzu,
Raczej inne ciśnienie.
Obydwa są prawdziwe. Nie jest mniej tlenu procentowo, ale zawartość tlenu można określać poprzez podanie jego ciśnienia parcjalnego, które będzie niższe proporcjonalnie do obniżenia ciśnienia barometrycznego. Z punktu widzenia oddychania, jeśli obniżysz ciśnienie atmosferyczne o połowę to uzyskasz podobny efekt, co zastępując połowę tlenu jakimś gazem obojętnym, np. azotem.
mclakiewicz pisze:Bardzo dobry film o maskach: https://www.youtube.com/watch?v=2j-3jLEk0L8
Szkoda że gość sobie przeczy. najpierw mówi, że przez ta maska nie obniża zawartości tlenu a jedynie zwiększa się opory przy oddychaniu. Potem mówi: "gdy ćwiczysz siłowo i założysz tą maskę, to ... obniżasz swoje wysiłki siłowe, obniżasz intensywność...". Serio?
Nie wiem jak TA maska, bo jej nie mam, ale mam inną maskę tworzącą "komorę" powietrzną przy ustach i skład wdychanego powietrza JEST inny. Część powietrza wciągasz z powrotem, więc masz trochę mniej O2 i więcej CO2 w każdym oddechu. To robi różnicę. Opory przepływu pewnie też robią, więc może mu się wydaje, że to one są głównie przyczyną. U mnie nie ma jakichś specjalnie dużych oporów przy oddychaniu, a różnica w generowanej mocy na rowerze jest wyraźna. Oceniając po prędkości, bo czujnika mocy nie mam.
mclakiewicz pisze:Trening w masce nigdy nie będzie treningiem wysokogórskim, bo w górach jest mniej tlenu w powietrzu, a tego żadna maseczka nie zrobi.
Zrobi. Ale zgadzam się, że treningu wysokogórskiego to nie zastępuje.

irq: Dzięki za link. Na przyszły sezon zakładam takie podświetlenie:
Obrazek
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

irq pisze:
Fenomen pisze:A linki czemu nie sprawdzisz czy dziala po napisaniu postu, nawet jak edytowales go?
Bo piwko było ważniejsze?

Link, to wyszukiwanie w google china+runners+in+masks: https://www.google.pl/search?q=china+runners+in+masks w sekcji grafika.
Chciałem wkleić bezpośredni i dla dochowania staranności kliknąłem na podgląd i stamtąd link działał. Tyle że, jak teraz widzę, po kliknięciu na podgląd, w okienku edytora pozostaje ucięty link i już taki pozostanie przy kolejnych kliknięciach.

Piłeczkę odesłałbym więc adminom forum, który uporczywie utrzymują archaiczną wersję phpBB z 2007 roku.

No to jeszcze raz ten sam link, tym razem bez poglądu:
https://www.google.pl/search?q=china+ru ... 01&bih=815

Klikam wyślij i sprawdzam.

[edit]
działa

[edit]
nie działa

Poprawiam:
https://www.google.pl/search?q=china+ru ... 01&bih=815

[już bez edit]
Jak edytujesz i to link sie kasuje i trzeba wkleić go ponownie po zatwierdzeniu edycji.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

irq pisze:
Fenomen pisze: Mam dwie takie maski i biegałem kilka lat w tych maskach, to wiem o co w tym chodzi.jedynie fajnie wyglada na twarzy.
O to fajnie że masz doświadczenie. A o co miało chodzić, według producenta, czy sprzedawcy?
Nic, reklama, ladny opis i zarabianie pieniedzy.
Jakby nowość, a głupi użytkownik o niczym nie wie i sie sprzedaje.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:
irq pisze:
Fenomen pisze: Mam dwie takie maski i biegałem kilka lat w tych maskach, to wiem o co w tym chodzi.jedynie fajnie wyglada na twarzy.
O to fajnie że masz doświadczenie. A o co miało chodzić, według producenta, czy sprzedawcy?
Nic, reklama, ladny opis i zarabianie pieniedzy.
Jakby nowość, a głupi użytkownik o niczym nie wie i sie sprzedaje.
I zajęło ci kilka lat, żeby się zorientować?
No dobra, droczę się tylko. Nie mam powodów, żeby w to nie wierzyć.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Najważniejsze, że "uwolnią" lasy. :taktak:

Ten zakaz był dla mnie osobiście najbardziej uciążliwy.
Maseczkę można sobie "wyprodukować" taką,
aby była przystosowana tylko do biegania(z "siateczką"). :ble:

Do lasu docieramy w zwykłej maseczce
a w lesie zmieniamy na "biegową". :usmiech:

Strażnik leśny nie będzie wnikał w szczegóły budowy maseczki. :usmiech:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12715
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Mam dwie takie maski i biegałem kilka lat w tych maskach, to wiem o co w tym chodzi.jedynie fajnie wyglada na twarzy.
Czyli potwierdzasz, to co ci napisał naczelny przed kilku laty?
Adam Klein pisze:To nie jest placebo a coś co sprawia, że biegasz gorzej. Jak nie wiesz jak trenować to się zaczynasz łapać takich bzdetów, sorry Yahoo. LINK
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:Strażnik leśny nie będzie wnikał w szczegóły budowy maseczki. :usmiech:
w moim lesie nigdy nie widziałem żadnego strażnika. Tylko czasem robotników leśnych.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Strażnika leśnego to w ogóle żadna maseczka nie obchodzi.

Teraz będzie kolejnych kilka stron wątku na temat biegania w maseczkach ... trzeba/nie trzeba/a gdzie można a bez/a czy w takiej można/a w takiej nie da rady/itd.
Powodzenia :taktak:
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

A Ty, Beato, jak będziesz biegać po Dolince?
Dolinka to moja codzienna trasa do pracy. Z Dolinki w lewo w NU i jeszcze kawałek za SGGW. A na rowerze to z góry od Wałbrzyskiej. Będę Cię wypatrywał.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ale ja nie zawsze po Dolice, na razie na Dolince nie wolno ;).
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

Nie szkodzi. I tak będę się rozglądał. Jak już do pracy będę znowu jeździł.
Zablokowany