Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem, wg tak sformułowanych zapisów - biegać nie można!

trudno bowiem za podstawę do biegania uznać wyjątek: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
New Balance but biegowy
Faza
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:00
Życiówka na 10k: 53:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

więc można biegać :)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Warto też obserwować Meksyk, tam się dopiero Covid zaczyna, ludny kraj - i kompletna mańana, żadnych ograniczeń, i deklaracje rządzących, że nie mają zamiaru wprowadzać, zobaczymy jak im pójdzie.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faza pisze:
więc można biegać :)
Na jakiej podstawie tak uważasz?
Awatar użytkownika
JPR
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2019, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:
Moim zdaniem, wg tak sformułowanych zapisów - biegać nie można!

trudno bowiem za podstawę do biegania uznać wyjątek: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego

Cześć Wszystkim!

Wg aktualnej interpretacji ze strony rządowej

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... ZxEof10miM

można to uznać za podstawę do biegania. Niestety, w ustawie nie ma słowa o sporcie itp., więc jutro mogą równie dobrze orzec, że biegać jednak nie wolno.

EDIT: coś nie mogę wkleić tego linku dobrze, ale to jest to, co było już wcześniej wklejane
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, 14:15 przez JPR, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Dzisiaj w okolicy godz. 18 na warszawskich bulwarach było tylu biegaczy, że można było się poczuć jak na rozgrzewce przed jakimiś zawodami. A i jak bezpiecznie, co kilkaset metrów auto straży miejskiej. Najlepsze jest to, że nigdy wcześniej tylu ludzi tam nie widziałem jednocześnie, którzy by robili trening :)
Po pytaj ludzi, czy część przypadkiem na silowni nie biegała na bieżni mechanicznej, mam wrazenie, ze tak, i temu jest wysyp takich osob. Ale lepiej przeanalizuj sytuacje.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

JPR pisze: EDIT: coś nie mogę wkleić tego linku dobrze, ale to jest to, co było już wcześniej wklejane
musisz link wstawić między znaczniki [url][/url]
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, 06:16 przez grzechu_wroc, łącznie zmieniany 1 raz.
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8969
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Oglądałem wywiad z ministrem Szumowskim i potwierdził, po zadaniu pytania, że samotny jogging można uprawiać.
Taką też jest przedstawiona interpretacja na stronie ministerstwa, gdzie link wcześniej dałem.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
klancyk3
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 539
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:29
Życiówka na 10k: 45,05
Życiówka w maratonie: 3,42,42
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

lol naprawdę ludzie mają niekiedy priorytety jak dzieci,
muszę pobiegać bo nie wytrzymam, no taki jestem kozak że muszę pobiegać.

po to jest zamknięcie żeby nie roznosić wirusów.
a taki biegacz może roznosić na bardzo długim terenie,
wśród biegaczy widziałem kobiety smarkające w biegu na zoll jak i facetów i sam nieraz też tak robię.
w ogóle gdy biegam mam wrażenie że mój organizm produkuje więcej śliny i innych wydzielin też.

dlatego nie biegam teraz - przerwa na 5 tygodni - po 5 tygodniach kazdy nosiciel czy chory powinien juz przejść swoją chorobę i nie zarażać dalej, jeśli wtedy nikt się nie zarazi od nikogo wszyscy będą zdrowi.

ale nie zawsze muszę znaleźć się tacy sportowcy którzy nie odpuszczają, bo on musi pobiegać,
nie! nie musisz biegać, możesz w domu robić ćwiczenia uzupełniajace, gimnastykę czy cokolwiek - to tylko forma sportu którą można zmienić na 5 tygodni to nie jest długi czas...

każdego kogo na fejsie zobaczę, że biega teraz będzie dla mnie jasne, że nie ma co z egoistami i narcyzami sie zadawać...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8969
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bieganie indywidualne, jak unikasz ludzi, nie ma nic wspólnego z egoizmem i jest wręcz zalecane.
Akurat do takich osób można mieć najmniejsze pretensje.

Poraża głupota dzieci i młodzieży oraz często ich rodziców. Wspólne spacery z innymi rodzinami, wspólnie bawiące się dzieciaki, korzystanie z placów zabaw, siłowni pod chmurką, itp.

Dodam, że jeśli zostanie wprowadzony zakaz jeszcze bardziej rygorystyczny, bo będą do tego przesłanki, to ja jak najbardziej się dostosuję.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

klancyk3 pisze:lol naprawdę ludzie mają niekiedy priorytety jak dzieci,
muszę pobiegać bo nie wytrzymam, no taki jestem kozak że muszę pobiegać.

po to jest zamknięcie żeby nie roznosić wirusów.
a taki biegacz może roznosić na bardzo długim terenie,
wśród biegaczy widziałem kobiety smarkające w biegu na zoll jak i facetów i sam nieraz też tak robię.
w ogóle gdy biegam mam wrażenie że mój organizm produkuje więcej śliny i innych wydzielin też.

dlatego nie biegam teraz - przerwa na 5 tygodni - po 5 tygodniach kazdy nosiciel czy chory powinien juz przejść swoją chorobę i nie zarażać dalej, jeśli wtedy nikt się nie zarazi od nikogo wszyscy będą zdrowi.

ale nie zawsze muszę znaleźć się tacy sportowcy którzy nie odpuszczają, bo on musi pobiegać,
nie! nie musisz biegać, możesz w domu robić ćwiczenia uzupełniajace, gimnastykę czy cokolwiek - to tylko forma sportu którą można zmienić na 5 tygodni to nie jest długi czas...

każdego kogo na fejsie zobaczę, że biega teraz będzie dla mnie jasne, że nie ma co z egoistami i narcyzami sie zadawać...
Myslisz, ze w 5 tyg to zniknie jak snieg 10cm?

Pewnie tak już mowilesz 4 tyg temu

A biegając o 3h nad ranem w ciemnym lesie, kogo zarazisz? Jelenia? Xd

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
klancyk3
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 539
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:29
Życiówka na 10k: 45,05
Życiówka w maratonie: 3,42,42
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

jak ktoś biega sam z maską w rękawiczkach, okularach to powiedzmy że prawie ok,
ale prawie - jednak są słabe punkty - żeby wyjść pobiegać musisz przejść przez klatkę schodową, ulicę, wrócić spocony po treningu - tam zawsze jest szansa zarażenia...
nie ma co wirusowi zostawiać dziur bo przez każdą przejdzie...
żaden człowiek nie zrobił nic specjalnie żeby się zarazić, a mimo to liczby rosną,
czy Wy myślicie że będziecie mieć więcej szczęścia?

A biegając o 3h nad ranem w ciemnym lesie, kogo zarazisz? Jelenia? Xd
innego biegacza który po tej ścieżce pobiegnie kwadrans-5minut-godzinę-15h póżniej.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

klancyk3 pisze:
A biegając o 3h nad ranem w ciemnym lesie, kogo zarazisz? Jelenia? Xd
innego biegacza który po tej ścieżce pobiegnie kwadrans-5minut-godzinę-15h póżniej.
Zdaje się, że kolega klancyk3 podbije nasze serca, na tym forum, na dłuższy czas. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

klancyk3 pisze:
A biegając o 3h nad ranem w ciemnym lesie, kogo zarazisz? Jelenia? Xd
innego biegacza który po tej ścieżce pobiegnie kwadrans-5minut-godzinę-15h póżniej.
jeśli ten inny biegacz liże trawę na którą smarknął ktoś inny, to takiego człowieka nie uchroni nawet najbardziej rygorystyczna ustawa.

Pozostanie w domu i brak ruchu jest dużo groźniejszy niż korona wirus. Przez te 5tyg liczba zgonów związanych z układem krążenia zwiększy się kilkunastokrotnie.
Tak więc wszystko z rozsądkiem. Brak bezpośredniego kontaktu z aerozolami innych osób plus podstawowa higiena w zupełności wystarczą.
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
ODPOWIEDZ