Komentarz do Felietonów Joanny Skutkiewicz

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Kto ma ograniczone pole do trailu ten nie dostrzeże innych konkurencji wchodzących w skład lekkiej. Niektórzy nigdy nie dostrzegą jarania się innych każdym centymetrem trójskoku itp.

Można się ograniczać do polskich portali, do polskich forum, do polskich przykładów itp. Ale po co skoro internet daje szerokie pole do poszerzenia horyzontów i przede wszystkim wiedzy. Za rękę ,które profile i posty klikać nie będę prowadził, każdy jest samodzielny i przede wszystkim ma własną wolę czy woli chichotać czy rzeczowo zgłębiać świat lekkiej a nie tylko biegów ;-)
Przeprowadziłem mały eksperyment, udałem się na serwis społecznościowy "Facebook" i wpisałem w wyszukiwarce:

a) triathlon - wywaliło mi grupę Triathlon (PL) (polską, w niszowym języku polskim) - 18 tys. członków
b) ultra running - wywaliło mi profil Ultra Running (@TheUltraMarathon) - powyżej 86 tys. lajków
c) triple jump - wywaliło mi grupę o technikach treningu trójskoku prowadzoną w kosmopolitycznym języku angielskim (We Jump N Sand) - 745 członków

VOX POPULI, VOX DEI
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

spójrzmy prawdzie w oczy - na proste pytanie nie potrafisz udzielić prostej odpowiedzi.

korona z głowy by ci nie spadła, gdybyś odpowiedział wprost. więcej: gdyby było tak, jak utrzymujesz, to zyskałbyś potężny argument w dyskusji w postaci twardych danych danych, które każdy może natychmiast zweryfikować. wolisz jednak kręcić i uciekać - nie dziwi mnie to i nie zaskakuje, wszak fakty są miażdżące.

największą publicznością może poszczycić się portal sprinterzy.com, który na fb ma oszałamiające 24k polubień i jest jednym źródłem, na jakie ma szansę natknąć się amator.

dla porównania: bieganie.pl 165K
trening biegacza 270K
festiwal biegowy 36K

wreszcie nawet jeśli są ludzie, którzy pasjonują się sprintem czy rzutami, to spora część z nich samemu nie uprawia dyscypliny, którą się interesują. z punktu widzenia felietonisty określenie "nikogo" jest jak najbardziej uzasadnione i celne - i pewnie tym bardziej boli.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Źródła znajdziemy zatem pierwsze z brzegu min :

Track & Field > 100K
Diamond League > 149K
Jumpers World > 20K

i inne profile lekkoatletyczne obejmujące szersze tematy niż bieganie.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Cytuję "są mega rozbudowane portale i profile tylko o skokach , rzutach itp. Również dedykowane amatorom"

Zatem te linki ni cholery nie pasują :)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Możesz mieć takie zdanie. Szanuję to bardziej niż heheszki.

Na pewno podważa to kwestię ,że nikogo nie interesują urywane setne czy centymetry czy też ,że wszyscy spotkamy się na triathlonie ;)

Ale przecież ta ciągła prowokacja jest potrzebna wręcz jak adminy się pochwaliły wręcz pożądana ;)

Czekamy zatem na kolejne felietony ;-)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

bosze, znowu te same pierdoły o prowokacji. uważam je osobiście za prowokację :D

rozumiem, że bezradność jest tak wielka, że Arti chce porównywać jabłka z gruszkami, ale niech mu będzie.

wychodzi więc na to, że największe światowe serwisy lekkoatletyczne mają mniej fanów niż portale dla biegaczy amatorów z małego tenkraju z Europy Wschodniej :D

wysoki sądzie, nie mam więcej pytań
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:bosze, znowu te same pierdoły o prowokacji. uważam je osobiście za prowokację :D

rozumiem, że bezradność jest tak wielka, że Arti chce porównywać jabłka z gruszkami, ale niech mu będzie.

wychodzi więc na to, że największe światowe serwisy lekkoatletyczne mają mniej fanów niż portale dla biegaczy amatorów z małego tenkraju z Europy Wschodniej :D

wysoki sądzie, nie mam więcej pytań
Podałem tylko przykłady bez obowiązku szerszego przedkładania źródeł , dowodów itp. przecież nie chodzi o licytację bym podawał profile ,które mają więcej. Te największe europejskie mają blisko 300 tys. ale to niczemu obecnie nie służy bo nie ilość a aktywność i zaangażowanie czytelników jest ważne.

I dobrze,że nie ma więcej pytań skoro jeden z największych światowych profili lekkoatletycznych ma ponad 900 tys. ?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze:Skomentuj artykuł wszyscy spotkamy się w triathlonie
Mam nadzieje, ze nie, bo na czesciach rowerowych i tak jest juz niezly tlok i ciezko trzymac sie regul :ble:
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł bieganie martyrologiczne
burzatg
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:31
Życiówka na 10k: 41,59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Nie wiem o co chodzi? Nie rozumiem. Co z tymi kobietami "felietonistkami"?
Czy większość tych pisanych przez nie felietonów musi brzmieć tak poważne?! Martyrologia, umartwianie się, ból, cierpienie, metafizyczne doznania...itp. Doprawdy jesteście w tym swoim trenowaniu i życiu takie poważne?? To już nie pierwsza autorka uderzająca w te tony.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

No nie, ja nie powiem że się poświęcam. Robię, to co, lubię i na co mam ochotę, nawet jeśli czasem chwilowo tego nie lubię albo nie mam ochoty, bo nie zawsze jest przecież miło.
Na imprezy nie chodzę, bo nie lubię w wstaję wcześnie nawet, gdy nie trenuję, bo lubię, proste.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

burzatg, najwyraźniej nie przeczytałeś felietonu ze zrozumieniem - wszak jego przesłanie to "nie bądźmy cierpiętnikami, przeznaczanie czasu na krotochwile to nie męczeństwo".
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
burzatg
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:31
Życiówka na 10k: 41,59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Owszem, jego przesłanie takie jest. Moje pytanie dotyczy tego po co kolejny raz w biegowych felietonach kobiet pojawia się ten temat? Skąd to przeświadczenie, że większość uprawiających sport to cierpiętnicy?
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie jestem pewien, czy Asia jest zdania, że opisywane przez nią postawy cechują większość - moim zdaniem jest to mniejszość, ale głośna i widoczna.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Temat dobry, ale czyta się ciężko, bez polotu.
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
ODPOWIEDZ