Redakcja Bieganie.pl
Poza wymienioną dwójką o podium walczyć na pewno będą: Piotr Biernawski, Robert Faron, Marcin Rzeszótko, Miłosz Szcześniewski, Paweł Dybek czy Krzysiek Dołęgowski.
Wśród Pań główne konkurentki do medali to wracająca do biegania po kontuzji Magda Łączak, wielce utytułowana i doświadczona zwyciężczyni pierwszej edycji biegu, Magda Kozielska, biegaczka narciarska, kadrowiczka, vice Mistrzyni Polski w Skyrunning Classic, Anna Arseniuk, zwyciężczyni Biegu Rzeźnika Ultra czy Justyna Frączek, wieloletnia zawodniczka rajdów przygodowych.
Przy okazji kilka słów od Magdy Łączak, w przypadku której wydawało się, że kontuzja i związane z tym miesiące bez treningu mocno pokrzyżują plany startowe, tymczasem w sobotę rano zameldujesz się na starcie jednego z bardziej prestiżowych biegów w Polsce i nie zamierzasz zamykać stawki?
Magda – Rzeczywiście w lutym traciłam wiarę, że jeszcze w tym roku będę w stanie biegać. W kwietniu pojawiła się nadzieja, że może będę w stanie wystartować w zawodach na koniec roku, tymczasem wygląda na to że najgorsze za mną, choć nie przesadzałabym ze stwierdzeniem, że wróciłam do formy. Temat kontuzji faktycznie jest już za mną, ale miesiące bez treningu zostawiły trwałe ślady w mojej formie. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że znów mogę biegać i to ultra dystanse. Prędkość wróci z czasem. Za mną już dwa starty ultra w tym roku (II miejsce w Bettelmat Ultra Trail na dystansie 50 km oraz I miejsce w Złoty Maraton na DFBG), czuję się nie najgorzej, więc postanowiłam zaryzykować i wystartować w Tatrach.
W 2013 roku udało się pobiec bardzo mądrze i wygrać. Oczywiście chciałabym powtórzyć wynik, ale też wiem, że konkurencja jest większa niż 4 lata temu a ja nie jestem tak dobrze przygotowana. Tatry to trochę inne bieganie, te góry są twarde, dużo będzie zależało od zbiegów, a tu jeszcze nie czuję odpowiedniej prędkości.
Flexistav Bieg Granią Tatr wystartuje w najbliższą sobotę w Zakopanem. O godzinie 4 rano 350 zawodników pobiegnie na dystansie 71km z 5000 metrów przewyższeń walcząc po raz pierwszy także o tytuł Mistrza Polski Skyrunning Ultra.
Trasa od trzech edycji jest niezmienna (poza usytuowaniem mety, która podczas pierwszej edycji była w Kuźnicach) i prowadzić będzie z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Wołowiec, Jarząbczy i Starorobociański Wierch do punktu odżywczego przy Schronisku na Hali Ornak, skąd przez Czerwone Wierchy i Kasprowy zawodnicy pobiegną do Schroniska Murowaniec. Dalej przez Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów i Roztoki, przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Rówień Waksmundzką, Nosalową Przełęcz i Kuźnice aż do mety, która czekać będzie na Stadionie COS Zakopane nieopodal Wielkiej Krokwi. Na pokonanie tego dystansu zawodnicy będą mieli 17h30 minut.
Organizatorzy zapowiadają, że wybranych zawodników będzie można śledzić na mapie on-line dzięki nadajnikom GPS od TrackCourse.
Więcej na: Graniatatr.pl