28 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Drugi dzień MMP w Krakowie

Podobnie jak z mistrzostw Polski z Bielska-Białej z trzema złotymi medalami z Krakowa wyjechała Weronika Wedler. Zawodniczka, trenująca pod okiem Wiliama Rostka do złota na 100 m dołożyła dziś trofea na 200 m i w sztafecie 4×100 m.

Urocza zawodniczka AZS-AWF Wrocław pewnie pokonała Annę Kiełbasińską i swą przyjaciółkę Milenę Pędziwiatr.

CIMG8271.JPG
Wronika znów zwycięża

1. WEDLER Weronika    AZS-AWF Wrocław    23.36
2. KIEŁBASIŃSKA Anna AZS-AWF Warszawan 23.81
3. PĘDZIWIATR Milena AZS-AWF Wrocław    24.20

Powody do zadowolenia ma też Olaf Paruzel. który dzięki świetnemu występowi n a 200 m z MMP wyjedzie z dwoma złotymi medalami wywalczonymi indywidualnie oraz srebrnym w rywalizacji sztafet 4×100 m.

1. PARUZEL Olaf    AZS-AWF Katowice 21.44
2. ROSZKOWSKI Grzegorz AZS-AWF Biała Podlaska    21.48
3. KĘDZIERSKI Łukasz SSA Legia Warszawa 21.53

Podwójną mistrzynią Polski tej imprezy została także dysponująca świetną formą Marzena Kościelniak, która na 400 m ppł pokonała Tinę Polak i Joannę Linkiewicz. Wcześniej zawodniczka Olimpii Poznań triumfowała w biegu na 100 m ppł.

1. KOŚCIELNIAK Marzena    TS Olimpia Poznań   57.23
2. POLAK Tina    AZS-AWF Katowice            57.98
3. LINKIEWICZ Joanna AZS-AWF Wrocław        59.86    PB

Humor zwycięstwem na swym koronnym dystansie poprawiła sobie Angelika Cichocka, która w wolnym biegu na 800 m zaprezentowała świetny finisz i pokonała rywalki. Danuta Urbanik musiała zadowolić się srebrnym krążkiem, ale te mistrzostwa zaliczy na pewno do bardzo udanych. W końcu szczęście dopisało Monice Harasim, która od lat zmagała się z pechowymi, czwartymi miejscami na najważniejszych imprezach. Zawodniczka z Olsztyna finiszowała na trzeciej pozycji..

1.CICHOCKA Angelika    ULKS Talex Borzytuchom    2:08.26
2.URBANIK Danuta    KKS Victoria Stalowa Wola 2:08.64
3.HARASIM Monika    AZS UWM Olsztyn    2:08.88

Swą dominację na 800 m wśród panów potwierdził Adam Kzczot, który po piorunującym finiszu z 200 m, pozbawił rywali szans na marzenia o złocie. Bardzo dzielnie o drugie miejsce zawalczył Szymon Krawczyk, zmazując niedosyt po 4. miejscu na 1500 m. Ponownie świetnie spisał się Krzysztof Żebrowski. Podopieczny trenera Wardaszki wywalczył drugi na tych mistrzostwach brąz.

1. KSZCZOT Adam            RKS Łódź         1:49.06
2. KRAWCZYK Szymon    PLKS Gwda Piła     1:50.62
3. ŻEBROWSKI Krzysztof  ULKS Macovia Maków Mazowiecki 1:50.87 PB

Swoje siły na dystansie dłuższym, czyli 5000 m, postanowiła wypróbować wicemistrzyni na 1500 m Kasia Broniatowska. Zawodniczka Zbigniewa Króla przez prawie cały bieg czaiła się za plecami doświadczonej na tym dystansie Karoliny Waszak. Podopieczna Jacka Kostrzeby musiała uznać wyższość rywalki, gdy "Bronka" zaczęła świetny finisz z 400 m. Do złota z biegu przeszkodowego, brąz dołoży Matylda Szlęzak, która na 5000 m ustanowiła rekord życiowy.

1. BRONIATOWSKA Katarzyna    AZS-AWF Kraków              16:43.25
2. WASZAK Karolina    UKS Barnim Goleniów                           16:47.11 SB
3. SZLĘZAK Matylda    AZS-AWF Kraków                                16:59.83 PB

W bardzo wolnym biegu na 5000 m panów najszybszy na finiszu okazał się Artur Olejarz, który za plecami zostawił Damiana Kabata. Drugą serię wygrał Przemysław Baran i to on został sensacyjnym wicemistrzem Polki. Trener Artura – Sławomir Landyszkowski ma powody do zadowolenia – jego zawodnik z Krakowa wyjechał z dwoma medalami.

1. OLEJARZ Artur    ZLKL Zielona Góra              14:49.15 PB
2. BARAN Przemysław    WKS Śląsk Wrocław    14:49.20
3. KABAT Damian    SL WKS Zawisza Bydgoszcz    14:49.90

PEŁNE WYNIKI – DOMTEL-SPORT

Największą sensacją podczas bardzo deszczowego, pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski było zdobycie złotego medalu w biegu pań przez dwie zawodniczki, brązowe medalistki ME – Marikę Popowicz i Weronikę Wedler.

Bohaterki brązowej sztafety 4×100 m z Barcelony osiągnęły identyczny czas – 11.59 i obie mogły cieszyć się ze zdobycia medalu z najcenniejszego kruszcu. Brąz przypadł urodziwej Annie Kiełbasińskiej.

1.WEDLER Weronika  AZS-AWF Wrocław                11.59
1. POPOWICZ Marika SL WKS Zawisza Bydgoszcz   11.59
3. KIEŁBASIŃSKA Anna AZS-AWF Warszawa         11.75

W tej samej konkurencji panów swą dominację potwierdził Olaf Paruzel, który pewnie pokonał rywali.

1. PARUZEL Olaf    AZS-AWF Katowice               10.37 SB
2. ZACZEK Artur        AZS Poznań           10.57SB
3.KĘDZIERSKI Łukasz    SSA Legia Warszawa     10.58 PB

Wiele emocji dostarczyły biegi na 1500 m. Wśród mężczyzn startował brązowy medalista ME – Adam Kszczot. Podopieczny Stanisława Jaszczaka od początku kontrolował bieg, nawet  specjalnie spóźnił swój start i biegł na końcu stawki. Na 400 m zaczął finisz i na 100 m do mety musiał odpierać bardzo mocny atak ze strony rywali. Kolory krążków zostały więc rozdane na ostatnich metrach biegu. Mistrz Polski na 800 m zwycięstwo okrasił rekordem życiowym – 3:46.53.

Adam Kszczot

1. KSZCZOT Adam            RKS Łódź                                  3:46.53    PB
2. CZERWIŃSKI Adam    WKS Wawel Kraków                 3:46.71
3. ŻEBROWSKI Krzysztof    ULKS Macovia Maków Maz.  3:46.79
4. KRAWCZYK Szymon    PLKS Gwda Piła                        3:47.05 PB
5. MOSTRĄG Arkadiusz    SKB Kraśnik                              3:49.94 SB
6. SZNURA Szymon    AZS Poznań                                      3:51.51

Podium pań  na dystansie 3/4 okrążenia także wypełniło się "na kratach".  Cztery zawodniczki uzyskały czas 4.22. Faworytka biegu, Angelika Cichocka, od początku narzuciła tempo biegu rywalkom. Niestety na końcowych metrach musiała uznać wyższość młodszych rywalek i nie udało jej się obronić trzeciego złota na 1500 m. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Młodzieżową Mistrzynią Polski została Danuta Urbanik. Zawodniczka Mirosława Barszcza we wspaniałym stylu powróciła na bieżnię po ciężkiej kontuzji kolana. Po biegu nie ukrywała zadowolenia i radości, jaką sprawiło jej zdobycie złota w tak świetnej stawce biegaczek. Srebro przypadło pięknej gospodyni mistrzostw – Katarzynie Broniatowskiej.

1. URBANIK Danuta  KKS Victoria Stalowa Wola          4:22.08
2. BRONIATOWSKA Katarzyna AZS-AWF Kraków    4:22.48
3. CICHOCKA Angelika    ULKS Talex Borzytuchom     4:22.89
4. HARASIM Monika    AZS UWM Olsztyn                    4:22.91
5. KOZŁOWSKA Karolina MLKS Ostróda                    4:29.23 PB
6. JAKIMOWSKA Paulina AZS UWM Olsztyn               4:30.62

W wolno rozgrywanym biegu przeszkodowym panów zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Krystian Zalewski. Podopieczny Jacka Kostrzeby od początku wyglądał bardzo pewnie na bieżni. Srebro przypadło Arturowi Olejarzowi, który, mimo że w sezonie zmagał się z problemami zdrowotnymi, na najważniejszej dla niego imprezie zdołał zdobyć wymarzony krążek. Brązem musiał pocieszyć się 4. zawodnik MP Łukasz Oślizło.

1. ZALEWSKI Krystian    UKS Barnim Goleniów 8:53.32
2. OLEJARZ Artur    ZLKL Zielona Góra   8:55.58
3. OŚLIZŁO Łukasz    AZS-AWF Katowice    8:56.83
4. ANKIEL Arkadiusz    WLKS Wrocław        9:03.45
5. ZUBRZYCKI Mateusz    LLKS Osowa Sień        9:05.79
6. STEC Jarosław    LKS Znicz Biłgoraj  9:08.89

Pewne zwycięstwo wśród pan na tym samym dystansie odniosła Matylda Szlęzak.

1. SZLĘZAK Matylda      AZS-AWF Kraków     10:21.56
2. ŚLUSARCZYK Mariola    UKS WiR Łopuszno 10:29.36
3. KRAWCZYŃSKA Marta    AZS-AWFiS Gdańsk 10:37.92 PB

Pod nieobecność kontuzjowanego faworyta na dystansie 110 m ppł, Artura Nogi, zwycięstwo odniósł Michał Szade. Legitymujący się najlepszym rekordem życiowym ze stawki finalistów – Maciej Wojtkowski niestety zrobił falstart.

1. SZADE Michał         TS Olimpia Poznań       14.41
2. TARNOWSKI Piotr    WKS Wawel Kraków    14.68 PB
3. CZYŻ Radosław    WKS Wawel Kraków    14.83 SB

Wśród pań zwyciężyła z rekordem życiowym Marzena Kościelniak.

1. KOŚCIELNIAK Marzena    TS Olimpia Poznań  13.72 PB
2. JAROSZEK Karolina    RLTL ZTE Radom          14.38
3. GRZEGORZEWSKA Daria    AZS-AWFiS Gdańsk   14.43

Na 400 m pań doszło do niemałej sensacji. Mistrzyni Polski na tym dystansie – Agata Bedanrek nie ukończyła rywalizacji. Zwyciężyła, specjalistka biegu 400 m ppł – Tina Polak.

1. POLAK Tina    AZS-AWF Katowice                 54.74
2.BAUMGART Iga    BKS Bydgoszcz                     55.10 SB
3.BURMISTRZAK Magdalena    LKS VECTRA-DGS Włocławek 55.92

U panów po złoto sięgnął Andrzej Jaros, srebrny medalista ME juniorów, którego wynik na dystansie jednego okrążenia 46.75 jest jednym z najbardziej wartościowych rezultatów 1. dnia MMP.