MŚ w LA Daegu 2011

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
rufuz

Nieprzeczytany post

Moze powinni wprowadzic cos w rodzaju jakis specjalnych chipow, albo cos w rodzaju boksów startowych jak sa na wyscigach konnych. Niestety najczesciej jest tak, ze kombinacje przy przepisach sa, o zgrozo, lepsze dla "sportowcow" przed szklanymi ekranami a z punktu widzenia startujacych zawodnikow to totalna lipa. Az mi sie ryczec chce :chlip: :chlip:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Z tymi boksami to przesada, ale tak czy inaczej powinni coś z tym zrobić ;|
Obrazek
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Bolta szkoda bo w wcześniejszych rundach pokazał, że złoto dla niego było pewne. Dobrze jednak się stało, że po falstarcie został zdyskwalifikowany. Pokazało to równość traktowania zawodników przez sędziów (nawet jeżeli, jak twierdzi Rojo, się pomylili to nie ma znaczenia, bo innego też by zdyskwalifikowali). Gdyby falstart popełnił ktokolwiek inny nie byłoby w ogóle tej dyskusji.
Nie myli się tylko ten co nic nie robi i to odnoszę zarówno do sędziów jak i do Usaina.

Bekele mnie nie zawiódł tak jak zawiódł mnie eurosport, który pawie wcale nie pokazał biegu. Szkoda wielkiego mistrza, ale bieganie to ciężka praca, a on przez kontuzje przez dłuższy czas nie mógł zasuwać na pełnych obrotach to i dojście do pełnej dyspozycji (oby) zajmnie jeszcze trochę czasu

Szkoda wielkie Łukasza Parszczyńskiego, coś źle musiał z treningiem ułożyć. wyglądał fatalnie pod koniec biegu, Jak lądował po pokonaniu przeszkód to nogi sie pod nim uginały.Wynik o prawie pół minuty gorszy od rekordu sezonu. Muszą z trenerem dokładnie przeanalizować co i jak żeby coś takiego się nie powtórzyło.

Marciniszyn pobiegł wolniej w półfinale niż w eliminacjach, ale walczył do końca i wielki szacun dla niego. Pistorius odpadł i dobrze że zadecydowały o tym kwestie sportowe

Jeter na 100 m pokazała klasę, wyobrażam sobie że przy mocnym ale wciąż regulaminowym sprzyjającym wietrze zrobiłaby z 10.60, jest w gazie i złoto jak najbardziej zasłużone.

Płotki 110 m pokazały jak wielką loterią jest ta konkurencja, Oliver już na drugim płotku stracił szansę na zwycięstwo i leciał dalej rozkojarzony, wyrwany z rytmu zahaczając o prawie każdy płotek. Liu dochodził Roblesa i chyba byłby pierwszy ale przypadkowy kontakt i Robles stracił wszystko Xiang zajął miejsce za kimś kto biegł słabiej.
Krzysiek
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na ostatnim płotku Xiang popełnił błąd techniczny, który nie tylko odebrał mu szansę na zwycięstwo, ale zepchnął na trzecią pozycję. Drugi na mecie niespodziewanie zjawił się drugi z Amerykanów Jason Richardson.

Po prawie godzinie po zakończeniu biegu sędziowie podali do wiadomości, że Kubańczyk Robles został zdyskwalifikowany. Powodem najprawdopodobniej było trącenie Chińczyka na ostatnim płotku.
Buniek pisze: Liu dochodził Roblesa i chyba byłby pierwszy ale przypadkowy kontakt i Robles stracił wszystko Xiang zajął miejsce za kimś kto biegł słabiej.
Ja chyba jakiś inny przekaz z Korei mam. :hahaha:
U mnie była widać że Robles machał prawą ręką o wiele wcześniej niż od ostatniego płotka, że jego dłoń wręcz szuka zawodnika z toru obok (umowny pierwszy płotek), następnie go przytrzymuje (umowny drugi płotek) a na koniec uderza w podbrzusze (umowny trzeci płotek).
I widok kamery z góry - Robles biegnie mocno po prawej stronie swojego toru, Chińczyk się odsuwa najdalej jak może.
Dobrze że go zdyskwalifikowali, tak się po prostu nie robi. :ojnie:

Co ciekawe - w przekazie Eurosportu angielscy komentatorzy od razu zwrócili na to uwagę, tylko w polskim (jak oglądałem powtórki o 19) mówili o przypadkowym zahaczaniu. Komentarza naszych w TV Sport nie słyszałem - mówili coś w ogóle czy zajęli się tylko konkursem skoku wzwyż ? :usmiech:

BTW: Żeby było jasne, to nie jest wyrzut.
Ja rozumiem skupienie się portalu na biegach (chodzi mi o "program minutowy czasu polskiego i medaliści), natomiast jakoś szkoda że nie ma tam wieloboju. Są w nim cztery różne konkurencje biegowe u facetów, trzy u Pań - no jakoś tak zawsze podziwiałem tych ostatnich w miarę wszechstronnych atletów :hahaha:
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Moze powinni wprowadzic cos w rodzaju jakis specjalnych chipow, albo cos w rodzaju boksów startowych jak sa na wyscigach konnych.
W starożytnej Grecji podczas zawodów było urządzenie które wypuszczało zawodników, nazywało się hysplex :hej:
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

14:00 FINAŁ 800m!!! Lewandowski & Kszczot!!! Powodzenia chłopaki ;D
Obrazek
Biegacz_Łdz_WW
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:55
Życiówka na 10k: 48 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na co wy liczycie. Zdobyliśmy jeden medal i wg ekspertów tyle mieliśmy zdobyć, a więc nie ma co liczyć już że nasi staną na podium. A tak na poważnie to dziś przynajmniej 2 medale dla Polaków.
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Na co wy liczycie. Zdobyliśmy jeden medal i wg ekspertów tyle mieliśmy zdobyć, a więc nie ma co liczyć już że nasi staną na podium. A tak na poważnie to dziś przynajmniej 2 medale dla Polaków.
Polski kibic...
Obrazek
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Adam i Marcin ambitnie ale nie dali rady. 4 Marcin i 6 Adam. Rudisha fenomenalny poza konkurencją - pierwszy od startu do mety. Podium było bardzo blisko... Wielkie brawa dla Polaków!
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Biegacz_Łdz_WW
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:55
Życiówka na 10k: 48 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Laufer pisze:
Na co wy liczycie. Zdobyliśmy jeden medal i wg ekspertów tyle mieliśmy zdobyć, a więc nie ma co liczyć już że nasi staną na podium. A tak na poważnie to dziś przynajmniej 2 medale dla Polaków.
Polski kibic...
Przeczytał byś wypowiedź do końca to może zrozumiesz o co mi chodziło. No, ale masz cechę, która jest obecna u wielu Polaków: brak czytania ze zrozumieniem.
iściak
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 16 cze 2011, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Adam i Marcin ambitnie ale nie dali rady. 4 Marcin i 6 Adam. Rudisha fenomenalny poza konkurencją - pierwszy od startu do mety. Podium było bardzo blisko... Wielkie brawa dla Polaków!
Wszystko przed nimi. :oczko:
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Nie oto chodzi, po prostu nie wierzysz w Polaków, zamiast całym sercem kibicować to Ty tylko oceniasz jak będzie, a może jednak byłaby niespodzianka i wywalczyliby podium nasi średniacy. Nawet mało brakowało do 3-go miejsca Lewandowskiego.
Obrazek
Biegacz_Łdz_WW
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:55
Życiówka na 10k: 48 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bo może jestem realistą? Media same pompowały balonik, że dziś " polski dzień" w Daegu, a jak było wszyscy widzieli. Wczoraj nie liczono na złoto i udało się je zdobyć, bo nie robiono szumu medialnego wokół naszych tyczkarzy,a oni sprawili nam miłą niespodziankę.
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Jejciu, Polski dzień bo dużo naszych dzisiaj startowało, ale wiadomo, że nie każdy miał szansę, chociaż mocno w nich dzisiaj wierzyłem. Np. Rogowska odpadła bo przeszkodziła jej w tym kontuzja, ale i tak w nią wierzyłem, że zajmie wysokie miejsce, cóż i tak bywa...
Obrazek
rufuz

Nieprzeczytany post

Co tu duzo gadac stan Polskiego sportu, no może poza żużlem, jest jaki jest. Jestem i tak pelen podziwu, ze udaje sie zdobyc jakiekolwiek medale nie mowiac juz o złocie na MS lub IO i dzieki temu wiadomo w swiecie ze Polska to nie tylko Wałęsa i J.P.II ale tez LA.
ODPOWIEDZ