Teraz jest So, 22 lutego 2020, 03:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polar M400
Nowy postNapisane: Śr, 5 lutego 2020, 21:59 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

marcin9709 napisał(a):
Można jeszcze ustawić ręczne przejście do kolejnej fazy.

Marcin, wspominałam o tej opcji w tym zdaniu
Cytuj:
W polarze masz jeszcze coś takiego jak trening interwałowy z opcją ręcznego rozpoczynania kolejnego interwału, wtedy możesz tak naprawdę wpłynąć na długość każdego z nich i go przeciągnąć, jedyny minus - musisz sobie taki trening wcześniej zaplanować w polar flow

W międzyczasie okazało się że interwały da się ustawić wcześniej w zegarku przed rozpoczęciem treningu a więc nie trzeba tego robić w trakcie. W ostatnich dwóch treningach sprawdziłam I działa bez zastrzeżeń

Nowy postNapisane: Cz, 6 lutego 2020, 00:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Wszystko fajnie ale kolega pyta

najmer.kamil napisał(a):
A ja mam krótkie i proste pytanie odnośnie najnowszej wersji zegarka czyli polar m430
Otóż czy ten zegarek posiada taką funkcję stopera, że osobno leci mi długość całego treningu, a osobno mamy stoper którym możemy sobie startować, zatrzymywać, kasować czasy? Czy raczej muszę wcześniej wszystko zaprogramować i lecieć według tego?

Więc odpowiadając, takie coś o co ci chodzi to po prostu przycisk okrążeń. No może, zatrzymywać nie można, ale wciskając przycisk okrążenia, startujemy z nowym okrążeniem. W związku z tym możemy ustawić żeby zegarek wyświetlał nam czas okrążenia, dystans okrążenia, tempo okrążenia. Oczywiście wszystko to później jest w serwisie do późniejszej analizy.
Myślę że koledze o to chodziło, a nie programowanie treningów :hej:

Nowy postNapisane: N, 9 lutego 2020, 20:12 
Wyga
Wyga

Czy w zegarku M430 jest gdzieś % zużycie baterii np. zostało 35%? Nie mogę tego znaleźć, jest tylko ikona baterii bez %. Może to jest gdzieś w Polar Flow? % widzę tylko jak jest 100%.
W xiaomi mam ikonę z % cały czas, mogę odczytać to też w Mi FiT.

Co do łapania okrążeń, ja czasami łączyłem wszystkie 3 opcje, a więc startowałem bieg z timera interwałów, miałem też włączony dystans/czas automatycznego okrążenia i łapałem jeszcze okrążenia przyciskiem (co dzieliło czas/dystans z interwałów). Zwykle 2 z tych opcji lub 1 w zupełności wystarczą, ale to plus, że jest taki wybór.

Nowy postNapisane: N, 9 lutego 2020, 20:23 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

50latek napisał(a):
Czy w zegarku M430 jest gdzieś % zużycie baterii np. zostało 35%? Nie mogę tego znaleźć, jest tylko ikona baterii bez %. Może to jest gdzieś w Polar Flow? % widzę tylko jak jest 100%.
W xiaomi mam ikonę z % cały czas, mogę odczytać to też w Mi FiT.

Nie, nie ma takiej funkcji, tylko w trakcie treningu mamy info jeśli baterii jest mniej niż na około godzinę biegu. Wtedy możemy zmniejszyć dokładność GPSa albo google całkiem wyłączyć i dalej spokojnie kontynuować trening.
Kiedyś kolega @keiw pisał o apce gdzie można sprawdzić dokładny poziom baterii ale nie pamiętam jej nazwy.
Generalnie polecam zmniejszyć poziom dokładności gpsa, to najbardziej wydłuża żywotność aku.

Nowy postNapisane: Wt, 11 lutego 2020, 22:27 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Astraroth napisał(a):
[
Generalnie polecam zmniejszyć poziom dokładności gpsa, to najbardziej wydłuża żywotność aku.

A jak to się robi, przepraszam że pytam

Nowy postNapisane: Wt, 11 lutego 2020, 22:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tomaszrunning napisał(a):
Astraroth napisał(a):
[

A jak to się robi, przepraszam że pytam

Możesz ustawić to sobie w każdym typów treningów który ma włączoną opcję GPS. Wchodzisz w ustawienia->bieganie->Rejestrowanie danych GPS i tam sobie wybierasz poziom dokładności :bleble: . Możesz go także zmienić w trakcie treningu, jak go zapauzujesz, ale to działa tylko na ten konkretną aktywność od momentu zmiany częstości próbkowania (ja tak robię czasem kiedy dostanę alert o niskim poziomie baterii).

Nowy postNapisane: Śr, 12 lutego 2020, 12:54 
Wyga
Wyga

Żeby nie było wątpliwości i ktoś niepotrzebnie szukał. Taka opcja jest tylko w m430 bo o taki model było ostatnio pytanie. Wątek dotyczy jednak m400 a ten model nie ma takiej opcji.

Nowy postNapisane: Śr, 12 lutego 2020, 12:57 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Mario82 napisał(a):
Żeby nie było wątpliwości i ktoś niepotrzebnie szukał. Taka opcja jest tylko w m430 bo o taki model było ostatnio pytanie. Wątek dotyczy jednak m400 a ten model nie ma takiej opcji.

Tak, potiwierszam, tą opcję mamy tylko w M430, starszy brat M400 jej nie posiada.

Nowy postNapisane: So, 15 lutego 2020, 21:30 
Wyga
Wyga

Astraroth napisał(a):
Możesz go także zmienić w trakcie treningu, jak go zapauzujesz, ale to działa tylko na ten konkretną aktywność od momentu zmiany częstości próbkowania (ja tak robię czasem kiedy dostanę alert o niskim poziomie baterii).

Nie mogę biegać z powodu kontuzji, ale sprawdziłem w jeździe na rowerze, na M430 oczywiście. Stała trasa do pociągu wersje z wysoką/średnią/długi bieg opcją pokazuje zbliżoną odległość. Nie sprawdziłem na razie różnic dla dłuższych dystansów. Jedyny minus to nie pokazuje w oszczędnych wersjach prędkości chwilowej, lubię ja jednak widzieć, więc opcja wysoka dokładność jest najlepsza i częste ładowanie zegarka. Tak, w trakcie można zmienić dokładność lewym przyciskiem i pozostaje to tak ustawione dla tej aktywności po ukończeniu biegu. Nie działa na inne aktywności, bo przecież normalnie parametry każdej aktywności ustawiasz oddzielnie.

Nowy postNapisane: So, 15 lutego 2020, 22:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

50latek napisał(a):
Nie mogę biegać z powodu kontuzji, ale sprawdziłem w jeździe na rowerze, na M430 oczywiście. Stała trasa do pociągu wersje z wysoką/średnią/długi bieg opcją pokazuje zbliżoną odległość. Nie sprawdziłem na razie różnic dla dłuższych dystansów. Jedyny minus to nie pokazuje w oszczędnych wersjach prędkości chwilowej, lubię ja jednak widzieć, więc opcja wysoka dokładność jest najlepsza i częste ładowanie zegarka. Tak, w trakcie można zmienić dokładność lewym przyciskiem i pozostaje to tak ustawione dla tej aktywności po ukończeniu biegu. Nie działa na inne aktywności, bo przecież normalnie parametry każdej aktywności ustawiasz oddzielnie.

Ja akurat tempo/prękość liczoną na podstawie GPSa totalnie olewam, ponieważ to Stryd (footpod na bucie) jest wyznacznikiem tempa chwilowego, średniego i całkowitego, GPS służy tylko do zaznaczenia w historii treningów gdzie biegałam daną jednostkę.
Co do dokładności, to myślę że na rowerze nie zauważysz takich rozjazdów pomiędzy trybami GPSa jak w przypadku biegania, no chyba że właśnie w tempie chwilowym bo przy słabym próbkowaniu przyspieszenie/wyhamowanie będzie łapane z większym opóźnieniem. Na pewno również pogoda ma wpływ na jakość/dokładnośc zapisanej ścieżki.
Ja Ci mogę pokazać jak GPS w trybie "oszczędny - długi trening" wariuje na bieżni tartanowej bo tam łatwo wyhaczyć tą "dokładność".
Zobacz na ten wycinek trasy, oczywiście biegałam same kółka :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy postNapisane: Pn, 17 lutego 2020, 07:43 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Astraroth napisał(a):
Mario82 napisał(a):

Tak, potiwierszam, tą opcję mamy tylko w M430, starszy brat M400 jej nie posiada.

No to jasne.
Ja mam m400

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3566 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]