Skomentuj podcast "Jak trenować, aby biegać szybko? – PODCAST #70 – Dariusz Kruczkowski"

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

48 medali Mistrzostw Polski, w tym 24 złote to wynik, którym może pochwalić się niewielu biegaczy. Jednym z nich jest gość tego odcinka Dariusz Kruczkowski. Trudno o drugiego tak uniwersalnego biegacza, gdyż wygrywał na hali, na stadionie, w przełajach, na ulicy i biegach górskich. Były zawodnik, a obecnie trener zdradza swoją receptę na sukces i przedstawia cenne dla poczatkujących oraz zaawansowanych biegaczy narzędzia treningowe

Skomentuj podcast "Jak trenować, aby biegać szybko? – PODCAST #70 – Dariusz Kruczkowski" https://bieganie.pl/audio/dariusz-kruczkowski-podcast/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Posłucham w wolnej chwili, ale przyznam się, że międzyinnymi o Darku Kruczkowskim myślałem, kiedy pisałem punkt 1 w tym wątku: viewtopic.php?f=6&t=63533
Darek był po prostu wybitnie utalentowanym zawodnikiem i jego sukcesy nie miały wielkiego związku z treningiem jaki robił i nikt kto będzie robił jego trening podobnych sukcesów mieć nie będzie. Oczywiście, jeśli w podkaście Darek opisuje swoją historię, że jako młody chłopak nie był w stanie złamać 4 minut na 1 km (nie mówiąc o 3min) i do wszystkiego doszedł ciężką pracą to powiem, że się myliłem. :)
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Posłuchaj Adam. Ciekawy podcast, a uwagi celne też dla amatorów.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Posłucham, tylko do tego trzeba mieć warunki, czas itd, a ja tak z doskoku.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bo na podcast musi być moment - jazda samochodem, bieg, rozciąganie na dywanie :hej:
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 13 lis 2021, 13:38 Posłucham, tylko do tego trzeba mieć warunki, czas itd, a ja tak z doskoku.
Spraw sobie psa. Wieczorne spacery z psem i podcastem są super :)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: 13 lis 2021, 13:38 Posłucham, tylko do tego trzeba mieć warunki, czas itd, a ja tak z doskoku.
Dokładnie. Ja podcastów zawsze słucham na nudnych treningach. Długie ciągłe, baza na rowerze, nordic walking regeneracyjnie, trenażer. Muzyka mi nigdy wtedy nie wchodzi, a przy ciekawym podcaście mogę i 20km dookoła stadionu zrobić bez znudzenia :bum:
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Psa mam, ale to nie rozwiązuje problemu. :)
Ale byłem dzisiaj na spacerze i udało mi się przesłuchać narazie polowe.
Darek potwierdza to co mówiłem, że był wybitnie zdolnym zawodnikiem, wielu treningów inni jego koledzy by nie wytrzymali.
Ponieważ próbował trenować się sam to był przez PZLA jakoś deprecjonowany i miał generalnie trudniej.
Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że Darka próba wejścia w maraton była zupełnie nieudana.
Pamietam taką scenę z mojego któregoś pobytu w Szklarskiej gdzieś w latach 2006-2007, jesczze się wtedy z zawodnikami nie znałem (tzn oni mnie nie znali). Przyszedłem na stadion, zrobić jakiś trening. I na bieżni zapierdzielał Darek robiąc jakieś kosmiczne tempa.
A z boku siedzieli i przyglądali mu się Henio Szost, Adam Draczynski i pewnie Arek Sowa (nie pamietam czy akurat on wtedy tam był ale to były te czasy a ktoś tam jescze był, może Grzesiek Gajdus? ). I była to dla mnie jakaś dziwna scena. Kilku zawodników siedzi a jeden ***jestem wulgarny***.
I oni jemu się przyglądają miałem wrażenie, że z uśmiechem. Tak to pamietam.
Skończyło się na tym, że oni wszyscy biegali maraton ale tylko jeden Darek miał wyniki zupełnie „od czapy” (tzn słabe). Zresztą Darek wiem o tym, że maraton mu w karierze nie wyszedł.
Ale szkoda, że nie trafił wtedy na kogoś czyj autorytet byłby dla niego na tyle duży, żeby zaakceptować czyjeś zdanie, że trening ktory robi jest niewłaściwy.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cenne jest to, że teraz jako trener amatorów właśnie podkreśla, że za mocny trening nie służy. I to jest wartość dodana.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przecież z definicji pojęcia "za mocny" wynika, że jest niewłaściwy i powinien być łagodniejszy.

Problemem jest określenie punktu odniesienia. Warto również podkreślić, że gdybanie jest kuszące i kojące - to nie takie oczywiste i pewne, że gdyby konkretny zawodnik trenował lżej, to miałby lepsze wyniki.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

brujeria pisze: 15 lis 2021, 19:03 Cenne jest to, że teraz jako trener amatorów właśnie podkreśla, że za mocny trening nie służy. I to jest wartość dodana.
Jednak ilość zdobytych medali i tytułów mówi o czymś innym.
Zresztą Darek wiem o tym, że maraton mu w karierze nie wyszedł.
Ale szkoda, że nie trafił wtedy na kogoś czyj autorytet byłby dla niego na tyle duży, żeby zaakceptować czyjeś zdanie, że trening ktory robi jest niewłaściwy.
Typowe podejscie amatorskie zakochanego w maratonach joggera. Nie, maraton to nie wszystko i na pewno nie najwyższym celem sportowca. Raczej wyjście awaryjna dla tych którzy nie potrafią biegać szybko.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 17 lis 2021, 15:27 Nie, maraton to nie wszystko
:szok: :szok: :szok:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 17 lis 2021, 15:27
brujeria pisze: 15 lis 2021, 19:03 Cenne jest to, że teraz jako trener amatorów właśnie podkreśla, że za mocny trening nie służy. I to jest wartość dodana.
Jednak ilość zdobytych medali i tytułów mówi o czymś innym.
Ale przecież chodzi o to, że Darek był prawdopodobnie zawodnikiem który mógł był rywalizować w skali międzynarodowej a nie tylko krajowej.
Rolli pisze: 17 lis 2021, 15:27
Zresztą Darek wiem o tym, że maraton mu w karierze nie wyszedł.
Typowe podejscie amatorskie zakochanego w maratonach joggera. Nie, maraton to nie wszystko i na pewno nie najwyższym celem sportowca.
1. Ja nie jestem zakochany w maratonie.
2. Jeśli Darek w pewnym momencie zaczął trening maratoński to przecież nie po to, żeby robić amatorskie wyniki.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam, może Cie zle zrozumiałem, bo piszesz jakbyś krytykował całkowity trening Darka pod wszystkie dystansy.
Tak jednak nie było, jeżeli zdobył tyle tytułów na 5-10km i nie tylko. A ze maratony nie wychodziły to nie zawsze przyczyna treningu lecz niekiedy dyspozycji organizmu.

A ze nie udało sie wskoczyć na arenę międzynarodową, to raczej problemy z polityka związkową i brak poparcia na tak wysokim poziomie (nie tylko starty i finansowanie, ale także możliwości regeneracji i odnowy biologicznej)

Sam o tym mówił, ze olał kariere i wybrał kasę na ulicy, co uniemożliwiło poprawę wyników.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 18 lis 2021, 12:33 Adam, może Cie zle zrozumiałem, bo piszesz jakbyś krytykował całkowity trening Darka pod wszystkie dystansy.
Tak jednak nie było, jeżeli zdobył tyle tytułów na 5-10km i nie tylko.
tytuły to nie wszystko - ważniejsze do oceny są wyniki a 13:44 na 5000 w latach 70tych biegano u nas na żużlu i czasami nie dawało medalu. Gdyby trenował optymalnie to mógłby może biegać 13.15 - a to już jakiś wynik w Europie
ODPOWIEDZ