ls 202408071024057300 e1723199783616
9 sierpnia 2024 Jakub Jelonek Newsy

Pia Skrzyszowska o 3 setne sekundy od finału na 100 m ppł.

Pia Skrzyszowska otarła się „o włos” o kwalifikację do finału biegu na 100 m ppł. i zostanie sklasyfikowana na dziewiątym miejscu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Do awansu do czołowej ósemki zabrakło jej zaledwie 3 setnych sekundy! Polka była trzecia eq-aequo z rekordzistką świata w pierwszym z półfinałów i nie awansowała do dalszej rywalizacji.

Nasza reprezentantka pobiegła w pierwszym z trzech biegów półfinałowych i uzyskała trzecie miejsce ex-aequo z rekordzistką świata na tym dystansie – Tobi Amusan z Nigerii (obie miały taki sam czas co do tysięcznej części sekundy – 12,548). W półfinale tym wygrała Grace Stark z USA (12,39), druga była Devynne Charlton (12,50). Nasza płotkarka czekała na tzw. „gorących krzesłach” na wyniki dwóch pozostałych półfinałów, wciąż mając szasnę na awans z czasem.

ATHW100MHURD SFNL000100 1 1

W drugim z półfinałów wygrała Alaysha Johnson (12,34), a druga z miejscem premiowanym awansem była Holenderka Nadine Visser (12,43).

W trzecim biegu wygrała obrończyni tytułu mistrzyni olimpijskiej Jasmine Camacho-Quinn (12,35), druga była Amerykanka Masai Russel (12,42). Trzecia zawodniczka tego biegu – Jamajka Ackera Nugent uzyskała 12,44,, natomiast czwarta Francuzka Cyrena Samba-Mayela – 12,52. Obie awansowały do jutrzejszego finału z czasami, eliminując Polkę i Tobi Amusan.

Ostatni raz Polka w finale biegu na 100 m przez płotki wystapiła w 1980 r. w Moskwie (Lucyna Langer-Kałek zdobyła tam brąz).