Swoboda lepsza od Thompson-Herah, Czykier pobił Ścigaczewskiego. 8 Orlen Copernicus Cup

Informacje, wrażenia i relacje z imprez na bieżni lekkoatletycznej
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

8. Orlen Copernicus Cup padł łupem Ewy Swobody. Polka w emocjonującym finale 60 m okazała się lepsza od pięciokrotnej mistrzyni olimpijskiej Elaine Thompson-Herah. 7.03 Polki to nowy rekord mitingu. Po 23 latach z rekordem Polski na 60 m przez płotki rozprawił się Damian Czykier. Zawodnik Podlasia Białystok wynikiem 7.48 wyszedł na 4 miejsce tegorocznych list światowych. Minima na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie uzyskali dzisiaj w Arenie Toruń: Adam Kszczot (1:46.29) i Angelika Cichocka (2:00.53).

Skomentuj artykuł "Swoboda lepsza od Thompson-Herah, Czykier pobił Ścigaczewskiego. 8 Orlen Copernicus Cup" https://bieganie.pl/sport/copernicus-cup-2022/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1577
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

1. Miło, że Adam Kszczot pobiegł w czasie, którego rok temu nie potrafił osiągnąć w sezonie letnim. Trudno powiedzieć jak sobie poradzi w Belgradzie, ale życzę mu udanych biegów. Na pobicie jego 1:44,57 z Lievin pewnie nie ma szans, ale to już wynik absolutnie mistrzowski na hali i pewnie w Belgradzie nie będzie potrzebne aż tak szybkie bieganie.

2. Najbardziej rozczulił mnie bieg Czykiera, bo po pierwsze to świetny wynik, a po drugie wydać było, że dla Damiana to było wielkie wydarzenie. Trudno się dziwić, jest teraz rekordzistą Polski i myślę, że ma wszelkie prawo myśleć o najwyższych pozycjach w Belgradzie.

3. Swoboda.. Te bieganie w okolicy 7:00 dla mnie było zupełnie niespodziewane. Jestem pewien, że stać ją jeszcze na poprawkę, ale osobiście bardziej jestem ciekawy jej wyników latem na 100m. Aktualnie ma 11,07, Ewa Kasprzyk - 10,93. Rekord Europy 10,73. Naprawdę nie zdziwiłbym się (o ile zachowa formę), żeby się zakręciła gdzieś w okolicach 10,85. Elayne biegała w 2021 w finale w Tokio 10,61. Wiem, że nie można tak tego przekładać, bo pewnie w Tokio była u szczytu formy.. no ale coś czuję, że rekord Polski padnie.
ODPOWIEDZ