Jacek, komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zgodnie z atestem i tak nie biegłeś. Zapewne więcej niż te 15km zrobiłeś.
Nie ma co się przejmować.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Lipa, że organizator zamawia atestację trasy a potem i tak robi po swojemu. W tym przypadku to mały pikuś, ale co gdyby padł np. jakiś rekord Polski? Przy okazji - na stronie Pana Dziekońskiego jest lista atestowanych biegów - można fajnie sobie wyszukać coś planując start "na serio".
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Wychodzi na to, że już od iluś lat organizator skracał trasę ustawiająca start/meta w jednym miejscu. Dodatkowo przy dwóch atestowanych biegach na 5 i 15km, start tego pierwszego winien być 20m przed metą, a drugiego 60m skoro są trzy pętle. Kiedy był i na ile lat jest wydawany atest. Była to już 23 edycja, więc dawno mogło to nie być kontrolowane po atestacji. Tu zeszłoroczny bieg, gdzie również jeden i drugi dystans startuje z miejsca będącego jednocześnie finiszem https://www.youtube.com/watch?v=wPLyJwkWc_w.

Obrazek
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Ten zegar też jakoś dziwnie startowany jest. Wbiegają tam na mete, obstawiam na 5km a pokazuje czasy rzędu 13 minut. Wydaje mi się, że poziomu USA tu jeszcze nie mamy :bum:
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jacek, ty kiedyś pytałeś o buty na maraton. Będą też zajebiste do tempowych treningów. Zobacz bo cena super
https://sklepbiegacza.pl/buty-mizuno-wa ... dVEALw_wcB
krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

Jacek, super bieg i świetna relacja. Tylko raz biegłem ten dystans 15km na zawodach. Chętnie bym się zmierzył z czasem <1h.
37:52 1:25:24 3:12:11
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Jacek, ty kiedyś pytałeś o buty na maraton. Będą też zajebiste do tempowych treningów. Zobacz bo cena super
https://sklepbiegacza.pl/buty-mizuno-wa ... dVEALw_wcB
Niedawno nabyłem Bostony, więc na razie kolejne nie przejdą. Myślę, że w nich polecę ale pierwsze obieganie dopiero wiosną.

Obrazek
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Ile one ważą?
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Nie mam pojęcia ani jak zważyć. Adidas ma dwa podobne modele cięższy Boston i lżejszy Adios.
http://www.pawelbiega.pl/adidas-adizero ... dal-warto/
http://www.pawelbiega.pl/adidas-adizero ... ie-roznia/
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

krabul pisze:Jacek, super bieg i świetna relacja. Tylko raz biegłem ten dystans 15km na zawodach. Chętnie bym się zmierzył z czasem <1h.
Dzięki Sławku, chyba nie miał byś z tym większych problemów nawet w obecnej dyspozycji.
Nie wiem czy czytałeś dalej w komentarzach, mi ostatecznie nie udało się złamać godziny, brakło bowiem 60m trasy.


A jeszcze w temacie, dziś natknąłem się na wypowiedź organizatora z jakich to przyczyn trasa została skrócona.
Generalnie powołuje on się na punk regulaminu, notabene występujący chyba we wszystkich tego typu imprezach, a stwierdzający możliwość zmiany trasy biegu w zasadzie na skutek wszelakich przyczyn.
W dalszej części odnosząc się do tego zapisu wymienia z jakich to powodów start nie mógł odbyć się wcześniej przed linią mety:

- względy bezpieczeństwa uczestników imprezy – zapewnienie możliwości sprawnego wjazdu / wyjazdu służb ratunkowych na trasę imprezy oraz ich lokalizacja w strefie startu / mety

- zapewnienie korytarzy ratunkowych w sytuacjach kryzysowych w strefie startu / mety

- względy płynnej komunikacji zawodników w strefie startu oraz dojście do sektorów startowych

- względy płynnej komunikacji zawodników w strefie mety oraz ciąg komunikacyjny zawodników po medale oraz do i z strefy finiszera


Zostawiam to bez komentarza, bo naprawdę nie rozumiem co miał organizator na myśli formułując te tłumaczenia.
Gdzie znam trasę i wiem jak to wygląda. Tak odbywał się prawidłowy start w 2016r.
Obrazek

Nie piszę tego wszystkiego aby użalać się nad tym że tej godziny nie złamałam, jak też nie twierdzę że udało by mi się to zrobić na prawidłowej trasie.
Jedynie chcę pokazać absurd zaistniałej sytuacji w postaci brakujących 60m.

Jedyną rzeczą która w jakimś stopniu mnie dotknęła to dalsza część wypowiedzi organizatora, czytając ją przez chwilę poczułem się dziwnie, jakby „kopnięty w zadek”. A przykładając do niej swoją relację z biegu, trochę nawet jak głupek wojujący o jakieś sekundy.

Mając na uwadze przede wszystkim powyższe czynniki organizatorzy dodatkowo wzięli pod uwagę fakt, że atestowane trasy są podstawą do bicia rekordu Polski, Europy lub Świata na dystansie 15 km. Nadmienić w tym miejscu należy, że zgodnie nowelizacją przepisów IAAF (Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki) dla biegów ulicznych z dnia 1 listopada 2017 roku w artykule 260 zniosła kwalifikację rekordów Świata, Europy i Polski na dystansie 15 km. Zgodnie z tą aktualizacją w biegach ulicznych notuje się rekordy na dystansach 5 km, 10 km, półmaraton, maraton oraz 100 km. W związku z powyższym atest trasy dla dystansu 15 km w zasadzie staje się bezprzedmiotowy, a wskazana przez atestatora rozbieżność w długości trasy biegu 60,9 m stanowi jedynie 0,4% całej trasy. Mając powyższe na uwadze zdecydowano, że czynniki bezpieczeństwa są ważniejsze od atestu trasy, na której i tak nie będzie można zanotować żadnego rekordu.
MatiR
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1432
Rejestracja: 12 lip 2017, 22:48
Życiówka na 10k: -
Życiówka w maratonie: -

Nieprzeczytany post

Jak je w jakikolwiek sposób przetestujesz to napisz, bo na wiosnę szykuję się właśnie na bostony 8 i takumi :)
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1024
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Kurczę czyli rekordu Polski na 15 km już nie zrobię??? :ojnie:

Bez komentarza... :bum:
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:Adidas ma dwa podobne modele cięższy Boston i lżejszy Adios
Masz, chyba jeszcze Tempo Boosta 9 ? Ciekawi mnie porównanie tych modeli. Poczekam chyba do wiosny z Twoją opinią.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:
jacekww pisze:Adidas ma dwa podobne modele cięższy Boston i lżejszy Adios
Masz, chyba jeszcze Tempo Boosta 9 ? Ciekawi mnie porównanie tych modeli. Poczekam chyba do wiosny z Twoją opinią.
Wstępnie o Bostonach mogę powiedzieć tyle, że są mocno szczupłe z przodu. Rozmiar mam z zapasem, więc nie czuję jakoś ściskania palców. Natomiast na śródstopiu i podbiciu czuję spory ucisk, coś jakby w opasce kompresyjnej. A stopę raczej mam normalną, ani też wysoką. Przeto na razie zastanawiam się czy i w jakim stopniu w trakcie używania może się rozciągnąć cholewka. I ewentualnie czy ich nie zwrócić z tego powodu.
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3419
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

jacekww pisze: Wstępnie o Bostonach mogę powiedzieć tyle, że są mocno szczupłe z przodu. Rozmiar mam z zapasem, więc nie czuję jakoś ściskania palców. Natomiast na śródstopiu i podbiciu czuję spory ucisk, coś jakby w opasce kompresyjnej. A stopę raczej mam normalną, ani też wysoką. Przeto na razie zastanawiam się czy i w jakim stopniu w trakcie używania może się rozciągnąć cholewka. I ewentualnie czy ich nie zwrócić z tego powodu.
posiadam solar glide st i na początku też były przyciasne na śródstopiu. na początku biegałem w cienkich skarpetkach, ale raz założyłem grube frotte i dosyć się rozciągnęły. więc taki chyba urok butów adidasa. moja para się "rozbiła"
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
ODPOWIEDZ