Zdrowe podejście do biegania – Artur Kozłowski – W Rytmie Biegania

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Naszym kolejnym gościem podcastu „W Rytmie Biegania” napędzanego przez markę eobuwie.pl jest redaktor naczelny portalu bieganie.pl – Artur Kozłowski. Artur oprócz bycia „szefem” naszej rozbieganej redakcji jest również trenerem oraz organizatorem obozów sportowych. Sport jest w jego życiu od ponad 20 lat. Jest utytułowanym maratończykiem, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon w 2016 roku. Jest posiadaczem fantastycznych życiówek: 2:10.58 w maratonie, 1:03.36 w półmaratonie, 28:48 na 10.000m oraz 13.46 na 5.000m. Trenując i osiągając powyższe wyniki przyznaje, że musiał równolegle pracować. Jak sam twierdzi: „Jest bardzo trudno być wyczynowym biegaczem w Polsce”. Dlaczego? Oprócz odpowiedzi na powyższe pytanie, z rozmowy Artura z Adamem Kszczotem oraz Bartkiem Falkowskim dowiecie się również:
- Kim jest przeciętny, polski biegacz?
- Jak łączył pracę z wyczynowym trenowaniem?
- Jak jego organizm zareagował na zakończenie wyczynowego biegania?
- Jak zmieniły się buty startowe na przestrzeni ostatnich lat?
- Jakie partie mięśni biegacz powinien wzmacniać na siłowni?
- Dlaczego biegacz powinien badać krew, oraz które parametry są najważniejsze?
- Z jakimi problemami mierzą się biegacze amatorzy? Jak rozpoznać zmęczenie organizmu?
- Dlaczego warto biegać z paskiem do mierzenia tętna?
- Jakie błędy popełnił jako początkujący trener?
- Czy plan treningowy musi być bezwzględnie wykonany?
- Jaki informacje w internecie odnośnie biegania są najbardziej wiarygodne?
- Jak podejść do treningu wysokogórskiego?
- Jak wygląda praca redaktora naczelnego bieganie.pl
- Z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy! Znajdziecie ją na wszystkich platformach podcastowych oraz na Youtube w formie wideo. Materiał powstał we współpracy z marką eobuwie.pl.
https://bieganie.pl/audio/zdrowe-podejs ... -biegania/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajny ten podcast, przyjemnie się słuchało :-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie miałem narazie czasu przesłuchać, ale w opisie jest coś takiego:
Oprócz odpowiedzi na powyższe pytanie, z rozmowy Artura z Adamem Kszczotem oraz Bartkiem Falkowskim dowiecie się również:
- Kim jest przeciętny, polski biegacz?
- Jak łączył pracę z wyczynowym trenowaniem?
Zastanawiam się o kim w pierwszym punkcie jest mowa - o Arturze, na co wskazywałoby drogie zdanie, co raczej nie jest prawdą, bo Artur nie był/jest przeciętnym polskim biegaczem?
Czy może rzeczywiście chodzi o „przeciętnego polskiego biegacza”, ale jeśli o to właśnie chodzi, to audytorium do debatowania na ten temat zebrało się naprawdę …. hm … egzotyczne. :)
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 29 maja 2023, 11:05 Nie miałem narazie czasu przesłuchać, ale
... chętnie się wypowiem.

Redakor Naczelny bieganie.pl został poproszony o portret polskiego biegacza/ polskiej biegaczki, no i portret ten nakreślił.

Streściłbym go tutaj, ale nie mam czasu.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 384
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam, ale jak to egzotyczni? My normalne chłopaki, na klatce zawsze dzień dobry powiemy, etc.

A tak serio Jorge dobrze wytłumaczył. :?
5000 15:18,65 2020
10 30:22 2024
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No ale niczego Arturowi nie ujmując, skąd on wie, jaki jest portret przeciętnego, polskiego biegacza? Chyba, że chodzi o biegacza wyczynowego? Bo jeśli o amatora, to za długo w tym środowisku jeszcze nie jest, żeby móc coś o tym powiedzieć. Ty Bartek, ze swoimi wyczynowymi ciągotami też chyba nie, Adam tym bardziej. Ja wiem, że można gadać i gadać i nikt nie sprawdzi, czy to co mówicie ma sens, więc rozmówcy są dobrani do tematu dosyć egzotycznie.
Od razu powiem, że ja tylko zagajam - tzn nie twierdzę, że na pewno Artur nie wie jaki jest przeciętny polski biegacz - raczej się pytam tych, którzy mogli poświęcić tę godzinę i przesłuchać, czy sensowna odpowiedź padła.

Tak idąc trochę dalej - ja wiem, że inicjator tych wszystkich nagrań, podcastów ma wizję, że z biegania da się zrobić taki "fenomen" jakim jest piłka nożna - że po meczu wszyscy siadają i czy to piłkarz, czy dziennikarz, czy pisarz, czy poeta - wszyscy o niej dyskutują. Ale czy z bieganiem też tak jest, też tak się da i to jest ciekawe?

Rzeczywiście jak się pojedzie do Spały i pogada z trenerami, którzy sobie już trochę wypili, to gada się cały czas o bieganiu, ale to nie są rozmowy, które nadają się do puszczenia w "eter". Czy da się zrobić takie biegowe rozmowy jak o piłce nożnej?
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 384
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wiesz co, tu bardziej chodziło o to, żeby z perspektywy Artura jako trenera amatorów i naczelnego Bieganie.pl wyciągnąć te info.
5000 15:18,65 2020
10 30:22 2024
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

ok
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3890
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A ja sobie przesłuchałem prawie całość, tak z małymi przeskokami.
Artur mówi dużo, dużo lepiej niż pisze, ;tak że ten, spodobał mi się.
Wniosek taki się nasuwa, że dyskusje i sprzeczki dotyczące forum powinniśmy prowadzić paszczowo.
ODPOWIEDZ