Komentarz do artykułu Dobek Królem!

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Dobek Królem!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Dla mnie, polskie podium tej imprezy to (kolejność przypadkowa):
Dobek,
Pia Skrzeszowska,
Urbaś - jako komentator.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jednym Zbigniew Król przeszkadza, a innym pomaga :echech:
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Dla mnie, polskie podium tej imprezy to (kolejność przypadkowa):
Dobek,
Pia Skrzeszowska,
Urbaś - jako komentator.
Skrzyszowska.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Znów "profesor" musi uznać wyższość. Świetny wyścig.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Nie no, Dobek i Borkowski świetne biegi taktycznie, ale Kszczot też jest w formie. Te jego 1:45 na Copernicusie to jest chyba wciąż najlepszy z polskich wyników w tym roku.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Urbaś - jako komentator.
Marcin wykazywał talenty szołmena już w lokalnych telewizjach. Dobrze komentuje sprinty czując ich specyfikę. Wywód nt biomechanicznego studium przypadku Sokólskiej był ciekawy i do rozwinięcia. Wreszcie coś o czym można sensownie podyskutować (w odróżnieniu od słowotoku Babiarza). Nie wiem tylko czy nie narobi sobie wrogów rzeczową, ale jednak krytyką na antenie. Dlatego lepiej odebrałem Kiełbasińską, która przytomnie stonowała słuszne uwagi Urbasia komentarzem, że Sokólskiej technicznie nie wyszedł ten bieg, co jest nieprawdą, bo ona zawsze tak biega, ale było to eleganckie zakończenie tematu.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
jarjan pisze:Urbaś - jako komentator.
Marcin wykazywał talenty szołmena już w lokalnych telewizjach. Dobrze komentuje sprinty czując ich specyfikę. Wywód nt biomechanicznego studium przypadku Sokólskiej był ciekawy i do rozwinięcia. Wreszcie coś o czym można sensownie podyskutować (w odróżnieniu od słowotoku Babiarza)...
W trakcie transmisji biegowych w lewym dolnym rogu pojawiała się tabelka prezentująca prognozowany czas biegaczy na mecie; np. 1:47 w przypadku 800m mężczyzn, lub np. 8:46 w przypadku 3000m kobiet. Kolumna z czasami była nieprawidłowo zatytułowana jako PACE (tempo) w co p. Urbaś ślepo uwierzył! I na dodatek tłumaczył zawile telewidzom, że to oznacza tempo w min/km :bum: Autentyczne!
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Racja, ale to były sprinter i ma jednorazową taryfę ulgową. Mogło mu się pomylić, bo akurat interpretacja informacji 1:47 jako tempa, a nie wyniku na mecie, daje 10,7s/100m, czyli coś sobie kombinował po swojemu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

A co mówił o Sokólskiej? Zawsze mnie jej styl.. zastanawiał, mówiąc delikatnie.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 855
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

JFP pisze:
yacool pisze:
jarjan pisze:Urbaś - jako komentator.
Marcin wykazywał talenty szołmena już w lokalnych telewizjach. Dobrze komentuje sprinty czując ich specyfikę. Wywód nt biomechanicznego studium przypadku Sokólskiej był ciekawy i do rozwinięcia. Wreszcie coś o czym można sensownie podyskutować (w odróżnieniu od słowotoku Babiarza)...
W trakcie transmisji biegowych w lewym dolnym rogu pojawiała się tabelka prezentująca prognozowany czas biegaczy na mecie; np. 1:47 w przypadku 800m mężczyzn, lub np. 8:46 w przypadku 3000m kobiet. Kolumna z czasami była nieprawidłowo zatytułowana jako PACE (tempo) w co p. Urbaś ślepo uwierzył! I na dodatek tłumaczył zawile telewidzom, że to oznacza tempo w min/km :bum: Autentyczne!
Też na początku miałem zonk z tym tempem. Oglądałem eliminacje 1.5k kobiet i patrze, że biegną 4:27 i tak się zastanawiam jak to możliwe ? 4:27 to nawet dla amatora nie jest wymagające, pomyślałem że coś się aparatura walnęła, zresztą nawet to się płynnie zmieniało i wyglądało jak wskaźnik tempa chwilowego. W końcu po dłuższym czasie doszło do mnie, że to przewidywany czas na mecie. Więc akurat komuś kto komentuje "na żywo" i musi gadać non stop, żeby robić tło dla obrazu, nie dziwię się, że miał chwilowe zaćmienie.

Uważam, że naprawdę świetnie się sprawdził w roli komentatora, lepiej od "dziennikarzy" którzy sypią farmazonami i anegdotami z kapelusza.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze:A co mówił o Sokólskiej?
...że biega w dosiadzie, czyli nie prostuje nogi zakrocznej. Z wykroczną też ma problem. Jak zauważył Urbaś, ona w ogóle nie prostuje nóg w stawach, zarówno w wahadle tylnym jak i przednim. Trochę się zawahał stwierdzając, że może ten typ tak ma i nie da się nic z tym zrobić. Ogólnie jednak zapodał typową analizę w strzałce, zupełnie nie ruszając czoła, a tam dopiero dzieje się u Sokólskiej masakra. Zero rotacji wewnętrznej w stawach biodrowych, czyli można rzec takie typowe wahadło zegarowe (trajektoria ruchu w 2D) i do tego zabetonowane plecy. To wystarczy, żeby nie rokować zawodniczce dalszych sukcesów, jeśli nie podejmie radykalnych decyzji o zmianie ruchu i pracy nad mobilnością (nie mylić z rozciąganiem).
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

yacool pisze:To wystarczy, żeby nie rokować zawodniczce dalszych sukcesów, jeśli nie podejmie radykalnych decyzji o zmianie ruchu i pracy nad mobilnością (nie mylić z rozciąganiem).
No właśnie - to jest ciekawy temat. Pewnie wielu sportowców ma świadomość, że ich obecny ruch limituje ich możliwości. Z drugiej strony pewnie stawiają sobie pytania typu "ile to potrwa?", "jakie są szanse powodzenia?".
No i właśnie, jak sądzisz, jakie są szanse powodzenia takiej "przebudowy"? Mógłbyś podać przykłady zawodników, którzy poszli tą drogą i dzięki radykalnej zmianie ruchu wskoczyli na wyższy poziom?
10k: 35:42
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W trakcie mistrzostw wypowiadał się Piotrek Maruszewski, trener Karoliny Kołeczek. Stwierdził, że jego zawodniczka nie umiała szybko biegać, bo nie trenowała tego do tej pory, czyli do czasu, gdy on został jej trenerem. Odważne jak na ocenę sprinterki, prawda? Nie pamiętam ile u nich trwało zejście z 8 i 13 sekund na regularne sub 8 i sub 13, ale to może być sezon, może dwa. Sprint to nie moja bajka, więc nie odpowiem satysfakcjonująco. To może być działka fizjoterapeutów, którzy dobrze rozpoznają pożądane stany zapalne od przegięcia. Wszelkie zmiany tkankowe odbywają się dzięki wprowadzaniu stanów zapalnych i czekaniu na przebudowę tkanki. Taki jest mechanizm i nie da się go przyspieszyć.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Marcin w pierwszej reakcji jak większość z nas widząc wskaźnik PACE owszem powiedział iż to tempo na kilometr ale bardzo szybko to skorygował i potem już prawidłowo komentował iż to tempo NA czas np 4:18 na 1500.

Łatwo to sprawdzić oglądając z odtworzenia. Zresztą każdego to zmyliło i też na początku patrzyłem dlaczego tam pokazuje pace - tempo. W sumie to nie jest błąd określenia bo nikt nie mówił,że PACE ma oznaczać tempo na 1 km. Pace to tempo. I za każdym razem PACE oznaczał tempo na dystans jaki biegną, inaczej czas na jaki ukończą.

Więc wszystko było cacy. A Marcin to najlepszy technik jakiego widziałem w życiu na żywo i nie dziwota,że połamał 20s na 200m ;)

Ave Urbaś ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ