obopodcast
28 czerwca 2020 Redakcja Bieganie.pl Audio

Piotr Łobodziński: Biegowe schody do nieba – Podcast #12


Gościem kolejnego Podcastu Bieganie.pl jest biegacz wszechstronny, który nie boi się nowych sportowych doświadczeń, nawet tych bolesnych…. W swojej specjalności zdobył już wszystko, a jego sukcesy mierzy się dosłownie piętrami. Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata w Towerrunningu triumfuje od lat w największych biegach po schodach. Wbiegał już na Empire State Building, ścigał się z kolejką, biegł po wodzie. W swojej karierze próbował też sił w wyzwaniach górskich – bił rekordy w drodze na Rysy czy na Orlej Perci. Z powodzeniem wkroczył w świat wyścigów przeszkodowych. Potrafi jednak szybko biegać również na bieżni i ulicy (PB na 5000 m to 14:36.54, na 10 km to 30:36). Został do tego lekkoatletycznym medalistą mistrzostw Polski w przełajach. Zachęcamy do odsłuchania rozmowy z Piotrem Łobodzińskim.

Jaki rodzaj wysiłku towarzyszy mu podczas walkach w klatce? Jak przygotowuje się do biegów po schodach i na którym piętrze zaczyna boleć na zawodach? Czemu włamuje się się do niektórych budynków? Czemu woli przybiec w środku dobrego biegu, niż zwyciężać w kolejnych mniejszych zawodach? Co go denerwuje w świecie internetowych celebrytów? I co, poza wizją wygranej, jest dla niego ważne podczas przygotowań do kolejnych imprez?

Piotrka próbujemy zmusić do błędnych odpowiedzi w ramach „Ankiety na wysokim poziomie”, wszak nasz podcast nagrywany jest w strefie AIRZONE, 3000 m n.p.m. Czy poradzi sobie z nią na tyle, by uniknąć upokarzającej kary?

Gospodarzami podcastu są Marta Gorczyńska i Kuba Wiśniewski. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.

Możliwość komentowania została wyłączona.