Takiej oprawy sportowców jeszcze nie było! Kolejne nazwiska dołączają do konferencji Biegowe 360 stopni
Autopromocja
Już tylko kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia konferencji „Biegowe 360 stopni”, która odbędzie się w Zakopanem. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji zarówno profesjonalni, jak i amatorscy biegacze ponownie spotkają się w stolicy polskich Tatr i będą mieli niepowtarzalną okazję do wymiany swoich doświadczeń.
Konferencja „Biegowe 360 stopni”, która w tym roku odbędzie się w dniach 25-27 października, to niezwykłe wydarzenie dla każdego miłośnika biegania. Organizatorzy zapraszają zarówno profesjonalistów, ale przede wszystkim amatorów tego sportu, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę nie tylko na temat treningu, ale również wielu innych aspektów, które w bieganiu mogą odgrywać kluczową rolę, by pobijać rekordy życiowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie mógł porozmawiać z największymi gwiazdami polskiej lekkiej atletyki, a także nawiązać nowe znajomości i wymieniać doświadczenia.
Kaczmarek, Józwik, Lisowska, Kszczot, Szost, Kaczor, Plawgo, Giżyński – to tylko niektóre z nazwisk prelegentów
– Jestem dumny, że Zakopane po raz kolejny stanie się miejscem spotkania biegaczy z całej Polski i Europy podczas konferencji „Biegowe 360 stopni”. Nasze miasto od lat przyciąga miłośników sportu, a bieganie w otoczeniu tatrzańskich szczytów to wyjątkowe przeżycie. Konferencja nie tylko promuje bieganie, ale także edukuje i integruje biegaczy na każdym poziomie – od amatorów po profesjonalistów. Mam nadzieję, że zarówno uczestnicy, jak i goście poczują magię Zakopanego oraz skorzystają z bogatego programu wydarzenia, które łączy sport, wiedzę i pasję. Liczę również, że ta konferencja przyczyni się do popularyzacji biegania i wzmocnienia współpracy między samorządami na rzecz aktywności fizycznej w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału! – mówi Łukasz Filipowicz, burmistrz miasta Zakopane, które jest partnerem wydarzenia.
O tym, jak dużą skalę ma to wydarzenie świadczy fakt, że do projektu dołączyła globalna marka sportowa PUMA, która została partnerem technicznym Bieganie 360 stopni. – Dzięki temu partnerstwu każdy uczestnik konferencji otrzyma atrakcyjny pakiet powitalny, w którym znajdą się przydatne biegaczom gadżety. Co więcej, do Zakopanego przyjadą również specjaliści z marki PUMA, z którymi będzie można porozmawiać o sprzęcie biegowym i odpowiednim doborze butów do biegania. Zaprezentowane zostaną również najnowsze buty wyposażone w technologię PUMA NITRO, z których korzystają najlepsi biegacze na świecie – mówi Tomasz Koprowski z portalu Bieganie.pl
Po wszystkim przyjdzie czas na realne testy butów! PUMA zadba o to, aby uczestnicy konferencji mogli przetestować najnowsze modele wyposażone w technologię PUMA NITRO podczas porannych biegów śniadaniowych, a takie są zaplanowane w sobotę i w niedzielę. Będą też liczne konkursy, w których do wygrania będą ciekawe nagrody. Do dyspozycji uczestników będą również ambasadorzy marki, na czele z Piotrem Liskiem, srebrnym medalistą mistrzostw świata czy halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce oraz Aleksandrą Lisowską – rekordzistką Polski w maratonie.
– Bieganie 360 to wielkie święto biegowe, podczas którego nie mogło zabraknąć również marki PUMA. Dlatego bardzo cieszymy się, że jako partner techniczny dołączamy do tej imprezy. Nasza marka od dekad kojarzy się z bieganiem, chociażby dzięki naszej współpracy z Usainem Boltem, czyli najszybszym człowiekiem świata. Jesteśmy jednak otwarci na każdego, kto kocha bieganie, również amatorów. Nie mogę się już doczekać konferencji w Zakopanem, na której będziemy jeszcze bardziej mogli zgłębić tajniki naszego ukochanego sportu – mówi Katarzyna Węsławowicz, Director Marketing Eastern Europe z firmy PUMA.
Lisowska i Lisek nie będą jedynymi gwiazdami podczas wydarzenia. Biegacze będą mogli spotkać się i porozmawiać m.in. z Natalią Bukowiecką (dawniej Kaczmarek), która kilka miesięcy wcześniej w Paryżu w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal olimpijski w biegu na 400 m. Z kolei Joanna Jóźwik opowie o swojej bogatej karierze, gdy ścigała się na 800 m oraz o tym, jak zmieniła trening po jej zakończeniu. – Program jest stworzony głównie dla początkujących biegaczy-amatorów, którzy startują w zawodach na pięć czy dziesięć kilometrów. Oczywiście oprócz teorii nie zabraknie również fajnych zadań praktycznych. Podczas takich spotkań można wyjść o wiele mądrzejszym, jeśli chodzi o bieganie – zaznacza Jóźwik, z którą uczestnicy będą mieli też okazję potrenować!
Swój strój biegowy w Zakopanem ubierze też Adam Kszczot, czyli kolejny gość konferencji. Kibicom przedstawiać go nie trzeba. W końcu m.in. dwukrotny wicemistrz świata oraz mistrz Europy na 800 metrów, a po zakończeniu kariery został ekspertem telewizyjnym, a dystans zamienił m.in. na… maraton! – Co czeka uczestników? Na pewno wiele zajęć praktycznych, poświęconych m.in. technice biegu, ćwiczeniom relaksującym po biegu czy sile biegowej. Wspólnie z Asią Jóźwik, a także Markiem Plawgo, czyli kolejnym olimpijczykiem postaramy się przekazać jak najwięcej biegowej wiedzy, także tej praktycznej – zapowiada Kszczot.
Dużym wydarzeniem będzie również podstawowy trening na płotkach z Aleksandrem Matusińskim, czyli trenerem legendarnych już “Aniołków Matusińskiego”. To właśnie pod wodzą tego trenera nasze zawodniczki na dystansie 400 metrów zdobywały medale na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata czy Europy.
Jeśli chodzi o teorię, to będzie równie atrakcyjnie. Każdy, kto zapisze się na konferencję, będzie miał okazję wysłuchać wykładów o przygotowaniu do pierwszych w życiu biegów górskich lub jak poprawiać swoje rekordy życiowe po czterdziestce, który poprowadzi Mariusz Giżyński.
Organizatorzy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej opowiedzą o tym, jak tworzy się tak wielką imprezę, a fizjoterapeutka dr Urszula Biernat wspólnie z ortopedą Mateuszem Janikiem ze Szpitala Carolina uświadomią, jak biegać zdrowo oraz o metodach regeneracji i profilaktyki zdrowotnej. Skuteczne pozyskiwanie dotacji na organizację imprez biegowych oraz alternatywne sposoby ich finansowania to kolejny temat wykładów, podobnie jak nowoczesne koncepcje terapii urazów sportowych.
Zaplanowano również dyskusje poświęcone metodom treningowym, różnicom w treningach amatorów i profesjonalistów czy diecie w życiu biegacza. Miłośnicy biegowych gadżetów też będą zadowoleni, bo nie zabraknie nowinek, jeśli chodzi o sprzęt i nie tylko.
W sobotni wieczór biegacze będą mieli też okazję sprawdzić się na trasie, a to wszystko dzięki biegowi „BiegamBoLubię– Dycha pod Krokwią”, który odbędzie się w niesamowitej scenerii legendarnych już skoczni narciarskich. Do pokonania będą pętle wiodące głównie odcinkami asfaltowymi, a w części także szutrowo-kamienistymi. Dystans biegu to dziesięć kilometrów, na wszystkich uczestników czekają okolicznościowe medale, a na najlepszych nagrody rzeczowe o wartości ponad 15 tysięcy złotych. Sponsorami nagród są między innymi InPost, Superbet, Silesia Maraton, Dziki Wschód Zero, Technomex, Nikalab, O-Shop.com czy księgarnia internetowa Labotiga, a partnerem medialnym Wirtualna Polska. W biegu wezmą udział między innymi: Joanna Jóźwik, Andrzej Bargiel, Piotr Lisek czy Henryk Szost.
Zapisy do konferencji, która odbędzie się w dniach 25-27 października, wciąż są otwarte i można ich dokonać na stronie internetowej http://biegowe360.pl/, gdzie można znaleźć także szczegółowy program i więcej informacji. Nie brakuje również pakietów z zakwaterowaniem w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dodatkową atrakcją może być pobyt w pokojach hipoksyjnych, które jako innowacyjne rozwiązanie w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Partnerem konferencji jest Akademicki Związek Sportowy.
Manager sportowy z kilkunastoletnim doświadczeniem. Współpracował z klubami sportowymi, topowymi sportowcami, artystami i influencerami z różnych branż. Od 3 lat jest częścią redakcji Bieganie.pl, gdzie każdego dnia wdraża strategie marketingowe i odpowiada za całościowy rozwoju portalu. Biega od 2022 roku.