Komentarz do artykułu Przewodnik po bieganiu ultra Hala Koernera

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Można być wybitnym zawodnikiem a nie umieć napisać nic ciekawego (przypadek Kiliana Jorneta)
mnie tam osobiście Biec albo Umrzeć się spodobało :usmiech:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pawel_W pisze:
Można być wybitnym zawodnikiem a nie umieć napisać nic ciekawego (przypadek Kiliana Jorneta)
No i dalej nie czytam ;-)
Dla mnie pierwsza książka Kiliana jest tak dobra (pomijając tłumaczenie na polski), że przez pewien czas się zastanawiałem, czy nie pisał jej jakiś sztab ludzi od PR.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rozumiem. Ale ponieważ nie chodziło mi o to, żeby krytykować jakąś ksiązkę ale zajawić pojawienie się nowej książki, skasowałem ten wstęp nawiązujący do Kiliana.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I dobrze, bo to też książki na zupełnie inny temat. Koerner napisał przewodnik/ poradnik, chyba jakiś odpowiednik książek Danielsa czy Skarżyńskiego, zaś książka Kiliana jest o Kilianie ;-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
ronja
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2011, 14:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
Pawel_W pisze:
Można być wybitnym zawodnikiem a nie umieć napisać nic ciekawego (przypadek Kiliana Jorneta)
No i dalej nie czytam ;-)
Dla mnie pierwsza książka Kiliana jest tak dobra (pomijając tłumaczenie na polski), że przez pewien czas się zastanawiałem, czy nie pisał jej jakiś sztab ludzi od PR.
Zgadzam się - książka Kiliana jest dobra. Bardzo osobista i nieźle skonstruowana. Tak sprawnie o bieganiu pisał dotąd tylko Murakami. Zwykle nie czyta się tego typu książek po to by czerpać z nich przyjemność, ale przez większość trudno przebrnąć bez otępienia (np Urodzonych i Ukrytą siłę - choć obie książki sobie cenię).

Trochę z innego sportowego zagajnika jest "Annapurna - góra kobiet", ale też ją bardzo polecam.

A Koernera zaraz zamówię :)
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Wszystko to rzecz gustu i oczekiwań.

Bardzo podobała mi się książka Kiliana.
Z przyjemnością przemknąłem przez bezpretensjonalną biografię Farah'a, czy historię Karnazesa.
Ciekawa jest biografia Salazara, choć ten patetyczny język bywa trudny do strawienia.
Świetne są dla mnie książki z wartością dodaną: jak piękna literatura Murakamiego, przepisy kulinarne Jurek'a, czy przygodowe zacięcie MacDougall'a.
Dla odmiany znużyła mnie np. historia Rich'a Roll'a.

Naturalnie pewnie wiele zależy od ghostwriter'a i tłumacza.

W tym kontekście jako zupełnie oddzielną kategorię rozpatruję książki "techniczne" o bieganiu.

Książkę Koernera zamówiłem i z niecierpliwością czekam na dostawę. Ciekawy jestem jak wypadnie na tle pozycji p.Dołęgowskich.
krisleypopu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:20

Nieprzeczytany post

Jestem już po lekturze - czytało się sprawnie i przyjemnie. Hal zbytnio się nie rozwodzi i często wspomina o własnych błędach jakie popełnił w swoich startach, przez co porady nie są takie "suche".
Tłumaczenie bardzo dobre, a do tego wszędzie gdzie potrzeba znalazły się przypisy z objaśnieniami. Brawo Qba.

Książka jest świetna dla osób zaczynających przygodę z ultra i na pewno pozwoli im uniknąć wielu błędów. Autor co ważne nie podaje sztywnych reguł, a raczej porady i przykłady, ciągle powtarzając o konieczności samodzielnego przetestowania rozwiązań na treningach, dostosowywania ich pod specyfikę danego biegu itp.
Natomiast osoby doświadczone w ultra za dużo z książki nie wyniosą - dla nich temat jest moim zdaniem potraktowany zbyt przekrojowo.

Osobiście trochę jestem rozczarowany bardzo króciutkim rozdziałem o planowaniu treningu - Hal poświecił temu tylko parę stron.

Dodatkowy plus za niską cenę (obecnie poniżej 20 zł).
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dzięki za dobre słowo :) sam podobnie oceniam tę pozycję.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Moder
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2015, 10:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajna książka , dla mnie osobiście inspiracja do ciężkiego treningu ;)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zamówiona. Jak jest tak dobra jak recenzja to warto ja mieć na półce.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

moim zdaniem warto również dla poznania amerykańskiego "klimatu" ultra - bez napinki, z bidonem w ręku i uśmiechem na twarzy.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to zachęciliście mnie. Kupiłam sobie. Idę poczytać.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest może planowana wersja elektroniczna?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przeczytałem ponad połowę i jest git :taktak:
Qba, dobra robota .
ODPOWIEDZ