Jak wybrać bieg górski pod własne możliwości? Jak przeliczyć górski dystans na płaski?

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Wiele historii biegowych, zaczynających się od klasycznego „pójdę potruchtać dla zdrowia”, z czasem ewoluuje do startów w biegach na dystansie 10 kilometrów, później w półmaratonie czy w osławionym maratonie. W końcu nadchodzi moment, kiedy możemy powiedzieć: „biegam już tyle lat, przebiegłem kilka, kilkanaście maratonów, może by tak spróbować biegów w górach?”.

Wraz z tą myślą pojawia się cała masa pytań i wątpliwości z „przecież nie mieszkam w górach” na czele. Potem zaczynamy się zastanawiać:
- który bieg będzie najlepszy dla mnie?
- jaki dystans wybrać?
- czy na pewno nie zje mnie niedźwiedź?
- czy w ogóle dobiegnę do mety?

Jeśli zadajesz sobie te lub podobne pytania, w tym artykule postaram się udzielić na nie odpowiedzi.
https://bieganie.pl/sport/jak-wybrac-bi ... na-plaski/
New Balance but biegowy
FanMoherka1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2023, 19:11
Życiówka na 10k: 52.34min
Życiówka w maratonie: 4.40.56godz

Nieprzeczytany post

Tożto wprawne oko dostrzeże, że zawodnik z praktyką a i teoretycznie dojrzały! Brawo! Właśnie przyswoiłem wartościową treść i czuję satysfakcję. Tekst rozpalił we mnie iskrę motywacji. Nóżki już same chodzą chociaż pupa jeszcze trzyma się na krześle.
Jeśli by kurczowo szukać braków to i może o nawadnianiu można by coś dodać :) (i przekąszaniu podczas biegów górskich.
800+ kilometrów w zdrowiu dla Pana autora biegacza! :)
ODPOWIEDZ