Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze: Co do Twojego przypadku, jakoś nie chce mi się wierzyć - ktoś Ciebie raczej chciał wrobić.
Niekoniecznie. Mi kiedyś chciano dać mandat za psa na smyczy bez kagańca. Poprosiłem o podstawę prawną, po 10 minutach konsultacji z centralą, nie znaleźli ... W W-wie obowiązywało wtedy prawo, że pies tylko na smyczy. Ale - człowiek przede mną mandat przyjął!

Co do biegania - to banalnie prosta sprawa. Do momentu ciszy wyborczej, biegajcie w ramach kampanii wyborczej. Jak zobaczycie że ktoś chce was legitymować - okrzyknąć parę razy - głosujcie na X, i po problemie :P To lepsze niż do kościoła ;)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nic nie jest lepsze od Kościoła! Jeśli chcesz wznosić okrzyki wyborcze, to radzę się zorientować jaki x jest obecnie w łaskach.
Przykład: https://warszawa.onet.pl/koronawirus-sp ... je/7sbfh8c.
- Mamy do czynienia ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wprowadzone zmiany wykluczają zgromadzenia w trybie ustawy o zgromadzeniach. Wczoraj w spontanicznym zgromadzenie pod siedzibą TVP wzięły udział dwie osoby - przekazał rzecznik stołecznej policji.
Podkreślił, że policjanci poinformowali te osoby o konsekwencjach i wobec nich będą skierowane wnioski do sądu o ukaranie z art. 54 kw. (Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych ).
Już tylko o krok od zamykania krasnoludków :-/
dabu74
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2019, 13:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na stronie GOV widnieje już odpowiedz.

"Czy mogę biegać?
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... coocLlHtlA
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:@Rolli
Zakazane jest poruszanie się na terenie kraju, a bieganie nie jest wprost spod tego zakazu wyłączone, więc Zdecyduje interpretacja. W różnych przypadkach może to być interpretacja różnych instytucji.
kubawisniewski1 pisze:Piszesz dzisiaj (25 marca) w odniesieniu do materiału z wczoraj (24 marca) trochę na zasadzie: "Ej, piszecie w tym artykule https://bieganie.pl/?show=1&cat=34&id=6007 , że Kipsang jest rekordzistą świata. Przecież to Kipchoge, poprawcie to!!". :oczko:

Interpretacja rozporządzenia opublikowanego wczoraj późnym wieczorem znajduje się w kolejnym artykule Zdecyduje interpretacja - komentarz do Rozporządzenia z 24 marca. W tym, do którego Ty się odnosisz, umieszczam właśnie linki do interpretacji faktycznego rozporządzenia, w razie czego, by nie było żadnych niejasności. Pozdrawiam.
Masz rację, ale z mojej perspektywy było inaczej: choć tekst przeczytałem dopiero dzisiaj i była w nim już informacja o pojawieniu się właściwego rozporządzenia,to brakowało mi dostosowania wniosków do kontekstu wynikającego z pojawienia się Rozporządzenia.
Komentarz do rozporządzenia z dzisiaj bardzo dobry i uważam że na teraz jest wszystko wyjaśnione.
Zastanawiam się nad jeszcze jednym niebezpieczeństwem: czy np. biegając samotnie w lesie możemy zostać ukarani przez Straż Leśną (np. leśniczego), jeśli przypadkiem wejdziemy im w paradę? Miałem kiedyś takie spięcie gdy typ mi wygadywał, że biegnąc leśną drogą płoszę mu zwierzęta, które chce właśnie zastrzelić. Polecam biegaczom pod rozwagę.
Proste pytanie, czy ty teraz biegasz?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

dabu74 pisze:Na stronie GOV widnieje już odpowiedz.

"Czy mogę biegać?
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... coocLlHtlA
Z rodziną moge rozpalić ognisko w srodku lasu i smażyć kiełbaski?
Rodzina to rozumiem wiecej niz mama tata siostra brat, to takze babcie, dziadki, wujki, ciocie, kuzyni, kuzynki, siostrzence, siostrzenice, bratowa, teściów etc....

Kurde, ale wy boicie sie. Dygawe macie jak nic. Bo was beda ganiać samtonego po pustym lesie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

dabu74 pisze:Na stronie GOV widnieje już odpowiedz.

"Czy mogę biegać?
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)."

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... coocLlHtlA
Tak, wiemy, Ta odpowiedź jest na cytowanej stronie od 24 marca i wszyscy znamy ja już na pamięć, nie to jest przedmiotem dyskusji.

Fenomen, mamy "dygawe" i nasza sprawa. Jak nie masz, to idź pobiegaj.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegać będzie można zawsze.

Obrazek
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Otoz to, biegac można zawsze. ;-)
Nie tak trzeba sie dygac biegac.
Jak bedzie sie bac, to tamci (z gory) wygrywają.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Z rodziną moge rozpalić ognisko w srodku lasu i smażyć kiełbaski?
Rodzina to rozumiem wiecej niz mama tata siostra brat, to takze babcie, dziadki, wujki, ciocie, kuzyni, kuzynki, siostrzence, siostrzenice, bratowa, teściów etc....
Nie wiem jak to wyglada w PL, ale w DE w kontekscie kwarantanny chodzi o osoby mieszkajace razem (w jednym gospodarstwie domowym).
Stopien pokrewienstwa nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Jeżeli dobrze zrozumiałem to od jutra biegać jednak nie można....
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

Na Onecie: nie należy uprawiać sportu.
Na gov.pl: można.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: Nie wiem jak to wyglada w PL, ale w DE w kontekscie kwarantanny chodzi o osoby mieszkajace razem (w jednym gospodarstwie domowym).
Stopien pokrewienstwa nie ma znaczenia.
w UK to samo wciąż można uprawiać jedna aktywność fizyczna dziennie na zewnątrz samemu lub z kimś kto z Tobą mieszka.
u mnie o dziwo - o dziwo jak na UK- widzę ludzie przestrzegają zaleceń, naprawdę ciężko spotkać grupę 3 osobowa, czy to spacery czy biegacze czy rowerzysci czy też normalni przechodnie.
ruch samochodowy zredukowany całkowicie, siedzą ludziska po domach.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Aniad1312 pisze:Na Onecie: nie należy uprawiać sportu.
Na gov.pl: można.
Ania, nawet na tym Onecie jest to tak naprawdę interpretacja Onetu słów Ministra, a z interpretacjami różnie bywa, jak wiadomo. A Minister z kolei wypowiedział się w sposób taki, jakby celowo chciał zostawić jakąś furtkę, bo w przeciwnym razie powiedziałby jasno i krótko: tak albo nie. Tak ja to odbieram.
Przecież wszyscy wiemy, o co chodzi, żeby się nie gromadzić i ograniczyć kontakty. Więc naprawdę nie wierzę, że policja będzie ścigała samotnego biegacza nad ranem albo wieczorem.
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Moja wykładnia jest taka, że można :hahaha: Samemu, omijając pieszych, rano lub wieczorem.

Przez cały miesiąc nie spotkam na trasach biegowych tylu ludzi ile spotkałem dziś np. w Carrefourze, którego godziny otwarcia ograniczono do 20:00 i wszyscy się rzucili, żeby zdążyć.

Szkoda, że lasy i Parki Narodowe zamknęli, ale rozumiem powagę sytuacji i się dostosuję.

PS. Jakby ktoś mandat dostał, to prośba piszcie w tym wątku w jakiej sytuacji, w jakim mieście i jakiej wysokości :hahaha:
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

lasy otworzyli, chyba w calosci. parki pozamykali, ale nie wszystkie, np. ja mam to szczescie ze Gorczanski jest open.
Zablokowany