Tlenowa czy interwałowa szkoła biegania? Testujemy, która jest skuteczniejsza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zmiana na półmaraton i wasze tłumaczenia są o tyle bez sensu, że przecież zgłaszający się ludzie, wiedzieli, że celem jest 10km !
Czy wszyscy zgłaszający się sygnalizowali wam, że wolą przygotowania do półmaratonu?

Jeśli nawet tak było, to waszą rolą, jako jednak biegowych autorytetow było przekonanie zawodników do tego, że poprawienie wyników na krótszym dystansie przełoży się potem na wyniki na dłuższym.

Ja wiem, że nawet do maratonu można trenować interwałowo ale podstawą są tam jednak solidne ciągłe treningi.

Natomiast 10 km jest idealnym dystansem będącym na granicy - bo zrozumiałe, że krótsze dystanse najlepiej poprawiać interwalowo, dłuższe - treningami ciągłymi.
Dyszka jest idealnie po środku.
A teraz ten projekt będzie wyglądał tak, jak gdybyście na siłe chcieli udowodnić, że interwalowo tez da się do półmaratonu przygotować.
Przecież skoro to będzie półmaraton to i tak solidne ciagle jednostki będziecie musieli uwzględnić, bo jeśli nie, to spotkacie się ze słuszną krytyką, że od razu na starcie osłabiacie szanse grupy interwalowej.

Wcześniej można było założyć, że da się opracować takie dwa plany treningowe, które będą naprawdę dosyć rozłączne jeśli chodzi o stosowanie mocnych bodźców. Teraz takich planów raczej nie da się przygotować bez narażenia się na zarzut osłabienia jednej grupy.

Jeżeli jednak grupie interwalowej dacie jeden dłuższy trening, który będzie czymś więcej niż spokojnym truchtaniem, to to przecież będzie bez sensu, bo grupa interwałowa nie powinna mieć prawa dotykać takich środków treningowych.
New Balance but biegowy
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wygląda jakby " Półmaraton Warszawski " się w projekt zaangażował, więc zmiana dystansu nie zaskakuje
Świąt , zdrowych i spokojnych życzę, co by się wszystkie plany treningowe spełniły w 2023 roku.

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

dla mnie o tyle temat ciekawy z półmaratonem, że mam też start w półmratonie 26.03
ale ja się przygotowuję raczej metodą mieszaną, niemniej będę śledził i porównywał swoje treningi z tutejszymi.
poziom też raczej reprezentuję jak grupa testowa, czyli na tą chwile jakieś 1:30 -1:32 powiedzmy
aczkolwiek wielka szkoda, że to nie jest start na 5km.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 23 gru 2022, 08:03
gasper pisze: 22 gru 2022, 23:51 są tacy co i trójkę z tuptania łamią w maratonie :)
Nie ma.
ja złamałem :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie mamy pojęcia jak trenować do piątki i dychy, a świadczy o tym boleśnie poziom wyczynowy w naszym kraju. Do tego polityka startowa i moda na królów i królowe nie sprzyja zmianie tego trendu. Jako portal waszą powinnością jest tworzenie trendów, a nie im podleganie. Jeżeli istotnie maczał w tym paluchy półmaraton Warszawski, i zamieszał, to słabo.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Po prostu nie znaleźli trenera co by dychę poprowadził.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A do połówki znaleźli? Może ta pani co prowadzi rozgrzewkę przed PW się nada.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 24 gru 2022, 16:15 Nie mamy pojęcia jak trenować do piątki i dychy, a świadczy o tym boleśnie poziom wyczynowy w naszym kraju. Do tego polityka startowa i moda na królów i królowe nie sprzyja zmianie tego trendu. Jako portal waszą powinnością jest tworzenie trendów, a nie im podleganie. Jeżeli istotnie maczał w tym paluchy półmaraton Warszawski, i zamieszał, to słabo.
dobrze, że Maraton Warszawski jest jesienią ;)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ano dobrze.
yacool pisze: 24 gru 2022, 16:31 A do połówki znaleźli? Może ta pani co prowadzi rozgrzewkę przed PW się nada.
Do połówki nie musieli.
yacool pisze: 22 gru 2022, 14:13 połóweczka. To już dobrze się kojarzy i nie trzeba szybko. Wystarczy dostojnie. Byle do mety.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ooo, prezent dostałem. Rozpakowuję
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Darmowy plan treningowy do połówki, czy nowy aku do ebajka?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maść na ból dupy i syrop łagodzący zawiść.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Też bym takie coś chciał.
A na razie sączę głogowe z 2013 roku, działa.
https://youtu.be/jAyfua-Bzus?t=67
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

12 tygodni – dokładnie tyle zostało do Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się 26 marca 2023. W ramach naszych przygotowań będziemy publikowali plan treningowy w dwóch wersjach – szkoła tlenowa i szkoła interwałowa. Zachęcamy wszystkich, aby z nami przygotowywali się do półmaratonu i osiągali jak najlepsze wyniki.
https://bieganie.pl/sport/trenuj-z-nami ... -interwal/
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3998
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Jak dobrze zrozumiałem, to wybraliście, a nie wylosowaliście dzieląc na pięć grup, robiąc jakieś ostateczne losowanie po badaniach itd. Jak tak to minus.
A za to, że już ruszyło i jest propozycja treningu to duży plus.
ODPOWIEDZ