[wątek wydzielony] Blokada i usunięcie użytkownika cichy70

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę w tytule "ultra", wchodzę z ciekawości że coś o tym ultra poczytam a tu taka dyskusja...

Świeżak pisze: 16 cze 2023, 10:33
Edit:
Jeszcze jedno dodam - zgaduję, że niektórzy myślą, że ja tu promuję jakiś wręcz sztucznie wysoki poziom kultury dyskusji, że tak długo jak dwie strony się dogadają to powinno być ok i nie ma co tutaj wjeżdżać z "forumową policją" pt. edytowanie postów, ostrzeżenia i inne blokady. Dla mnie jednak jest jeszcze aspekt tworzenia jakiejś społeczności, która jest zachęcająca dla potencjalnych nowych użytkowników - już nie raz był podnoszony wątek nieuchronnej śmierci forum i tego, że coraz mniej ludzi się na nim chce udzielać. Moim zdaniem jednym z "odstraszaczy", których najłatwiej się pozbyć jest właśnie takie pospolite chamstwo i brak kultury dialogu. Nie może być tak, że ludzie będą się obawiali dołączenia do dyskusji, bo jak napiszą coś co się nie spodoba Łysemu albo Głośnemu to zostaną zwyzywani.
Jestem tu od niedawna, Cichego nie znam i niestety zdarzyło mi się ostanio napisać u niego, że nie podoba mi się sposób w jaki wypowiada się o innych. Zamiast dyskusji zaczął mnie obrażać co było dość zaskakujące, a panowie przyklaskali pisząc, że kobiety to jednak są zbyt emocjonalne. No życie, tak to już bywa, są jednostki bardziej wrażliwe, emocjonalne i empatyczne, zakompleksione i to o zgrozo - nawet na trasach biegowych, nie tylko w życiu. Jesteśmy różni. Ale to nie tutaj, tu są "męskie" posty, męskie forum (już kilka razy wzięli mnie za faceta bo nie wiem czy to dziwne że na forum może być kobieta?), nie ma miejsca dla słabszych, dla mięczaków, dla grubych bab. Odechciało mi się zakładać bloga i komentować inne blogi, bo nie wiadomo na kogo się trafi, lepiej się nie odzywać. W górach i na OCRach tego nie ma, tam biegacze jakoś są bardziej przyjaźnie do siebie nastawieni, pomocną rękę wyciągają a nie podstawiają nogi, jak się przewrócisz to cię podniosą a nie podeptają. Z chamstwem się nie spotkałam, więc mnie taka reakcja zaskoczyła. Może dlatego ludzie uciekają w góry?

Poglądy polityczne mnie nie interesują, każdy ma swoje ale uważam że jakaś kultura dyskusji powinna być. Przecież można dyskutować bez obrażania się nawzajem czy zwrócić komuś uwagę w kulturalny sposób. W tak dużej społecznościowych to normalne, że ludzie myślą inaczej i mają odmienne zdanie.
Poza tym to trochę bez sensu że toczy się dyskusja na temat konkretnej osoby, ale ta osoba nie może brać udziału w dyskusji, nie może odnieść się do zarzutów i czyta jedynie nagonkę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Obrazek
Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

@Viki_83 Ooo, Viki - dzięki za wpis.
Sorry, nie wiedziałem o tym, trzeba było do kogoś napisać.

Wpis Viki znakomicie pokazuje to o czym pisałem - czyli akceptowanie chamskich zachowań sprawia, że wartościowi użytkownicy nie chcą się wypowiadać.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

No ale nie możesz dzielić i przenieś części, albo całość albo nic. Czemu niektóre post zostały, no czemu?
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3514
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 16 cze 2023, 13:01 @Viki_83 Ooo, Viki - dzięki za wpis.
Sorry, nie wiedziałem o tym, trzeba było do kogoś napisać.

Wpis Viki znakomicie pokazuje to o czym pisałem - czyli akceptowanie chamskich zachowań sprawia, że wartościowi użytkownicy nie chcą się wypowiadać.
Okej, jeden wpis "nowego" (przepraszam za określenie) użytkownika forum.

A teraz druga strona medalu. Cichy miał taki a nie inny styl pisania. Przez wiele lat ludzoe zdążyli do niego przywyknąć czy Ci się to podoba czy nie.
Teraz na siłę szukasz argumentów na obronę Twojej decyzji.

Od razu zaznaczam: nie pamiętam dokładnego stwierdzenia o którym wspomina viki ale mniej więcej chodziło o to, że cichy kogoś nazwał zawalidrogą czy coś w tym stylu.
Takie wielkie halo?
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 16 cze 2023, 13:01 @Viki_83 Ooo, Viki - dzięki za wpis.
Sorry, nie wiedziałem o tym, trzeba było do kogoś napisać.

Wpis Viki znakomicie pokazuje to o czym pisałem - czyli akceptowanie chamskich zachowań sprawia, że wartościowi użytkownicy nie chcą się wypowiadać.
Bzdura, znam te wpisy. Cichy w charakterystyczny dla siebie sposób opisał humorystycznie swój udział w zawodach. Nikogo nie obrażał i nie poniżał a że koleżanka wpis zrozumiała tak a nie inaczej to nie Cichego problem.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cichy już 22 lata tu? Najwyższa pora do piachu, ale balsamować, a nie banować.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Może nie problem cichego, bo akurat on miał reakcję, ale tu chodzi o reakcję na komentarz Viki.

edit: może nie tyle miał rację, co niczego strasznego nie napisał.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4848
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

@Adam Klein zerknąłeś na temat o Covidzie? Połowa forum się napierdalała wyzywając i polityki było tam w cholerę. Proponuję zbanować wszystkich.
Aha, jak by tak przejrzeć kłótnie Rolanda i Yacoola to też ich już dawno nie powinno być :hahaha:
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 16 cze 2023, 13:02 No ale nie możesz dzielić i przenieś części, albo całość albo nic. Czemu niektóre post zostały, no czemu?
Spokojnie, napisałem że będę sukcesywnie przenosił - moderacja forum to nie jest moja praca na etat - mam coś pilnego do zrobienia. Forum niestety nie pozwala na przenoszenie postów z kilku stron na raz, a ten wątek napuchł aż do 4.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

rozumiem, Sorry za niecierpliwość.
A tą naszą wymianę wywal będzie czyściej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ani razu nie przeczytałem u Rolanda, żeby robił wycieczki osobiste w moją stronę. To taka szorstka przyjaźń jak z Jarkiem i Donaldem. Natomiast wycieczki osobiste robił taki jeden @#$%^ i już go nie ma.
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przemkurius pisze: 16 cze 2023, 13:10
Adam Klein pisze: 16 cze 2023, 13:01 @Viki_83 Ooo, Viki - dzięki za wpis.
Sorry, nie wiedziałem o tym, trzeba było do kogoś napisać.

Wpis Viki znakomicie pokazuje to o czym pisałem - czyli akceptowanie chamskich zachowań sprawia, że wartościowi użytkownicy nie chcą się wypowiadać.
Okej, jeden wpis "nowego" (przepraszam za określenie) użytkownika forum.

A teraz druga strona medalu. Cichy miał taki a nie inny styl pisania. Przez wiele lat ludzoe zdążyli do niego przywyknąć czy Ci się to podoba czy nie.
Teraz na siłę szukasz argumentów na obronę Twojej decyzji.

Od razu zaznaczam: nie pamiętam dokładnego stwierdzenia o którym wspomina viki ale mniej więcej chodziło o to, że cichy kogoś nazwał zawalidrogą czy coś w tym stylu.
Takie wielkie halo?
Nie każdy jest w stanie przywyknąć do danego sposobu pisania, jak wspomniałam jesteśmy różni, mamy różny poziom wrażliwości i różnie możemy interpretować te same rzeczy. Forum jest publiczne, każdy tu może zajrzeć i komentować. Zwróciłam kulturalnie uwagę, że nie podoba mi się sposób w jaki wypowiada się o innych uczestnikach biegu a zamiast normalnej, kulturalnej odpowiedzi odrazu był atak na mnie. Nie można było odpowiedzieć jakoś inaczej, normalnie? Trzeba odrazu atakować i obrażać? Chyba nie na tym polega dyskusja.
Ja Was nie znam, nie wiem kto jaki jest i jaki ma styl pisania (oprócz Pawo). Skąd mam wiedzieć że znowu nie natrafię na jakiegoś innego Cichego, któremu nie podoba się krytyka i odmienne zdanie?

Absolutnie nie uważam że w tym opisie biegu były rzeczy za które należy się ban czy ostrzeżenie. Po prostu nie akceptuje takiego prześmiewczego pisania o innych. Ale rekacja na moje zwrócenie uwagi to już była przesada. Najwyraźniej trzeba tylko przyklaskiwać, krytykować nie wolno. Czyli na dobrą sprawę - kółko wzajemnej adoracji. Czy tam różańcowe, jak kto woli.

Edit - no widzę że naprawdę zrobiłam coś bardzo złego, że wogóle śmiałam zwrócić uwagę Cichemu, na jak tak można, całe forum przeciwko mnie :bum: najlepiej od razu na stos! :hahaha:
Rzeczywiście lepiej się nie odzywać.
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 16 cze 2023, 13:22 rozumiem, Sorry za niecierpliwość.
A tą naszą wymianę wywal będzie czyściej.
Dobra, w miarę posprzątałem - przeniosłem praktycznie wszystko co było dyskusją o zablokowaniu i banie cichego.

Waszą wymianę na razie zostawiam w oryginalnym wątku, ponieważ na ten moment nie mam możliwości zobaczenia usuniętych postów, a nie chciałbym żeby one gdzieś przepadły.
yacool pisze: 16 cze 2023, 13:23 Ani razu nie przeczytałem u Rolanda, żeby robił wycieczki osobiste w moją stronę. To taka szorstka przyjaźń jak z Jarkiem i Donaldem. Natomiast wycieczki osobiste robił taki jeden @#$%^ i już go nie ma.
I to jest właśnie dla mnie kluczowa różnica. Może być niedelikatna dyskusja, może być "a co Ty właściwie osiągnąłeś tymi swoimi gumami i kolankiem do wewnątrz? Jakie Twój zawodnik ma wyniki? Ty się nazywasz trenerem???", nie widzę natomiast miejsca na tym forum na "jesteś zjebem". Pierwsza wypowiedź jest agresywna, ale ma w sobie ciut więcej treści niż samo rzucanie mięsem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wygląda na to, że to ja skasowałem post Cichego a potem napisałem o decyzji zablokowania go.
Nie pamietam co tam było, jakieś chamskie odzywki, było po 23 i robiąc jakieś inne rzeczy nawet jakoś to w mojej świadomości mocno nie utkwiło.

@Siedlak1975 , @Przemkurius - ja nie akceptuję tego, że można być wobec innych "chamskim, w charakterystyczny dla siebie sposób " - aż się prosi zacytowanie Pana Majstra z Kabaretu Dudek: „Chamstwu w życiu, należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom. ” :)

Uznajecie tutaj jakieś wielkie zasługi Cichego dla forum? Dla portalu? Jakie? Że podniósł akceptowalny poziom chamstwa, że teraz @Siedlak1975 uważa, że to tylko takie "niegroźne chamstwo w stylu Cichego i trzeba przymykać na to oko? No właśnie nie ! Nie można przymykać, za długo było przymykane.

@Viki_83 - jako wieloletni były Naczelny tego forum chciałem Cię przeprosić, powinienem był wcześniej reagować, żeby było jasne, że zachowanie Cichego nie jest zgodne z DNA tego forum.
ODPOWIEDZ