Komentarz do artykułu Ćwicz z Marszałkiem - Bolesny ITBS

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1521
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Po zwiastunie byłem sceptyczny względem tego projektu, ale co filmik to lepiej. Dużo mi dały uwagi dotyczące rozciagania łydki - wcześniej nie zwracałem uwagi na położenie kolana. Tu natomiast parę fajnych ćwiczeń i ciekawie wyjaśniona praca nad powięzią.

BTW jakos nigdy nie miałem problemów z ITBS. Rzeczywiście na początku biegania jak tylko przystawiałem roler do tych obszarów to bolało jak diabli. Ciekawsze jest jednak to, że dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że tą zewnętrzną część uda roluje na lekkim spięciu i jak zacząłem zwracać uwagę na pełne rozluźnienie to dopiero poczułem, że mam tam sztywnośc na wysokim poziomie. Szczególnie w lewej nodze. Dostałem tam w liceum na zawodach z kosza z kolana, przez miesiąc nie chodziłem i ortopeda stwierdził rozerwanie mięśnia. Nie bardzo go wtedy słuchałem, ale kojarzę, że powiedzial coś w stylu: "w tym miejscu tkanka mięśniowa została już bezpowrotnie zastapiona tkanką łączną". Ktoś wie czy to prawda i czy może to mieć jakis negatywny wpływ?
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obiło mi się o uszy, że podczas rolowania pasma biodrowo-piszczelowego rolowana noga powinna być lekko ugięta. Prawda czy mit?
ODPOWIEDZ