40km na treningu - czy warto?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Długie biegi są podstawą w przygotowaniach maratońskich i raczej ciężko go pominąć szykując się do królewskiego dystansu. Często przyjmuje się, że maratończyk w swoich przygotowaniach powinien przebiec 30 kilometrów na treningu. Jednak zdarza się, że część biegaczy realizuje nawet dłuższe jednostki. Czy jest sens biegać 40 kilometrowe treningi?
https://bieganie.pl/trening/czy-warto-b ... -maratonu/
New Balance but biegowy
Bartek_91
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:21
Życiówka na 10k: 35:59 U15
Życiówka w maratonie: 3:18:36

Nieprzeczytany post

Oczywiście że tak

W swoich przygotowaniach do mojego drugiego maratonu w Gdańsku uwzględniam bieg na dystansie 54 km. Jest to ostry bodziec dla organizmu nawet jeżeli przebiegnę ten dystans powoli a nawet końcówkę dojdę to uważam że pomoże mi to w pełni (bez ściany) pobiec maraton.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Bartek_91 pisze: 12 lis 2022, 11:56 Oczywiście że tak

W swoich przygotowaniach do mojego drugiego maratonu w Gdańsku uwzględniam bieg na dystansie 54 km.

:bum: :bum: :bum:

ile Ci to zajęło? 4-5h? :D
Bartek_91
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:21
Życiówka na 10k: 35:59 U15
Życiówka w maratonie: 3:18:36

Nieprzeczytany post

Najwięcej na treningu przebiegłem 46 km w jakieś 4:30h. Bieg na 54 km dopiero przede mną w Styczniu. Festiwal biegowy Ultraway w Wejherowie.

Jestem ciekaw na którym kilometrze pęknę no ale najważniejsze to dotrzeć do mety chodź miałbym i końcówkę maszerować.

3 Grudnia start na 27 km - Garmin Ultra Race. To też będzie wymagające bo powinno wyjść z 2.30h

a w przyszłym tygodniu półmaraton Długa Góra w Gdyni.

i to się nazywa baza tlenowa a nie jakieś tam 5-10 km, :hahaha:
ODPOWIEDZ