Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Przemieszczam się w celu przygotowania/spożycia świętego dania.
https://images.app.goo.gl/hextnur4RfUJxbC37
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

koperek pisze:Ja sprawdziłem sobie ostatnio bieganie w czymś takim: http://www.inter-luk.com/maska-neoprenowa.html

Wg mnie przewaga nad buffem jest taka, że jest to sztywniejsze, więc między ustami i nosem a maską jest trochę przestrzeni, więc nie zalepia tak ust. Co prawda po 5km wybiegania wewnątrz też jest wilgoć, ale da radę biegać ;)
I na co Ci to? Tam sa przecierz w pelni przelotowe otwory, oddycha sie zupelnie niefiltrowanym powietrzem, zarowno nosem jak i ustami.
Bigac jak jest cieplo w czym takim to rzez moim zdaniem.
To jest maska chroniaca przed mrozem, przydaje sie np. na snowboardzie zima, jak porzadnie pizga.
Wtedy spelnia swoje zadanie. Pare razy uratowala mi twarz :oczko:
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Ale jaką czynność lub obrzęd religijny wykonujesz biegając?
Biegasz = medytujesz

Wysłane z mojego DUK-L09 .
koperek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:10
Życiówka na 10k: 42:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: I na co Ci to? Tam sa przecierz w pelni przelotowe otwory, oddycha sie zupelnie niefiltrowanym powietrzem, zarowno nosem jak i ustami.
Bigac jak jest cieplo w czym takim to rzez moim zdaniem.
Wiem, pierwotnie używałem tego zimą :) Zastanawiałem się, czy nie będzie lepsze niż buff w obecnej sytuacji. Ostatecznie odpowiedzmy sobie na pytanie, czy zasłaniając twarz podczas biegania zależy mi na filtrowaniu powietrza, czy na znalezieniu sposobu na spełnianie wymagań rozporządzenia przy możliwie małym utrudnieniu oddychania ;)

Ale masz rację, że przy wyższych temperaturach może być lipa, testując to biegałem przy temperaturze w okolicach 0. Zrobi się cieplej, to będę wiedział
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

koperek pisze:Ostatecznie odpowiedzmy sobie na pytanie, czy zasłaniając twarz podczas biegania zależy mi na filtrowaniu powietrza, czy na znalezieniu sposobu na spełnianie wymagań rozporządzenia przy możliwie małym utrudnieniu oddychania ;)
Tak myslalem, ze o to drugie bardziej chodzi.
Ale z takim zalozeniem, to bym sobie raczej uszyl maske ze starej, w miare jednolitej firanki :hej:
Ewentualnie z pojedynczej warstwy gazy.
Ale masz rację, że przy wyższych temperaturach może być lipa, testując to biegałem przy temperaturze w okolicach 0. Zrobi się cieplej, to będę wiedział
Nie potrafisz sobie wyobrazic zapoconego, zupelnie nieoddychjacego neoprenu na twarzy? :oczko:
Mysle, ze odpowiedz juz znasz.
Jan123

Nieprzeczytany post

W grudniu/styczniu biegac w kazdej masce by pasowało,
Ale w lipcu /sierpniu żadna maska nie będzie wygodna .
Może w kasku z klimą i w takim by biegał hihihi :bleble: :ble:
https://motogen.pl/feher-ach-1-czyli-pi ... matyzacja/
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Otwierają lasy, ale czy znoszą zakaz przemieszczania się? "Mój" las był otwarty i co z tego :hejhej:
A co z rowerem?
KarolAg
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

21km10km pisze:Gdzie info o otwarciu lasów?
Od 20 kwietnia.

https://mobile.twitter.com/PremierRP/st ... 6481179654
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Sluchajac premiera wnioskuje, ze od poniedzialku z zachowaniem srodkow ostroznosci mozna bedzie pobiegac :spoczko:
irq
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:11
Życiówka na 10k: 00:44:20
Życiówka w maratonie: 4:04:00

Nieprzeczytany post

Narzekacie na maseczki, a bieganie w masce to tak jak trening wysokogórski. Więcej optymizmu! :usmiech:
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

irq pisze:bieganie w masce to tak jak trening wysokogórski
:niewiem: :ojnie:
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Dziś Szumowski podobno wygadał się, że mamy nosić maski dopóki nie zaszczepimy się na Covid-19.
No to ciekawe czy ta szczepionka będzie obowiązkowa.
Robi się naprawdę ciekawie.
Chciało by się rzec: Ewa wróć...
Ale może znów budżet się nie dopnie i jak 10 lat temu ominie nas ta wątpliwa przyjemność. Jakoś wtedy negatywnych skutków nie odczuliśmy.
Tylko przypomnę, że wtedy badania nad szczepionką rozpoczęto w kwietniu, a gotowa była dopiero w grudniu...
Tylko wtedy nie było fejsbuka itd. i takiej komedii i psychozy jak teraz.
Jan123

Nieprzeczytany post

Czy ktoś wie na na jakiej podstawie podjęli decyzję aby poluzować restrykcje?

Restrykcje wprowadzane były jak mieliśmy ponad 200 przypadków dziennie teraz mamy ponad 300 to moim zdaniem restrykcje powinny być utrzymane , bo nic nie wskazuje aby mniej było.

Czy powodem było to ,że już kasy nie ma na pomoc pracodawcom ?

Czy dlatego ,że wybory i trzeba poprawić psychikę wyborców ?
zztrawy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trzeba uszyć ale właśnie nie z firanki, tylko sztywną, tak by przy ściągnięciu jej z nosa w stronę brody odstawała od ust dając miejsce powietrzu do cyrkulacji. W razie patrolu szybko mozna ja poprawić. Filtrować w tej pozycji nie będzie ale po co ma filtrować w parku o 7 rano? A w miejscu gdzie są ludzie zawsze można założyć jak pan minister przykazał. Dzisiaj po raz kolejny usłyszałam wypowiedź eksperta ze chodzi o zgromadzenia a nie drzewa (tok.fm Program specjalny 19.20)
zztrawy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Czy ktoś wie na na jakiej podstawie podjęli decyzję aby poluzować restrykcje?

Restrykcje wprowadzane były jak mieliśmy ponad 200 przypadków dziennie teraz mamy ponad 300 to moim zdaniem restrykcje powinny być utrzymane , bo nic nie wskazuje aby mniej było.

Czy powodem było to ,że już kasy nie ma na pomoc pracodawcom ?

Czy dlatego ,że wybory i trzeba poprawić psychikę wyborców ?
I w tym właśnie sęk, jak mówił klasyk.
Calkowicie sie zgadzam, ze żadne dane nie tłumaczą poluzowania. Z wyborami moze być cos na rzeczy. Wczoraj czytałam sondaż, który dla Andrzeja D. nie wygląda dobrze. Ale ja myślę (mam nadzieję) że jednak zaczęli dostrzegać coraz większą ilość krytycznych opinii prawników, psychologow, ekspertów. Nawet dziennikarze w końcu zaczęli drążyć w pytaniach o sens i samowolę policjantów. I mnóstwo negatywnych komentarzy pod wiadomościami w intrenecie.

Ale nie pytaj na jakiej podstawie. Jakiekolwiek wytłumaczenie decyzji do tej pory nie padło. Argumentacja podejmowania decyzji jest ciągle - "bo inaczej będzie złe". A zresztą czy my mamy dane do podejmowania decyzji? Zobaczcie na onecie korelacje krzywej zachorowan z krzywa robienia testów. Ktoś jest zdziwiony ze jeśli więcej testujemy to więcej wykrywamy? Wiec nie ma czym tłumaczyć decyzji.
Zablokowany