Komentarz do artykułu Rozmowa z Krystianem Zalewskim

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Komentarze do artykułu Rozmowa z Krystianem Zalewskim
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Gratuluję rekordu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1584
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

"Ciekawi mnie jakie ma możliwości jeśli chodzi o półmaraton. Na 1:01:59 musiałby biec tempem 2:56, ale w sumie skoro weszło 26km z przerwami w 3:02 to czemu nie?"

Tak napisałem pod ostatnim wywiadem. Jak widać Krystian Zalewski przebił nawet te moje optymistyczne przewidywania. BRAWO!
Lexios
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 28 sty 2016, 20:34
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: 2:50:25

Nieprzeczytany post

Mega gratulacje, wierzyłem ze to zrobi, maraton zapowiada sie ciekawie.
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajnie że jest rekord w półmaratonie, ale wcale nie ma gwarancji że Krystian w maratonie będzie równie dobrze biegał. Piotr Gładki miał bardzo podobne rekordy na 5,10 i w półmaratonie a maraton najszybciej pobiegł w 2:11. Więc chyba nie ma co pompować oczekiwań. Jak w tej Hiszpanii zrobi minimum na IO to już będzie dobrze.
Oczywiście, trzymam za niego kciuki i mam nadzieję że zostanie świetnym maratończykiem.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1584
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

hansel pisze:Fajnie że jest rekord w półmaratonie, ale wcale nie ma gwarancji że Krystian w maratonie będzie równie dobrze biegał. Piotr Gładki miał bardzo podobne rekordy na 5,10 i w półmaratonie a maraton najszybciej pobiegł w 2:11. Więc chyba nie ma co pompować oczekiwań. Jak w tej Hiszpanii zrobi minimum na IO to już będzie dobrze.
Oczywiście, trzymam za niego kciuki i mam nadzieję że zostanie świetnym maratończykiem.
Masz rację, ale za Krystianem przemawiają jego treningi mocno wykraczające poza 21km, które biega na naprawdę fajnych tempach. Choćby te już słynne interwałowe 26km w 3:02min/km.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czego by już Krystian nie pobiegł, to i tak dał nam.... (ok, nie będę mówił za innych) dał mi... trochę nadziei i radości w tych smutnych dla polskiego długiego dystansu czasach.

Parafrazując nieśmiertelne słowa pana Szaranowicza: "Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można mu przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać ewidentnie bez układów. Że jest człowiekiem rzetelnym, solidnym, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynał jako idol kryzysowy, który miał nas prowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego do Europy. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyjemy życiem zastępczym. Jest powodem ogromnej zbiorowej radości. Daje nam wiele. Bardzo wiele... "

;-)
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1584
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Jeśli dobrze zrozumiałem to Krystian wlaśnie zrobił trening 40km w 2:07 o.0
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1584
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Wiem, że chyba powoli staję się fanboyem Krystiana, ale to co on wyrabia to jest jakaś magia. Siedzi w Kenii i dzisiaj sobie machnął 28km w tempie 3:44 z elevation gainem 270m i nazwał to Easy hill long run.

Jak on nie jest przygotowany na bicie rekordu Szosta to nie wiem co trzeba w Polsce biegać żeby być. Czekam z wielkim zainteresowaniem na jego debiut w maratonie. I jestem też ciekawy czy jest w stanie coś jeszcze urwać z rekordu polski w półmaratonie.
ODPOWIEDZ