Polar M400

Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Można jeszcze ustawić ręczne przejście do kolejnej fazy.
Marcin, wspominałam o tej opcji w tym zdaniu
W polarze masz jeszcze coś takiego jak trening interwałowy z opcją ręcznego rozpoczynania kolejnego interwału, wtedy możesz tak naprawdę wpłynąć na długość każdego z nich i go przeciągnąć, jedyny minus - musisz sobie taki trening wcześniej zaplanować w polar flow
W międzyczasie okazało się że interwały da się ustawić wcześniej w zegarku przed rozpoczęciem treningu a więc nie trzeba tego robić w trakcie. W ostatnich dwóch treningach sprawdziłam I działa bez zastrzeżeń
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1282
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszystko fajnie ale kolega pyta
najmer.kamil pisze:A ja mam krótkie i proste pytanie odnośnie najnowszej wersji zegarka czyli polar m430
Otóż czy ten zegarek posiada taką funkcję stopera, że osobno leci mi długość całego treningu, a osobno mamy stoper którym możemy sobie startować, zatrzymywać, kasować czasy? Czy raczej muszę wcześniej wszystko zaprogramować i lecieć według tego?
Więc odpowiadając, takie coś o co ci chodzi to po prostu przycisk okrążeń. No może, zatrzymywać nie można, ale wciskając przycisk okrążenia, startujemy z nowym okrążeniem. W związku z tym możemy ustawić żeby zegarek wyświetlał nam czas okrążenia, dystans okrążenia, tempo okrążenia. Oczywiście wszystko to później jest w serwisie do późniejszej analizy.
Myślę że koledze o to chodziło, a nie programowanie treningów :hej:
KISS (Keep It Simple, Stupid)
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Czy w zegarku M430 jest gdzieś % zużycie baterii np. zostało 35%? Nie mogę tego znaleźć, jest tylko ikona baterii bez %. Może to jest gdzieś w Polar Flow? % widzę tylko jak jest 100%.
W xiaomi mam ikonę z % cały czas, mogę odczytać to też w Mi FiT.

Co do łapania okrążeń, ja czasami łączyłem wszystkie 3 opcje, a więc startowałem bieg z timera interwałów, miałem też włączony dystans/czas automatycznego okrążenia i łapałem jeszcze okrążenia przyciskiem (co dzieliło czas/dystans z interwałów). Zwykle 2 z tych opcji lub 1 w zupełności wystarczą, ale to plus, że jest taki wybór.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Czy w zegarku M430 jest gdzieś % zużycie baterii np. zostało 35%? Nie mogę tego znaleźć, jest tylko ikona baterii bez %. Może to jest gdzieś w Polar Flow? % widzę tylko jak jest 100%.
W xiaomi mam ikonę z % cały czas, mogę odczytać to też w Mi FiT.
Nie, nie ma takiej funkcji, tylko w trakcie treningu mamy info jeśli baterii jest mniej niż na około godzinę biegu. Wtedy możemy zmniejszyć dokładność GPSa albo google całkiem wyłączyć i dalej spokojnie kontynuować trening.
Kiedyś kolega @keiw pisał o apce gdzie można sprawdzić dokładny poziom baterii ale nie pamiętam jej nazwy.
Generalnie polecam zmniejszyć poziom dokładności gpsa, to najbardziej wydłuża żywotność aku.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:[
Generalnie polecam zmniejszyć poziom dokładności gpsa, to najbardziej wydłuża żywotność aku.
A jak to się robi, przepraszam że pytam
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tomaszrunning pisze:
Astraroth pisze:[
Generalnie polecam zmniejszyć poziom dokładności gpsa, to najbardziej wydłuża żywotność aku.
A jak to się robi, przepraszam że pytam
Możesz ustawić to sobie w każdym typów treningów który ma włączoną opcję GPS. Wchodzisz w ustawienia->bieganie->Rejestrowanie danych GPS i tam sobie wybierasz poziom dokładności :bleble: . Możesz go także zmienić w trakcie treningu, jak go zapauzujesz, ale to działa tylko na ten konkretną aktywność od momentu zmiany częstości próbkowania (ja tak robię czasem kiedy dostanę alert o niskim poziomie baterii).
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żeby nie było wątpliwości i ktoś niepotrzebnie szukał. Taka opcja jest tylko w m430 bo o taki model było ostatnio pytanie. Wątek dotyczy jednak m400 a ten model nie ma takiej opcji.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mario82 pisze:Żeby nie było wątpliwości i ktoś niepotrzebnie szukał. Taka opcja jest tylko w m430 bo o taki model było ostatnio pytanie. Wątek dotyczy jednak m400 a ten model nie ma takiej opcji.
Tak, potiwierszam, tą opcję mamy tylko w M430, starszy brat M400 jej nie posiada.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: Możesz go także zmienić w trakcie treningu, jak go zapauzujesz, ale to działa tylko na ten konkretną aktywność od momentu zmiany częstości próbkowania (ja tak robię czasem kiedy dostanę alert o niskim poziomie baterii).
Nie mogę biegać z powodu kontuzji, ale sprawdziłem w jeździe na rowerze, na M430 oczywiście. Stała trasa do pociągu wersje z wysoką/średnią/długi bieg opcją pokazuje zbliżoną odległość. Nie sprawdziłem na razie różnic dla dłuższych dystansów. Jedyny minus to nie pokazuje w oszczędnych wersjach prędkości chwilowej, lubię ja jednak widzieć, więc opcja wysoka dokładność jest najlepsza i częste ładowanie zegarka. Tak, w trakcie można zmienić dokładność lewym przyciskiem i pozostaje to tak ustawione dla tej aktywności po ukończeniu biegu. Nie działa na inne aktywności, bo przecież normalnie parametry każdej aktywności ustawiasz oddzielnie.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze: Nie mogę biegać z powodu kontuzji, ale sprawdziłem w jeździe na rowerze, na M430 oczywiście. Stała trasa do pociągu wersje z wysoką/średnią/długi bieg opcją pokazuje zbliżoną odległość. Nie sprawdziłem na razie różnic dla dłuższych dystansów. Jedyny minus to nie pokazuje w oszczędnych wersjach prędkości chwilowej, lubię ja jednak widzieć, więc opcja wysoka dokładność jest najlepsza i częste ładowanie zegarka. Tak, w trakcie można zmienić dokładność lewym przyciskiem i pozostaje to tak ustawione dla tej aktywności po ukończeniu biegu. Nie działa na inne aktywności, bo przecież normalnie parametry każdej aktywności ustawiasz oddzielnie.
Ja akurat tempo/prękość liczoną na podstawie GPSa totalnie olewam, ponieważ to Stryd (footpod na bucie) jest wyznacznikiem tempa chwilowego, średniego i całkowitego, GPS służy tylko do zaznaczenia w historii treningów gdzie biegałam daną jednostkę.
Co do dokładności, to myślę że na rowerze nie zauważysz takich rozjazdów pomiędzy trybami GPSa jak w przypadku biegania, no chyba że właśnie w tempie chwilowym bo przy słabym próbkowaniu przyspieszenie/wyhamowanie będzie łapane z większym opóźnieniem. Na pewno również pogoda ma wpływ na jakość/dokładnośc zapisanej ścieżki.
Ja Ci mogę pokazać jak GPS w trybie "oszczędny - długi trening" wariuje na bieżni tartanowej bo tam łatwo wyhaczyć tą "dokładność".
Zobacz na ten wycinek trasy, oczywiście biegałam same kółka :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Mario82 pisze:Żeby nie było wątpliwości i ktoś niepotrzebnie szukał. Taka opcja jest tylko w m430 bo o taki model było ostatnio pytanie. Wątek dotyczy jednak m400 a ten model nie ma takiej opcji.
Tak, potiwierszam, tą opcję mamy tylko w M430, starszy brat M400 jej nie posiada.
No to jasne.
Ja mam m400
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Wymieniłem motorolę na xiaomi, bo wiadomo. lepsze. Teraz mam problemy z synchronizacją z polar flow. Raz wyjdzie, raz nie, ale za każdym razem nie przesyła treningu, synchronizuje wyłącznie aktywność. Ponadto zmienia mi język w zegarku na angielski. Android 9, MIUI 11. Ktoś miał coś podobnego?
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Wymieniłem motorolę na xiaomi, bo wiadomo. lepsze. Teraz mam problemy z synchronizacją z polar flow. Raz wyjdzie, raz nie, ale za każdym razem nie przesyła treningu, synchronizuje wyłącznie aktywność. Ponadto zmienia mi język w zegarku na angielski. Android 9, MIUI 11. Ktoś miał coś podobnego?
Pytanie było dosyć dawno, ale odpowiem.

Po zmianie z Redmi 3s na Redmi Note 8t miałem identycznie - błąd synchronizacji i zmiana języka na angielski. U mnie rozwiązaniem było wyłączenie WiFi, czyli synchronizacja na danych mobilnych.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Dzień dobry wszystkim
Nie jestem w stanie naładować zegarka. Spróbowałem różnymi kablami oraz akumulatorkami i bezpośrednio do komputera : nic
Jak polecane przez Polar umyłem gniazdeczko USB ciepłą wodą mydlaną i nic
Potraktowałem sprayem do przewodów elektrycznych i nic.
Wydmuchałem sprężonym powietrzem i nic...
Mam jeszcze tylko 10% baterii
Czy jest coś jeszcze do spróbowania?
Dzięki
newamadeo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2016, 17:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wysłanie na gwarancję, a jeśli po gwarancji to też napisanie do sportkonsulting o koszt naprawy i ewentualna wysyłka do nich. Padnięty port usb, standard w tym modelu, u mnie po wymianie działa do tej pory już ponad 2 lata

Wysłane z mojego BLA-L29 .
ODPOWIEDZ