Podcast o tym jak przebiec maraton

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

jestem początkującym blogierem, elementem naszego bloga Więcej Niż Zdrowe Odżywianie, który prowadzimy razem z żoną są podcasty (nagrania audio).
W ubiegłym tygodniu nagrałem wywiad z Michałem Żołnierowiczem - maratończykiem. W podcaście tym Michał dzieli się swoimi doświadczeniami i krok po kroku opowiada jak zacząć, jak trenować, aby bez skutków ubocznych przebiec maraton.

Zapraszam do odsłuchania: Jak przebiec maraton?

Ew. komentarze / pytania proszę zadawać bezpośrednio we wpisie pod podcastem na blogu, myślę, że Michał chętnie na nie odpowie :-)

Pozdrawiam,
Michał
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Nie przesłuchałem całości, bo mnie znudziło. Fascynujące to mogło być dla kogoś kto nie biega. Dal biegających nic nowego.

Do tego całość nie szczególnie podana.
Krzysiek
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Buniek pisze: Fascynujące to mogło być dla kogoś kto nie biega. Dal biegających nic nowego.
Dlatego w dziale "Zacznij biegac!" ;)
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:Dlatego w dziale "Zacznij biegac!" ;)
Dzięki Sghjwo :-)

A swoją drogą co według Was powinno się znaleźć w podcaście dla bardziej zaawansowanych biegaczy? Jeżeli zbierze się lista konkretnych pytań / tematów do omówienia , to chętnie nagram drugą cześć podcastu.
Buniek pisze:Do tego całość nie szczególnie podana.
Przyznaję, że jestem początkujący w podcastowaniu i chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki, aby koleje materiały przygotowywać lepiej, co konkretnie masz na myśli:
- jakość nagrania?
- zawartość merytoryczna
- struktura?
- inne?

Pozdrawiam,
M
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:A swoją drogą co według Was powinno się znaleźć w podcaście dla bardziej zaawansowanych biegaczy? Jeżeli zbierze się lista konkretnych pytań / tematów do omówienia , to chętnie nagram drugą cześć podcastu.
Szczerze... To może być trudne, bo Ci zaawansowani to są bardziej zaawansowani niż Twój rozmówca i po prostu taki podcast nie ma sensu. Jakbyś zrobił wywiad z kimś kto ma życiówkę około 2:30 o niuansach treningu, to może byłoby ciekawe, ale do tego Ty musiałbyś być lepiej zorientowany w tych niuansach, więc może być trudno.
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blackfish pisze:Szczerze... To może być trudne, bo Ci zaawansowani to są bardziej zaawansowani niż Twój rozmówca i po prostu taki podcast nie ma sensu. Jakbyś zrobił wywiad z kimś kto ma życiówkę około 2:30 o niuansach treningu, to może byłoby ciekawe, ale do tego Ty musiałbyś być lepiej zorientowany w tych niuansach, więc może być trudno.
Dziękuję za szczerość, o to chodziło.

Ja "swoją lekcję" chętnie odrobię - bo temat naprawdę ciekawy. Odcinek dla zaawansowanych może być z innym rozmówcą, kimś kto może osobom takim jak np. mój poprzedni rozmówca pomóc wejść na kolejny etap treningów.

Znasz na forum osoby, które mają życiówki w okolicy 2:30? Zaproponuje im wywiad, jak się zgodzą to może wyjść z tego coś co pomoże nie jednemu maratończykowi.

M
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:Ja "swoją lekcję" chętnie odrobię - bo temat naprawdę ciekawy. Odcinek dla zaawansowanych może być z innym rozmówcą, kimś kto może osobom takim jak np. mój poprzedni rozmówca pomóc wejść na kolejny etap treningów.
A czy Ty biegasz?
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:
Sghjwo pisze:Dlatego w dziale "Zacznij biegac!" ;)
Dzięki Sghjwo :-)

A swoją drogą co według Was powinno się znaleźć w podcaście dla bardziej zaawansowanych biegaczy? Jeżeli zbierze się lista konkretnych pytań / tematów do omówienia , to chętnie nagram drugą cześć podcastu.
Buniek pisze:Do tego całość nie szczególnie podana.
Przyznaję, że jestem początkujący w podcastowaniu i chętnie wysłucham konstruktywnej krytyki, aby koleje materiały przygotowywać lepiej, co konkretnie masz na myśli:
- jakość nagrania?
- zawartość merytoryczna
- struktura?
- inne?

Pozdrawiam,
M
Jakoś nagrnia też miała wpływ na odbiór, ale jest do zaakceptowania. Jak słuchm "radia" to lubię radiowe głosy, ale to problem raczejnie do przeskoczenia :)

Żebym ja mógł tego z chęcia wysłychać to widze dwie drogi. Pierwsza, zaprosić kogoś z pewnymi dokonaniami, szroką wiedzą, autorytecie w srodowisku. Druga, to rozmowa z osobą pełną natruranej eleokwencji, od której nie usłyszę może nic nowego, ale poda mi to w błyskotliwy sposób.


pozdrawim, powodzenia.
Krzysiek
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blackfish pisze:A czy Ty biegasz?
Nie, chociaż powoli do tego dojrzewam, w szczególności po pierwszej rozmowie z MichałemZ (rozmówca mojego podcastu). Wtedy zrodził się pomysł nagrania podcastu - dla osób, które chcą zacząć biegać (jakie jak ja).
Z Michałem mam dobry kontakt, pomógł by mi się przygotować do podcastu z bardziej zaawansowaną osobą, bo jak rozumiem byłby on adresowany dla osób na mniej więcej jego poziomie.

Dziękuję Buniek za odpowiedz.


M
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:
blackfish pisze:A czy Ty biegasz?
Nie, chociaż powoli do tego dojrzewam, w szczególności po pierwszej rozmowie z MichałemZ (rozmówca mojego podcastu). Wtedy zrodził się pomysł nagrania podcastu - dla osób, które chcą zacząć biegać (jakie jak ja).
No właśnie to było widać podczas rozmowy i zadawanych pytań. Może wyjaśnię... jak też jestem początkujący... i co? I nic nowego nie dowiedziałem się z tego podcastu! :chrap: Na pewnym poziomie (jak widać nawet bardzo słabym) te wszystkie rzeczy to są oczywistości i nie zbuduje się na nich ciekawego wywiadu (zwłaszcza jak pytający jest nowym w temacie). Jakby rozmawiały dwie osoby na podobnym poziomie mogłyby po prostu paść pytania o w/w niuanse... A z drugiej strony, takie szczegóły są mało interesujące dla szerokiego (w tym Twojego bloga, bo m.in. nie jest to blog o bieganiu) grona odbiorców. Ale, żeby nie było tak smutno... skup się na początkujących i czytelnikach Twojego bloga, i rzeczywiście zacznij biegać, i nagrywaj podcasty właśnie o tym (ps. też o tym myślałem), tj. o Twoich początkach, taki podcastowy dziennik biegowy... jak zaczynasz, pierwszy trening, co kupiłeś, jaka była pogoda, że Ci się nie chciało wstać, a potem np. live z treningu :hej:
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blackfish pisze:jak też jestem początkujący... i co? I nic nowego nie dowiedziałem się z tego podcastu! :
Postrzeganie słowa początkujący może być bardzo różne. Dla mnie pierwsza rozmowa z Michałem była jak uderzenie obuchem w głowę: bieganie 5 razy w tygodniu po ponad 20km, dobieranie butów na podstawie sposobu ustawiania stopy analizowanego z nagrania kamery, przystosowywanie organizmu na pozyskiwanie energii z tłuszczów, program treningowy szczegółowo dopasowany do aktualnej wydolności organizmu i rezultatu oczekiwanego za pół roku itd.

Piszesz, że jesteś początkujący (bo to dla Ciebie nic nowego) to na jakim poziomie są osoby takie jak ja? Pewnie się jeszcze nie narodziliśmy :-)

Nagrywanie sesji podcastów o mojej przygodzie (jak ją rozpocznę) z bieganiem chodzi mi po głowie, być może się na to zdecyduję. Tak czy inaczej obecnie na stole jest perspektywa nagrania drugiego odcinka podcastu z zaawansowanym biegaczem, mam nadzieję ,ze znajdą takowego :-) Wszelkie sugestie (lepiej się orientujesz, kto na tym forum ma coś do powiedzenia) mile widziane :-)

Michał
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:Postrzeganie słowa początkujący może być bardzo różne. Dla mnie pierwsza rozmowa z Michałem była jak uderzenie obuchem w głowę: bieganie 5 razy w tygodniu po ponad 20km, dobieranie butów na podstawie sposobu ustawiania stopy analizowanego z nagrania kamery, przystosowywanie organizmu na pozyskiwanie energii z tłuszczów, program treningowy szczegółowo dopasowany do aktualnej wydolności organizmu i rezultatu oczekiwanego za pół roku itd.
To są swego rodzaju opowieści powtarzane przez różnych biegaczy, które może dla laika są ciekawe i jak obuch, ale dla osoby, która od 2-3 miesięcy biega i przeczytała choć jedną dobrą książkę albo posiedziała chwilę w necie na biegowych stronach) wie, że są zupełnie zbędne by zacząć biegać. Ja bynajmniej nie chcę powiedzieć, że już wszystko wiem na temat biegania, wręcz przeciwnie, ale owe "dobieranie butów na podstawie analizy" czy "pozyskiwanie energii z tłuszczów" po prostu nie robi na mnie wrażenia... Jeszcze raz powtórzę: to jest takie "showoffowe" gadanie. I jak spotkasz taka osobę jak Twój kolega, i on Cię w to "wkręci", to tez będziesz myślał i mówił. Ale takie opowieści, moim zdaniem, nie zachęcają do biegania, a przynoszą dokładnie odwrotny skutek niż byśmy chcieli, bo bieganie zaczyna wydawać się zbyt skomplikowane, drogie i nieprzystępne. A bieganie takie nie jest. "Buty za 5 czy 6 stów!" Kupujesz Ekideny za 60 złotych i zaczynasz biegać, jak Ci to się to po jakimś czasie spodoba, to kupisz sobie coś "bardziej profesjonalnego", ale wówczas będziesz już wiedział dokładnie czego potrzebujesz itd.
jawor99 pisze:Piszesz, że jesteś początkujący (bo to dla Ciebie nic nowego) to na jakim poziomie są osoby takie jak ja? Pewnie się jeszcze nie narodziliśmy :-)
Dokładnie. Jeszcze się nie narodziłeś... do biegania ;-)
jawor99
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2014, 10:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blackfish pisze:To są swego rodzaju opowieści powtarzane przez różnych biegaczy, które może dla laika są ciekawe i jak obuch, ale dla osoby, która od 2-3 miesięcy biega i przeczytała choć jedną dobrą książkę albo posiedziała chwilę w necie na biegowych stronach) wie, że są zupełnie zbędne by zacząć biegać. Ja bynajmniej nie chcę powiedzieć, że już wszystko wiem na temat biegania, wręcz przeciwnie, ale owe "dobieranie butów na podstawie analizy" czy "pozyskiwanie energii z tłuszczów" po prostu nie robi na mnie wrażenia... Jeszcze raz powtórzę: to jest takie "showoffowe" gadanie. I jak spotkasz taka osobę jak Twój kolega, i on Cię w to "wkręci", to tez będziesz myślał i mówił. Ale takie opowieści, moim zdaniem, nie zachęcają do biegania, a przynoszą dokładnie odwrotny skutek niż byśmy chcieli, bo bieganie zaczyna wydawać się zbyt skomplikowane, drogie i nieprzystępne. A bieganie takie nie jest. "Buty za 5 czy 6 stów!" Kupujesz Ekideny za 60 złotych i zaczynasz biegać, jak Ci to się to po jakimś czasie spodoba, to kupisz sobie coś "bardziej profesjonalnego", ale wówczas będziesz już wiedział dokładnie czego potrzebujesz itd.
Sprawiasz wrażenie (mogę się mylić), że Ty jednak wszystko wiesz najlepiej...

Mam nadzieję, że do treningów biegania masz co najmniej tyle energii co do komentowania. Na kiedy masz zaplanowany pierwszy maraton? Jeżeli już przebiegłeś to z jakim czasem?

M
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

jawor99 pisze:Sprawiasz wrażenie (mogę się mylić), że Ty jednak wszystko wiesz najlepiej...
Jak widzisz jestem prawie jedynym, który to komentuje. Nie daje Ci to do myślenia? Staram się być szczery a jednocześnie Ci pomóc. Sam o to prosiłeś, ale skoro nie lubisz szczerych komentarzy już kończę.
jawor99 pisze:Mam nadzieję, że do treningów biegania masz co najmniej tyle energii co do komentowania. Na kiedy masz zaplanowany pierwszy maraton? Jeżeli już przebiegłeś to z jakim czasem?
Znów wychodzi brak zorientowania w temacie. Wiesz, że biegam od niedawna, a pytasz z jakim czasem przebiegłem maraton. Mimo wszystko powodzenia i zacznij biegać, ale dla siebie a nie dla podcastów (a zrozumiesz moje komentarze) :bleble: EOT
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Co do podcastów to RW ma fajną kolekcję
https://www.runnersworld.com/uk/health/ ... k-podcast/
ODPOWIEDZ