Bartłomiej Falkowski
Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.
autopromocja
W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem w dniach 25 – 27 października odbędzie się druga edycja konferencji Biegowe 360 stopni, która skierowana będzie głównie do biegaczy amatorów i opowie o wszystkim, co związane z amatorskim sportem. Wśród prelegentów znajdą się takie osobistości jak: Natalia Bukowiecka, Mariusz Giżyński, Aleksandra Lisowska, Mateusz Kaczor, Joanna Jóźwik, Adam Kszczot czy Jacek Wosiek. To tylko część nazwisk, z ogromnej liczny prelegentów, którzy przekażą swoją wiedzę biegaczom i osobom zaangażowanych w sport.
Trzydniowa konferencja Biegowe 360 stopni rozpocznie się od wykładu Mariusza Giżyńskiego zatytułowanego: „Jak poprawiać swoje życiówki po 40 – stce? Trening odpowiedni dla Mastersów”. Mariusz Giżyński biegacz, trener, propagator biegania, który po wyczynowej karierze dalej ma ochotę na ściganie, budzi podziw nawet u swoich byłych, wyczynowych kolegów, którzy w kuluarach często podkreślają, że są pod wrażeniem tego, że… Mariuszowi dalej chce się ścigać. Od kogo jak nie od takiego zawodnika, dowiedzieć się jak biegać szybko, gdy PESEL jest coraz starszy.
Mariusz Giżynski nie będzie jedynym biegaczem, który przekaże wiedzę uczestnikom konferencji. Wśród prelegentów jest Mateusz Kaczor, który jest trzecim maratończykiem w historii Polski, a swój trening zbudował w oparciu o książkę „Bieganie metodą Danielsa” i to właśnie ten trening będzie tematem jego rozmowy. Zgromadzeni w COS Zakopane uczestnicy posłuchają też historii medalistki olimpijskiej Natalii Bukowieckiej, mistrzyni Europy Aleksandry Lisowskiej, czy finalistki olimpijskiej Joanny Jóźwik. Będąc w górach nie można oczywiście zapomnieć o bieganiu terenowym. Dominik Milewski opowie o tym, jak zacząć przygodę z biegami górskimi.
W trakcie konferencji będzie można usłyszeć o znaczeniu odpowiedniej techniki w doskonaleniu swoich biegowych osiągnięć. W tych tematach wypowiedzą się doktor Urszula Biernat fizjoterapeutka zajmująca się pracą z wyczynowymi sportowcami, czy Adam Kszczot, dwukrotny wicemistrz świata na 800 metrów.
O samym treningu opowiedzą też uznani trenerzy jak Aleksander Matusiński, który przedstawi temat „Jak zadbać o szybkość biegacza”, a Jacek Wosiek opowie o różnicy w treningu amatora w porównaniu do treningu zawodowca.
Na uczestników czekają też tematy z zakresu diagnostyki, regeneracji czy dietetyki sportowej prowadzone przez takich specjalistów jak Jacek Marciniak, dr Mateusz Janik czy Michał Płecha.
Z Wojciechem Sipiorą dyrektorem marki PUMA i Arturem Kobuszewskim ze Sklepu Biegacza porozmawiamy też o tym, jaki sprzęt powinien mieć biegacz amator, a co jest raczej zbędne i nie warto zaprzątać sobie tym głowy.
Nie zabraknie także paneli specjalnie dla osób zaangażowanych w organizację wydarzeń biegowych. O organizacji biegów, marketingu, prawie, roli samorządów i charytatywności porozmawiają osoby ściśle związane z najważniejszymi wydarzeniami biegowymi w Polsce.
Bieganie poza teorią to przede wszystkim praktyka. O nią zadbają podczas warsztatów specjaliści. Na uczestników czekają zajęcia praktyczne z zakresu:
Będzie także okazja do testowania butów marki PUMA, która jest partnerem wydarzenia.
W sobotę i niedzielę na uczestników czekają poranny Shakeout RUN, gdzie będzie można pobiegać w towarzystwie m.in. Aleksandry Lisowskiej, Joanny Jóźwik, Adama Kszczota, Pii Skrzyszowskiej, Piotra Liska czy Marka Plawgo. Dodatkowym punktem konferencji będą zawody „Biegam Bo Lubię Dycha Pod Krokwią„, które odbędą się w sobotę 26 października o godzinie 19 pod Średnią Krokwią w Zakopanem. Zapisy na ten bieg możliwe są do piątku 25 października.
Konferencja to także okazja do odpoczynku w jednym z najpopularniejszych miejsc w polskich górach. Zakopane oferuje moc atrakcji, a sama lokalizacja wydarzenia w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, który jest wyposażony w najnowsze technologie jak sztuczna hipoksja czy najwyższej klasy obiekty sportowe to szansa na zobaczenie od zaplecza miejsca, gdzie swoją formę szlifują najlepsi sportowcy w kraju.
Już od jutra Zakopane będzie miało zaszczyt gościć wielu mistrzów, w tym medalistów olimpijskich, podczas wyjątkowej konferencji Biegowe 360°. Nasze miasto słynie nie tylko ze sportów zimowych, ale również z wyjątkowych tras biegowych, na których każdy – od zawodowców po amatorów – znajdzie coś dla siebie. Chcemy podkreślić, że Zakopane to idealne miejsce do treningu i aktywnego wypoczynku przez cały rok. Nie możemy się doczekać tego wyjątkowego wydarzenia, które jeszcze bardziej ugruntuje pozycję Zakopanego na sportowej mapie Polski – Łukasz Filipowicz, Burmistrz miasta Zakopane.
Do zobaczenia w Stolicy polskich Tatr!
autopromocja