Kiedy czas na debiut w maratonie?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Czy każdy początkujący biegacz powinien zaczynać od maratonu? Czy istnieją jakieś uwarunkowania, które trzeba spełnić, aby móc wystartować w swoim pierwszym maratonie?
https://bieganie.pl/zacznij-biegac/kied ... y-maraton/
New Balance but biegowy
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

No cóż, u wielu debiutujących w maratonie ukończenie go jest bardziej wynikiem determinacji niż wytrenowania.
Jeśli zdrowy, w miarę młody facet walczy o ukończenie maratonu w 5:30, to nie jest to specjalny powód do chwały. Oczywiście dla ludzi niezwiązanych ze sportem jest bohaterem, bo "pokonywał swoje słabości". Tyle, że słabości to trzeba było pokonywać na treningach...

Tak mi się przypomniało:
http://www.lubelskibiegacz.pl/czas-mara ... ej-40.html

Oczywiście dorośli ludzie mogą robić co chcą i to wszystko jest subiektywne.
10k: 35:42
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze: 29 sie 2022, 09:42 Czy każdy początkujący biegacz powinien zaczynać od maratonu? Czy istnieją jakieś uwarunkowania, które trzeba spełnić, aby móc wystartować w swoim pierwszym maratonie?
To może ja, jak zwykle, włożę kij w mrowisko - nie każdy biegacz, nawet nie-początkujący, musi przebiec maraton, na tym biegowy świat się nie kończy, serio.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Właśnie złamałaś serca milionom biegaczy na całym świecie. :ojnie:
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Wiesz, jakoś nie mam z tym problemu. Być może powinnam tym się martwić, ale z tym również nie mam problemu ...
Awatar użytkownika
Biegający Palacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 09 wrz 2018, 16:43
Życiówka na 10k: 50:58
Życiówka w maratonie: 4:24:10

Nieprzeczytany post

Ja nie biegam w zawodach. Biegam od 3 lat i udało mi się przebiec dystans maratonu 4 razy, w tym raz 43 km. Czas najlepszy 4:27, najgorszy to pierwszy raz 4:50. Czas 5:30 dla zdrowego, młodego faceta to porażka. Ja z takim czasem, nawet bym nie uznał, że przebiegłem maraton.
Bieganie to jedyna rzecz, która sprawia mi radość w życiu :spoczko:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1589
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Ty nie uznałbyś, a na maratonach kilkaset osób "przybiega" po limicie czasu (6h) i się bardzo cieszą. :-)

Też nie wydaje mi się to wartościowe, ale kto im zabroni?
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ