Air Zone Hipoksja
31 sierpnia 2021 Redakcja Bieganie.pl Trening

Podbij formę przed jesiennymi startami! – hipoksja w Warszawie


W warszawskim centrum hipoksji AirZone ruszyły zapisy na noclegi dla biegaczy. To rozwiązanie wykorzystywane przez wyczynowych sportowców może przynieść proporcjonalnie więcej korzyści ambitnym amatorom biegania. Trenerzy rekomendują 2-3 tygodnie noclegu w warunkach wysokościowych jako świetny boost dla formy przed jesiennymi startami.

Życiówka w zasięgu ręki

Na horyzoncie już pojawiają się jesienne zawody biegowe. Co zrobić, aby na koniec przygotowań dostarczyć swojemu organizmowi bodziec, który wyraźnie podbije formę i pozwoli zrealizować ambitne cele? Rozwiązaniem stosowanym przez wyczynowych biegaczy, które teraz dostępne jest dla każdego, jest hipoksja – czyli trening lub ekspozycja na warunki o obniżonej zawartości tlenu.

Protokół polegający na wykorzystaniu warunków wysokogórskich w AirZone zastosowali między innymi nasz olimpijczyk, maratończyk Arkadiusz Gardzielewski oraz vice-mistrz Polski w maratonie Kamil Karbowiak uzyskując tej wiosny swoje najlepsze wyniki w karierach. Pod okiem trenera Henryka Szosta odbyli oni 3-tygodniowe zgrupowanie, które podbiło ich formę przed najważniejszym startem sezonu.

debnomarat
Fot. Marta Gorczyńska

Ty również możesz zastosować taki model przygotowań, który w przypadku amatorskiego sportu proporcjonalnie jeszcze bardziej zwiększy możliwości wysiłkowe Twojego organizmu. Adaptacja na ostatnie 3 tygodnie przygotowań do zawodów może zostać zrealizowana zgodnie z dwoma protokołami treningowymi:

  • IHT: Karnet No Limit (4 tygodniowy pakiet treningowy) – cennik 500 zł
  • LHTL: pakiet 14 noclegów w centrum wysokościowym – cennik 1999 zł / osobę

Do dyspozycji są pokoje 1 lub 2 osobowe, a sztab trenerski: Artur Kozłowski i Henryk Szost – podczas indywidualnej konsultacji pomogą uczestnikom zaplanować bodźce treningowe, które wesprą działanie hipoksji i optymalnie podbiją formę na dzień startu.

airzone2

Zalety spania w hipoksji

Długotrwała, bierna ekspozycja, taka jak spanie na wysokości, może stymulować erytropoezę (proces, w którym powstają czerwone krwinki). Prawie każdy sportowiec, który używa protokołu LHTL, może czerpać korzyści wynikające ze zwiększonej zdolności przenoszenia tlenu.

Zalety:

• poprawia wytrzymałości i wydolność aerobowej,
• zwiększenie objętość czerwonych krwinek/hemoglobiny,
• zwiększenie transportu tlenu w organizmie

Noclegi w AirZone realizowane są w indywidualnych pokojach z dostępem do telewizji i internetu.

Symulacja wysokogórska rozpoczyna się o godzinie 20:00 i trwa do godziny 08:00.

Karnety można kupić tu, poprzez aplikacje Gymsteer

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: Katarzyna Kornio – manager AirZone +48 793 454 924

Możliwość komentowania została wyłączona.