Aleksandra Lisowska – Wreszcie jestem pewna siebie | podcast Bieganie.pl

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Aleksandra Lisowska to Mistrzyni Europy w maratonie. Tytuł ten zdobyła w zeszłym roku, po niesamowicie widowiskowym biegu podczas mistrzostw w Monachium. Na swoim koncie ma też wiele medali na krajowym podwórku. Jako jedyna z polskiej kadry maratońskiej wypełniła minimum na najbliższe Mistrzostwa Świata w Budapeszcie i przyszłoroczne paryskie Igrzyska Olimpijskie. Ola jest również ambasadorką marki PUMA.

Zawodniczka w naszej rozmowie pokazała się jako pewna siebie, spokojna i bardzo inspirująca osoba. Nie zabrakło pytań o trening w Kenii, Portugalii i Polsce. Dowiecie się też, w jaki sposób przygotowuje się specjalnie do imprez mistrzowskich rozgrywanych w lecie. Wróciliśmy też do trudnych chwil i sytuacji z maratonu w Dębnie, gdzie zostały złamane przepisy, a Lisowskiej nie uznano wyrównania rekordu Polski. Z podcastu dowiesz się m.in.:
- Jak zawodniczka trenera Jacka Wośka ocenia pierwszą część sezonu
- W jaki sposób przygotowywała się do maratonu w Rotterdamie i dlaczego nie pobiegła w Sewilli
- Czy warto ufać zegarkom na maratonie
- Czego nauczyła się w ostatnich latach
- Z kim biegaczka zamierza rozpocząć współpracę
- Dlaczego warto być spokojnym i pewnym sukcesu
- W jaki sposób zamierza przygotować się do MŚ w Budapeszcie
- Dlaczego latem biega w dwóch koszulkach
- Jak z perspektywy czasu ocenia sytuację w Dębnie
- Czy ze swojej perspektywy powinna wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
- Jak ocenia współpracę z nowym sponsorem technicznym PUMA

https://bieganie.pl/audio/aleksandra-li ... eganie-pl/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3896
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Dowiedziałem się, że Pani Ola wybacza wszystkim którzy twierdzili, że wynik z Dębna nie powinien być uznany. To wielce wspaniałomyślne, jestem wzruszony. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A dlaczego nie powinien być uznany? Bo jakoś już nie pamietam.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pejs wszedł na trasę z pominięciem jednego koła.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze: 12 cze 2023, 11:58 Pejs wszedł na trasę z pominięciem jednego koła.
Burza była ogromna...
Ale ciekawe czy ktoś zająca zapytał dlaczego wszedł ponownie na trasę skracając dystans?
Stawiam hipotezę, że po prostu nie wytrzymał założeń zadania, odpoczął poczuł się lepiej i chciał się zrehabilitować i jeszcez pomóc... swoją drogą ile miała pętla? Gdyby odpuścił jedną, a nie skracał dystansu, to może nie byłoby tematu ;-)?
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To się jej nie dziwie, że mogła być wkurwiona, że do niej są o to pretensje.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3896
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ale ja to ironicznie napisałem.
Ten wynik nie mógł być uznany i już. Czy to wina Lisowskie, no nie jej, ale na pewno nie wina rywalek które przegrały wtedy bądź co bądź w nieuczciwej rywalizacji, a o których wspominała Lisowska, to im wybacza. Niezła mentalność. :ojnie: Powinna wybaczyć tym co to zamieszanie zorganizowali, bo to oni zrobili jej krzywdę i nie tylko jej. Jedyna dobra rzecz z tego, to że Nadolska pojechała do Tokio i bardzo dobrze pobiegła, bo jakby nie ta sprawa to by jaj tam nie było.
PiotrSn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 151
Rejestracja: 15 sie 2022, 08:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 12 cze 2023, 18:48 ... które przegrały wtedy bądź co bądź w nieuczciwej rywalizacji.
(a) Tak bym tego nie ujął...przegrały, bo tego dnia były słabsze.
(b) Jeśli dobrze zrozumiałem, to AL wybacza tym, którzy chcieli ją wyrzucić z Tokio, choć w Dębnie była najlepsza.
(c) A skoro wybacza i chce zamknąć temat, to myślę, że warto to docenić i dać zainteresowanym spokój...

(d) Dla mnie w tej rozmowie dużo ciekawsza była informacja, że dobre końcówki AL (w Monachium i Rotterdamie) wynikały z nadmiernego zaufania wskazaniom GPS.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1588
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

A ja życzę Oli, żeby jakoś potężnie poprawiła życiówkę i zakończyła to ciągłe wracanie do Dębna ;)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3896
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 14 cze 2023, 19:45 A ja życzę Oli, żeby jakoś potężnie poprawiła życiówkę
A kto nie życzy.
ODPOWIEDZ