BIOM - nowy gracz na rynku Natural Running

gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

może odpowiedz na moje pytanie dotyczące Twojego wniosku bo samo poruszanie wysokiej ceny produktu jest dalekie od Twojego wniosku....
a tak BTW Twój nick pewnie nie jest przypadkowy ;)
New Balance but biegowy
Eco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2010, 12:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Swoją teorię na ten temat już opisałem.
Jak masz na to swoją to się podziel zamiast mnie wypytywać albo się do niej merytorycznie odnieś.
Ps. Mój nick w stosunku do firmy Ecco jest zupełnie przypadkowy.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Eco pisze:Swoją teorię na ten temat już opisałem.
Jak masz na to swoją to się podziel zamiast mnie wypytywać albo się do niej merytorycznie odnieś.
Ps. Mój nick w stosunku do firmy Ecco jest zupełnie przypadkowy.
ale brak poparcia cytatem Twojej teorii czyni Ciebie mało wiarygodnym.... a Twoja teoria zaczyna przypominać teorie pewnego polityka niewielkiego wzrostu.... :)

p.s. fakt, że to Twoje pierwsze posty i od razu w tym temacie nie ma dla mnie znaczenia
Eco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2010, 12:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Albo wiesz coś o psychoanalize albo nie wiesz.
I chociaż lubię o tym dyskutować to nie jest czas i miejsce aby ktokolwiek tu tłumaczył o co chodzi i czym to można podeprzeć - bo trzeba by się w wiedzę zagłębić za mocno jak na to forum.
Możesz to traktować, że jest to teoria bez argumentacji i uzasadniania. Nie ma problemu. Koniec w tym temacie bo i tak już mocno odeszliśmy od wątku. Jak chcesz szerzej to pisz na PW.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Eco pisze: ........już na wstępie wyklucza obiektywne przyjmowanie przekazów producenta dotyczących nowego produktu, tego czym się on różni od innych. Wyklucza też w efektywne wykorzystanie tej informacji dla własnego pożytku i dla własnej korzyści Obiektywne i efektywne podejście do informacji to dociekanie co producent chce nam przekazać. No i trzeba by dopuścić chociaż możliwość, że dana informacja może zmienić coś w obszarze mojej wiedzy - koncentrowanie się tylko na błędach w przekazie eliminuje do zera taką możliwość.
Tak, myślę że tak jest. Ja idąc na spotkanie z Duńczykiem z Ecco miałem trochę takie podejście że "co on tam wie" podczas kiedy szedłem na spotkanie z Jempie Wilsensem w Belgii (guru od butów) miałem nastawienie "co ja tam wiem" - podczas kiedy Duńczyk grzecznie uzmysłowił mi pewne rzeczy a Jempie wg mnie pomylił się przynajmniej w dwóch sprawach (jedna, choćby lekceważąc zupełnie BIOM podczas kiedy nie wiem czy nawet go dotknął, a na pewno w nim nie biegał).

Z producentami generalnie jest jednak ten problem, że trudno jest oddzielić to co jest marketingową ściemą a co sprawdzoną i wiarygodną informacją.
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

...ja bardzo chętnie pogadam o Lacanie, jeśli wola;

wracając do wątku:

EDIT:
Eco pisze:A jak można wytłumaczyć fakt, że ktoś krytykuje buty, których nie miał nawet na nogach ?
Masz jakieś inne sugestie odnoście przyczyn takiej postawy ?
wierz mi, że nie trzeba zakładać butów, żeby wyrobić sobie o nich /oczywiście okrojony/ osąd.

jeżeli czytam sobie specyfikację i widzę, że chłopaki w ecco wymyślili sobie, że do "biegania według ecco" (cokolwiek by to nie znaczyło, po prostu świadomie unikam słów "śródstopie", czy "naturalne") potrzebne są cegły o wadze 305g(BIOM A), 340g(!)(B), 355g(C)(!!!) - to ja po prostu wymiękam.


i nie obchodzi mnie, czy oni tam ołowiu nakładli czy innowacyjnej pianki w podeszwę - po prostu nie będę w tym biegał, tak jak nie mam zamiaru biegać w butach narciarskich.
-------------------------------

oczywiście dopuszczam możliwość, że bieganie z dodatkowym obciążeniem w postaci przeciążonego buta może mieć jakieś jasne strony. pewnie że może. bieganie w butach narciarskich to pewnie też rozwijające ćwiczenie;
jeśli dodatkowo taki produkt sprzedawany jest jako "edukacyjny" - /mający wspomóc jakieś procesy adaptacyjne u użytkownika/ - to budzi to tylko mój pusty śmiech.

dla Adama a może i większej grupy osób "flat foot landing" może być celem samym w sobie. okej.
ja mam bardzo minimalistyczne oczekiwania - chcę tylko biegać coraz szybciej i bez kontuzji; /tak się składa, że na mój obecny stan wiedzy oznacza to (min.) w większości przypadków bieganie na śródstopiu./

wydaje mi się, że mniej więcej zdaję sobie czego to wymaga.

a biomy? hmmm budzą we mnie dokładnie takie same uczucia jak wielki, czerwony Chevy Escalade z chromowanym grillem.
nie wiem do czego to jest, ale z szybkością raczej nie ma wiele wspólnego.
ale mam pewność, że znajdą się chętni, żeby wydać na niego jakąś absurdalną sumę. okej.

jak będziecie się chcieli pościgać - zadzwońcie;)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2010, 19:29 przez kulawy pies, łącznie zmieniany 2 razy.
mastering the art of losing. even more.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Z producentami generalnie jest jednak ten problem, że trudno jest oddzielić to co jest marketingową ściemą a co sprawdzoną i wiarygodną informacją.
więc dawaj te filmy, które obiecałeś :)
TRAD
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:43

Nieprzeczytany post

Witam
ja trochę z innej bajki. Wyczytałem gdzieś na forum że "gasper" sprzedajesz kijki do masażu rozcięgna. Jezeli tak to czy możemy na ten temat porozmawiac. ewent. na e-maila. poz
TRAD
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gasper pisze:
Adam Klein pisze: Z producentami generalnie jest jednak ten problem, że trudno jest oddzielić to co jest marketingową ściemą a co sprawdzoną i wiarygodną informacją.
więc dawaj te filmy, które obiecałeś :)
ponawiam prośbę o filmy - pewnie kłopoty z netem już dawno rozwiązane a filmów brak...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Gasper - film. Mam tylko jeden jeszcze film - z bieganiem z boku.
Ale to chwilę trwa (nawet poszukanie, wycięcie minut z długimi pustymi ujęciami itd ) , ja tego nie umieszczam nie dlatego że nie chce ale to nie jest dla mnie w tym momencie priorytet, ale pamiętam.
zaba30
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Roztocze

Nieprzeczytany post

witam
gdzies na którejś z poprzednich stron w tym wątku były wspomniane pumy trail100-trailfox,
nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,czy te modele pumy to są takie odpowiedniki nike free i ecco biom w teren?
Awatar użytkownika
neuropathic
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2010, 15:24
Życiówka na 10k: 48:25
Życiówka w maratonie: 03:59:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam wczoraj miałem kupić Buty ECCO BIOM TRAIN ale rozmyśliłem się na buty MIZUNO WAVE RIDER 14 które sa lepsze na duże dystanse?
Tylko kilometry.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Testuje nowe buty firmy Golite do biegow na sciezkach. Takie same jak Biom tylko lepsze.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

neuropathic pisze:Witam wczoraj miałem kupić Buty ECCO BIOM TRAIN ale rozmyśliłem się na buty MIZUNO WAVE RIDER 14 które sa lepsze na duże dystanse?
Ale wydaje mi się, że BIOM Train to but do treningu na siłowni, różni się chyba bieżnikiem, miękkim i mającym nie zostawiać śladów na parkiecie. Czyli raczej nie na ulicę. Do biegania są modele A, B, C.
Awatar użytkownika
neuropathic
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2010, 15:24
Życiówka na 10k: 48:25
Życiówka w maratonie: 03:59:14
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam proszę zerknij tutaj fachowym okiem na tą stronę jest sporo zdjęć tego buta http://www.ebuty-riccardo.pl/Katalog/EC ... TRAIN.html
Tylko kilometry.
ODPOWIEDZ