Jak zacząć biegać w górach? 5 najważniejszych rad

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z bieganiem od biegów trailowych! Dla wszystkich górskich debiutantów przygotowaliśmy zbiór pięciu porad, które – mamy nadzieję – spowodują, że wkroczenie w świat biegów górskich rozpocznie się od… miękkiego lądowania. Bowiem, ewentualnych gleb, też musicie być świadomi

Skomentuj artykuł: "Jak zacząć biegać w górach? 5 najważniejszych rad" https://bieganie.pl/trening/jak-zaczac-biegac-w-gorach/
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy autorka była kiedyś w górach?
Zależy, gdzie będziecie biegać – jeśli po leśnych ścieżkach, to asfaltówka da radę. Jeśli po skalistych Karkonoszach czy Tatrach, warto zaopatrzyć się w buty z agresywniejszym bieżnikiem, żeby „kleiły” się do skał.
Chyba odwrotnie, ale co ja tam wiem ;-)
Zależy, o jakiej porze roku będziecie biegać – zimą, po śniegu i lodzie, nawet w mieście ciężko biega się w asfaltówce.
Zimą w butach na asfalt w ogóle nie ma czego szukać w górach, a nie że "ciężko się biega". Tak samo jak w pozostałych porach roku w górach w lesie, chyba że ktoś chce się przebiec jakąś drogą dla samochodów przez las albo w okresach suszy, wtedy da radę bez bieżnika po szlaku w górę - w dół to raczej pozostanie zejść.

Następne rady sobie odpuściłem.
misio80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 313
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:53
Życiówka na 10k: 37:55
Życiówka w maratonie: 3:29
Lokalizacja: Kołaków

Nieprzeczytany post

Uff...
Miałem dokładnie takie same refleksje i zacząłem się zastanawiać czy że mną coś nie tak...
ODPOWIEDZ