Zagraniczny start - radzimy jak się przygotować

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Startujesz za granicą? Radzimy na co zwrócić uwagę wyjeżdżając na maraton w nieznane.
https://bieganie.pl/lifestyle/jak-przyg ... go-startu/
New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

co do wyboru noclegu jeśli start i meta są oddalone to wolę nocleg blisko startu bo można dłużej pospać i nie ma nerwów z dojazdem :)
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 381
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jasna sprawa. W takim przypadku lepiej mieć łatwiej przed startem, a potem po biegu martwić się, że jest daleko. :)
5000 15:18,65 2020
10 30:49 2023
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Londyn oprócz kosmicznego zbiegu na poczatku, gdzie trzeba uwazać żeby się nie podpalić i mostu na połówce to jest ekstra trasą. I jest setki gorszych maratonów do wyboru żeby sie sponiewierać :D

Obrazek
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze: 11 wrz 2022, 12:04 Londyn oprócz kosmicznego zbiegu na poczatku, gdzie trzeba uwazać żeby się nie podpalić i mostu na połówce to jest ekstra trasą. I jest setki gorszych maratonów do wyboru żeby sie sponiewierać :D

no i kibice na całej trasie od startu do mety - lepsi są tylko w Nowym Jorku :) tam nie ma szansy zejść z trasy bo Ciebie wepchną z powrotem ;)
Pączek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 381
Rejestracja: 16 sie 2016, 21:04
Życiówka na 10k: 31:49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No tak, ale ten zbieg w Londynie może zabić jak ktoś się podpali.

Co do kibiców to w Amsterdamie na około 30 km ścisnęło mi kichy i z daleka widziałem jakieś krzaki. Już chciałem się tam ładować, ale nagle zaroiło się od kibiców po kilku kilometrach z ich mniejszym natężeniem. No nie mogłem przejść obok i kucnąć za nimi, więc biegłem dalej mimo że świdrowało. Po około 2 km przeszło i doleciałem do mety w dobrym czasie. Gdyby nie kibice to zatrzymałbym się w krzakach i byłoby po maratonie. ;)
5000 15:18,65 2020
10 30:49 2023
HM 67:13 2023
M 2:22:42 2021

#PiekielniWarszawa
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To co pamiętam ze swoich startów i wyjazdów jako kibic to i wysoki poziom ogarnięcia: Paryż, Walencja, Florencja

- w PAryżu np. super mapka, dzięki której korzystając z metra mogłem kibicować w kilku miejscach dziewczynie itd.

Ale też takie Porto to mały chaos na starcie - dlatego warto być brac na to poprawkę.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Tylko raz wziąłem udział w maratonie za granicą. To było w Bath w lecie 2022. Mało uczestników, start na tury, trasa głównie wzdłuż rzeki, a najciekawszy kawałek to około 4 km w tunelach - bardzo ciemno i chłodno, ciekawy klimat. Nie biegłem na czas, tylko turystycznie, rekreacyjnie. No i było bardzo tanio - jakoś mniej niż 300 zł.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
roberto1910
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 11 sty 2013, 10:59
Życiówka na 10k: 52:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Planuję start w Pradze w maju 2023. Może ktoś ma jakieś rady, spostrzeżenia odnośnie tego Maratonu?
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Powodzenia!

Poguglaj, spokojnie znajdziesz relacje.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie, w tym psychiczne i logistyczne i powinno być ok.
A jeśli jedna rada to nie rób nic na ostatnia chwilę i miej zawsze plan B.
Ale to w 1 zdaniu ;)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Gilotyna RUN
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2016, 10:31
Życiówka na 10k: 34;05
Życiówka w maratonie: 2;38

Nieprzeczytany post

Mój wybór padł na Maraton wiedeński w 2023 r. Jakieś porady, opinie itp? Lubię startować na wiosnę i trenować zimą stąd padł wybór na Wiedeń. Plan jest prosty 155 min, więc będzie z kim tam biegać na ten czas i ponoć trasa szybka. Blisko z Polski to atuty. Być może znacie wady tego maratonu z chęcią poczytam.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gilotyna RUN pisze: 23 paź 2022, 10:25 Mój wybór padł na Maraton wiedeński w 2023 r. Jakieś porady, opinie itp? Lubię startować na wiosnę i trenować zimą stąd padł wybór na Wiedeń. Plan jest prosty 155 min, więc będzie z kim tam biegać na ten czas i ponoć trasa szybka. Blisko z Polski to atuty. Być może znacie wady tego maratonu z chęcią poczytam.
Pros: - Great atmosphere among the spectators. - Nice race-expo Cons: - Mediocre course compared to such a beautiful city - Expensive compared to others in the region - No pacers - Terrible mobile website and constant nagging about downloading their app - Disorganized, poorly marked and crowded finish-area - Not nearly enough restrooms at the starting-area - Bib pick-up/Expo, start and finish in 3 different places. And no same-day pick-up. - Too few bins at refreshment-stations so everyone ran around in trash Overall a hype.

to z recenzji na stronie https://worldsmarathons.com/marathon/vi ... y-marathon

kilkoro moich znajomych tam biegło i wracali.
Generalnie brak poważnych wad co do samego biegu/trasy. Ot biegniesz, a potem możesz mieć trochę tłoku i chaosu.

Rób swoje przez zimę, w tym trening mentalny i dajesz :)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ