IMG 6457
19 lipca 2024 Bartłomiej Falkowski Newsy

Wicemistrzostwo Europy Zofii Rojek na 100 metrów przez płotki

Zofia Rojek zdobyła drugie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki podczas rozgrywanych w Bańskiej Bystrzycy Mistrzostw Europy U18. Wygrała Laura Frlickova, która w eliminacjach ustanowiła rekord Europy U18. Polka zdobyła medal kilka minut po tym, gdy złoto w rzucie dyskiem wywalczył Jakub Rodziak.

Zofia Rojek, zawodniczka AZS AWF Gorzów wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy czasem 13,33. Szybciej pobiegał jedynie świeża rekordzistka Europy U18, Słowaczka Laura Frlickova, która uzyskała 12,97. We wczorajszych eliminacjach pobiegła 12,86. Dla Rojek to największy sukces w karierze, wywalczony niedługo po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski U18.

Chwilę przed płotkarką, worek z medalami dla Polaków otworzył dyskobol Jakub Rodziak zdobywając złoty medal. Jego wynik 64,21 to najlepszy w tym roku rezultat w tej kategorii wiekowej.