Przetarta siatka dużym palcem, czyli jak sobie poradzić z dziurami w butach

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Dziury wydzierane paluchem w cholewce to zmora naprawdę dużej grupy biegaczy. Mimo że często słyszą oni poradę „obetnij paznokcie” to problem może być zdecydowanie poważniejszy niż zbyt rzadkie zabiegi kosmetyczne. Jeśli obcinasz paznokcie regularnie, a dziury nadal pojawiają się w kolejnych parach butów to ten artykuł jest dla Ciebie.
https://bieganie.pl/zdrowie/przetarta-s ... -w-butach/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

A kto ma stopę pasującą kształtem do tych butów ze zdjęcia? Chyba tylko kobieta po całym życiu chodzenia w szpilkach. Pójdziesz do typowego sklepu z obuwiem sportowym (Nike, Adidas, Puma, Asics itp.), to tam ci dobiorą buty najmniej złe, bo całkiem dobrych (pasujących do stopy bez zniekształceń) zwyczajnie nie mają w ofercie.

Taka "denatura" dominuje:
Obrazek
Paluch wciskany do środka, a łuk na zewnątrz zbyt płaski. Fabryka halluksów i innych problemów ze stopą (i nie tylko, bo całe ciało nie rusza się prawidłowo z powodu takiego ograniczenia podparcia). To najpierw trzeba wyeliminować, a potem brać się za porady z tego tekstu.

Ten problem ma kilkaset lat, a realne postępy w tej materii to nisza...

Obrazek
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Bartek, wskaż mi proszę w którym miejscu twojego artykułu jest informacja jak sobie poradzić z dziurami w butach zgodnie z tytułem artykułu. Opisałeś potencjalne przyczyny ale nie znalazłem ani jednej wskazówki co robić żeby tych dziur nie było.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Wstawić nosek z blachy (jak w butach roboczych).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 18 sty 2023, 12:16 Wstawić nosek z blachy (jak w butach roboczych).
Nie ciebie pytałem
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

Liczyłem na to, że się dowiemy - jaki klej jest najlepszy do podklejania łatek od spodu :bum: przynajmniej ja tak sobie radzę z dziurami w butach.
ODPOWIEDZ