Redakcja Bieganie.pl
Większy teren „miasteczka biegacza” pozwolił zwiększyć limit uczestników do rekordowej liczby ośmiu tysięcy! Nad imprezą będzie czuwał nowy dyrektor sportowy, którego funkcję objął Paweł Januszewski. Zapisy na: www.wingsforlifeworldrun.com
Dokładnie 6 maja 2018 roku, o godzinie 13:00 czasu polskiego, ludzie na całym świecie wyruszą na trasy w wyznaczonych lokalizacjach i zaczną bieg „dla tych, którzy nie mogą”. Po 30 minutach w pogoń za nimi wyruszą Samochody Pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejnych uczestników. Fakt, że nie ma tutaj z góry założonego dystansu pozwala na podjęcie decyzji o wzięciu udziału szerokiemu gronu osób. Na trasie dobrze będą się czuli zarówno amatorzy chcący pokonać symboliczne 5 kilometrów, maratończycy, jak i ultramaratończycy liczący na pobicie życiowych rekordów. To jeden z powodów, dla których Paweł Januszewski, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów biegowego stylu życia w Polsce, zgodził się przejąć pałeczkę po Adamie Kleinie i kontynuować jego dyrektorską misję.
„Jestem na imprezie od zawsze, znam ją od podszewki. Wings for Life World Run to impreza wyjątkowa i to nie jest banał, bo drugiej takiej po prostu nie ma. Dodatkowo dochodzi element międzynarodowej rywalizacji i to są powody, dla których, choć byłem zaskoczony, przyjąłem tę niezwykle przyjemną propozycję i się nie wahałem.” – tak komentuje objęcie funkcji dyrektora sportowego Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku w biegu na 400 m przez płotki, pomysłodawca inicjatywy BiegamBoLubię i komentator minionych edycji Światowego Biegu.
Polacy pokochali ten bieg, a nasza edycja Wings for Life World Run jest jedną z najradośniejszych na świecie. Z roku na rok jest coraz większa i gromadzi liczniejsze rzesze miłośników biegania. W 2017 lista startowa licząca 6 tysięcy nazwisk została zapełniona na 2 tygodnie przed majowym biegiem. W związku z tak dużym zainteresowaniem organizatorzy podjęli decyzję o zmianie lokalizacji startu i zwiększeniu puli pakietów startowych o dwa tysiące. W 2018 miasteczko zawodów powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które goszczą największe poznańskie imprezy biegowe. Nowa trasa zawodów zostanie upubliczniona w najbliższych tygodniach.
Nieco ponad 3 miesiące to dobry czas na podjęcie decyzji o wzięciu udziału, rejestracji i rozpoczęciu przygotowań. Na oficjalnej stronie biegu od przyszłego tygodnia pojawią się treningi skierowane do osób na różnych stopniach zaawansowania. „W Światowym Biegu każdy sam ustala dystans, jaki ma do przebiegnięcia i każdy może wziąć udział. Te 100 dni to odpowiedni czas, ale mam nadzieję, że ci, którzy się szykują do poprawienia wyników naszych rekordzistów, zaczęli przygotowania odpowiednio wcześniej” – zachęca do treningu Januszewski.
Od lewej: Krzysztof Łoniewski (PRIII), Adam Klein (dyr, sportowy w latach 2015-2017, red.nacz.Bieganie.pl), Jerzy Skarżyński (trener, autor książek, ambasador biegu), Paweł Januszewski (nowy dyrektor sportowy, BiegamBoLubię).
A rekordziści z Polski nie próżnują i zdradzają, gdzie wystartują tym razem. Dominika Stelmach, która wygrała kolejno 3 odsłony na 3 kontynentach; po Europie, Australii i Ameryce Południowej zdecydowała się na biegowe podbicie Afryki i wystartuje w RPA. Z kolei Bartek Olszewski, znany jako WarszawskiBiegacz, postawił na Rio de Janeiro i właśnie w Brazylii będzie bronił tytułu najlepszego biegacza na świecie.
Na poznański przystanek Wings for Life World Run zarejestrowało się już prawie 3 tysiące biegaczy, a nazwisk na liście startowej przybywa z dnia na dzień. Z zapisami nie warto zwlekać, wszyscy którzy zapewnią sobie miejsce przed 11-stym marca otrzymają wyjątkowy numer startowy ze swoim imieniem.
Napisz historię jubileuszowej 5. edycji Wings for Life World Run razem z nami.
Zapisz się już dziś na: www.wingsforlifeworldrun.com
Pamiętaj: 100% wpisowego i datków trafia bezpośrednio na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach. Wspólnymi siłami, na rzecz fundacji zebrano 20,6 miliona euro, jednocześnie pokonując przy tym łączny dystans 4,2 miliona kilometrów.