IMG 7377
12 czerwca 2024 Joanna Jóźwik Audio

Sposób na zdrowe i sprawne ciało – Kasia Żbikowska i Marcin Sałata – Podcast


Czy zastanawiasz się, jak żyć, aby być zdrowym i mieć sprawne ciało? Czy warto ćwiczyć i dbać o swoją dietę?W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women rozmawiamy z Kasią Żbikowską i Marcinem Sałatą, parą, która dzieli pasję do sportu i zdrowego stylu życia.

Oboje są trenerami, choć wywodzą się z zupełnie różnych dyscyplin. Kasia od najmłodszych lat była związana z gimnastyką oraz capoeirą, niepopularną dyscypliną sportową łączącą sztuki walki z tańcem. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że Kasia jest teraz ekspertką w dziedzinie mobilności ciała. Jest twórczynią metody „Animal Movement”. Marcin zaś jest zawodnikiem biegów OCR, czyli biegów z przeszkodami. Są dla siebie wielkim wsparciem, uczą się od siebie nowych ruchów i motywują do podejmowania nowych, sportowych wyzwań. Do takich należy m.in. start w triathlonie, gdzie Marcin ukończył dystans Ironmana. Co tu dużo mówić – do sportowych wyzwań nie trzeba ich długo namawiać.

Na co dzień są trenerami personalnymi oraz trenerami w New Balance Run Club. Dzięki swojej charyzmie i ogromnej wiedzy pomagają wielu ludziom poprawić sprawność fizyczną, osiągać lepsze wyniki w sporcie i eliminować złe nawyki dnia codziennego.

W rozmowie z Asią Jóźwik i Kasią Zawistowską opowiedzieli o tym, czym jest mobilność i dlaczego warto poświęcić więcej czasu na jej trenowanie, kiedy i dlaczego powinniśmy się rozciągać oraz jak poprawnie wykonać przysiad?

Partnerem podcastu jest New Balance

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik

lekkoatletka, olimpijka z Rio, gdzie zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy