Bcaa,dawkowanie.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Amadik100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2013, 12:11
Życiówka na 10k: 39:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam mam 18 lat,waze 57,5 kg mam okolo 178 cm wzrostu. Przygotowuje sie do polmaratonu i przy wykonywaniu dlugich biegow powyzej godziny a takze bardzo intensywnych interwalow chcialbym skorzystac z bcaa dla lepszej regeneracji i nie tylko. Jak powinno wygladac dawkowanie przy mojej masie i wieku, jezeli jedna kapsulka zawiera 1g.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zapa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:53
Życiówka na 10k: 46:00
Życiówka w maratonie: 03:48:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A na opakowaniu na jest napisane? Pytanie ile bcaa jest w tym 1g. Takich porad nie szuka się w necie tylko na pudełku lub instrukcji.
Zapraszam: http://www.biegamblog.pl - wyjątkowy blog o bieganiu :) - testy, recenzje, porady, relacje,
Amadik100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2013, 12:11
Życiówka na 10k: 39:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie do konca sie z tym zgodze poniewaz dawkowanie w duzej mierze zalezy przeciez od wagi (chyba ze sie myle). Na opakowaniu jest 3 razy dziennie po 5 kapsulek czyli 15 kapsulek dziennie. Jezeli opakowanie 120 kosztuje 50 zl, to by oznaczalo ze 50 zl starcza na 8 dni ; O . Ale czy ja na prawde potrzebuje 15 kapsulek dziennie?
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

Dawkowanie zależy od wagi pacjenta. Przyjmuje się dawkę w dniach treningowych 1000mg na 10 kilo masy, ale ja przy wadze (kiedy brałem BCAA) 90kg przyjmowałem 7-8 g w dniach treningu. I tu już sobie przelicz ile kapsułek potrzebujesz. Dawkę rozłóż po połowie przed treningiem i wieczorem. Ewentualnie na trzy części.
Z przeliczeń (waga-cena) zawsze wychodziło mi, że najtaniej wychodziły blistry z Olimpu i ew proszek Activlab (ale tu trzeba samemu dawkować).
Obrazek
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

W proszku się kupuje a nie w kapsach...Taniej i lepiej.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Amadik100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2013, 12:11
Życiówka na 10k: 39:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wiec jesli ja waze niecałe 60 kg to wystarczy 3g przed i 3g po treningu? troche inaczej niz to jest na opakowaniu ;]
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na większości BCAA masz dawkowanie pod koksowanie a nie sporty wytrzymałościowe, także dane z opakowania są malo miarodajne dla biegaczy. 1g na 10kg masy ciała, rozłożone na 2 dawki, przed i po treningu to dobre dawkowanie dla Ciebie.
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

oskee pisze:Na większości BCAA masz dawkowanie pod koksowanie a nie sporty wytrzymałościowe, .
To bardzo ciekawe stwierdzenie. Możesz podać źródła takich informacji ? :lalala:
Osobiście jestem świadomy faktu , że dawkowanie BCAA uzależnione jest od rodzaju i intensywności wysiłku, rodzaju diety oraz masy ciała zawodnika.
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

apaczo pisze:
oskee pisze:Na większości BCAA masz dawkowanie pod koksowanie a nie sporty wytrzymałościowe, .
To bardzo ciekawe stwierdzenie. Możesz podać źródła takich informacji ? :lalala:
Osobiście jestem świadomy faktu , że dawkowanie BCAA uzależnione jest od rodzaju i intensywności wysiłku, rodzaju diety oraz masy ciała zawodnika.
Nie no, chyba sporo w tym racji. Nie wiem czemu producenci często nie uzależniają dawkowania BCAA w zależności od wagi, to pewnie tylko 5 wyrazów więcej na etykiecie.
Na przykładzie BCAA, które obecnie biorę - według producenta 15 kapsów dziennie (każdy po 1200mg aminokwasów), co przy mojej wadze 70kg to według standardowych zaleceń ponad 2 razy za dużo.
Amadik100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2013, 12:11
Życiówka na 10k: 39:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dokladnie,tak jakby brali to tylko koksy po 120 kg. A ja mam takei pytanie rozumiem ze przed samym (edit: pół ;))maratonem tez przyjac podobna dawke?
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

Amadik100 pisze:Dokladnie,tak jakby brali to tylko koksy po 120 kg. A ja mam takei pytanie rozumiem ze przed samym (edit: pół ;))maratonem tez przyjac podobna dawke?
Możesz, tylko to nie pomoże na samych zawodach, ale i nie zaszkodzi. Może efekt placebo doda ci sił :spoko: . BCAA jest antykatabolitem, przyśpiesza regenerację mięśni po ciężkim treningu i w fazie przed zawodami może wspomagać trening, ale na samych zawodach nie będzie miał wpływu. Co wybiegasz przed półmaratonem to odbierzesz na mecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
zapa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:53
Życiówka na 10k: 46:00
Życiówka w maratonie: 03:48:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tajt28 pisze: Co wybiegasz przed półmaratonem to odbierzesz na mecie.
Pięknie napisane :) esensja ciężkiego treningu
Zapraszam: http://www.biegamblog.pl - wyjątkowy blog o bieganiu :) - testy, recenzje, porady, relacje,
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tajt28 pisze:
Amadik100 pisze:Dokladnie,tak jakby brali to tylko koksy po 120 kg. A ja mam takei pytanie rozumiem ze przed samym (edit: pół ;))maratonem tez przyjac podobna dawke?
Możesz, tylko to nie pomoże na samych zawodach, ale i nie zaszkodzi. Może efekt placebo doda ci sił :spoko: . BCAA jest antykatabolitem, przyśpiesza regenerację mięśni po ciężkim treningu i w fazie przed zawodami może wspomagać trening, ale na samych zawodach nie będzie miał wpływu. Co wybiegasz przed półmaratonem to odbierzesz na mecie.
Wszystko się zgadza
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
Amadik100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2013, 12:11
Życiówka na 10k: 39:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra mogliscie chcoiaz napsiac ze daje cos minimalnie efekt placebo bylby wiekszy :D Mi taka swiadomosc moze duzo dac :P
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

Amadik100 pisze:Dobra mogliscie chcoiaz napsiac ze daje cos minimalnie efekt placebo bylby wiekszy :D Mi taka swiadomosc moze duzo dac :P
Life is brutal and full of zasadzkas :hej: Są suplementy, które pomagają, ale przy treningu, który to pomaga przed zawodami hehe.
Rano kawa po wstaniu z wyra, do niej słodka bułka. Łyknij kilka porcji wody. Weź pół godziny przed zawodami 200mg kofeiny popite porcją Carbonoxu (to takie węgle w proszku).
Procedurę sprawdź koniecznie przed zawodami na jakimś treningu, bo różnie reaguje się na kofeinę i kawę rano (ja jestem kofeinistą zaprawionym w boju ). Można gnać do WC, ze aż miło :bum: , choć miło biec lekkim.
Powodzenia
Obrazek
ODPOWIEDZ